TRWA NAJLEPSZY CZAS NA GŁĘBOKIE ZŁUSZCZANIE I RESURFACING – POZNAJ ZABIEG PERFECT PEEL W SKINSPACE

Właśnie teraz trwa wyjątkowy czas w SKINSPACE dla skóry naszych Pacjentów. Mamy jesień, a więc najlepszy moment na procedury agresywno – kontrolowane, prowadzące do mocnej przebudowy tkanek i w konsekwencji najlepszych i najbardziej trwałych efektów zabiegowych. A czy wyobrażasz sobie jeden zabieg, który poradzi sobie z wieloma defektami jednocześnie? Tak, to możliwe! Takie możliwości daje zabieg Perfect Peel, który powoduje głębokie złuszczanie i mocny resurfacing skóry. 

ZABIEG PERFECT PEEL – DLA KOGO JEST TEN ZABIEG?

Zabieg Perfect Peel to procedura peelingu medycznego oparta o działanie mieszanki kwasów i antyoksydantów. Połączenie siedmiu niezwykle skutecznych składników w jednym peelingu umożliwia uzyskanie doskonałych rezultatów i zapewnia bezpieczeństwo stosowania. Peeling w swoim składzie zawiera mieszankę kilku kwasów (kwas kojowy, TCA, kwas salicylowy i kwas retinowy), które głęboko złuszczają i regenerują skórę oraz glutation o silnym działaniu antyoksydacyjnym oraz rozjaśniającym przebarwienia skóry. 

Zabieg przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry i możliwe jest wykonanie procedury nie tylko na twarzy, ale także na innych obszarach ciała, takich jak dekolt, ramiona, dłonie i plecy. Wskazaniem jest ogólna poprawa kondycji skóry, silne działanie przeciwstarzeniowe, redukcja wszelkiego rodzaju przebarwień skóry (przebarwienia hormonalne, posłoneczne bądź pozapalne), zwężenie porów skóry, redukcja blizn i zmarszczek oraz normalizacja pracy gruczołów łojowych, a więc leczenie trądziku pospolitego.

Przeciwwskazania do zabiegu Perfect Peel:

 • ciąża i karmienie piersią
 • aktywna opryszczka
 • alergia na aspirynę lub którykolwiek ze składników
 • terapia izotretinoiną w ciągu ostatnich 4 miesięcy
 • uszkodzenie skóry w miejscu zabiegowym, nadżerki, oparzenia słoneczne
 • aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze
 • choroby autoimmunologiczne
 • nowotwory

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

W klinice SKINSPACE oferujemy dwie możliwości zabiegowe z wykorzystaniem peelingu Perfect Peel. Podstawowa, skupiająca się typowo na działaniu złuszczającym oraz rozszerzona, wzbogacona o drenującą maskę enzymatyczną. Aplikacja peelingu nie wymaga uprzedniego przygotowania skóry. Zabieg rozpoczyna dokładny demakijaż, oczyszczenie i odtłuszczenie skóry. W przypadku opcji rozszerzonej, przed przystąpieniem do działania kwasowego, ma miejsce przedrenowanie skóry z wykorzystaniem maski enzymatycznej. Pozwala to na dokładne oczyszczenie skóry także od wewnątrz poprzez odprowadzenie do węzłów chłonnych zalegających w organizmie toksyn. Następnie na powierzchnię skóry aplikujemy warstwy produktu kwasowego. Przy pierwszej z nich odczuwalne jest lekkie ciepło i pieczenie skóry, przy kolejnych ze względu na zawartość fenolu o powierzchownym działaniu znieczulającym, dyskomfort jest już minimalny. Dla większego komfortu Pacjenta i w celu zminimalizowania odczuć, podczas aplikacji wykorzystujemy chłodzący wentylator. W miejscu poddanym zabiegowi może pojawić się zaróżowienie lub zaczerwienienie skóry, a w niektórych przypadkach może wystąpić także tzw. “szronienie”, które wskazuje na większe uszkodzenie skóry w danym obszarze. Najczęściej pojawia się w miejscu zmian trądzikowych, blizn czy silnej pigmentacji.

JAK POSTĘPOWAĆ PO ZABIEGU?

Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest przyciemnienie skóry, wyraźne uczucie ściągnięcia oraz ciepło. Skóra może być delikatnie podrażniona, zaczerwieniona i bardziej reaktywna – to zupełnie naturalna reakcja. Po 6 godzinach od wykonanej procedury należy zmyć peeling za pomocą wody i delikatnego produktu myjącego. Dzień po zabiegu, rano i wieczorem, po umyciu i dokładnym osuszeniu skóry, należy przetrzeć ją otrzymanymi od kosmetologa prowadzącego specjalnymi chusteczkami, zawierającymi mieszankę kwasów, będących kontynuacją terapii. W pielęgnacji domowej należy oczywiście pamiętać o fotoprotekcji – stosowanie kremu spf 50 i nie zapominanie o jego replikacji to konieczność! Należy wspomnieć, że po zabiegu nie można pocierać skóry oraz zrywać łuszczącego się naskórka – ten proces musi odbyć się naturalnie. W innym wypadku możemy doprowadzić do do powstania nowych przebarwień. Proces złuszczania zaczyna się najczęściej w 2-3 dobie po zabiegu i trwa około tygodnia. Pełen efekt przebudowy i odmłodzenia skóry to proces wymagający czasu i zazwyczaj widoczny jest po upływie 28 dni.

EFEKTY ZABIEGU PERFECT PEEL

Efekty zabiegowe, jakie uzyskujemy dzięki procedurze Perfect Peel:

 • poprawa kolorytu i faktury skóry,
 • efekt glow – rozświetlenie i rozjaśnienie,
 • mocne i kontrolowane złuszczenie martwego naskórka,
 • redukcja lub zmniejszenie widoczności przebarwień,
 • zwężenie porów skóry,
 • spłycenie zmarszczek i redukcja drobnych załamań skórnych,
 • redukcja blizn,
 • działanie seboregulujące – wyciszenie zmian trądzikowych,
 • zagęszczenie tkanek, poprawa jędrności i elastyczności, 
 • odmłodzenie skóry poprzez stymulację do syntezy kolagenu i elastyny.

Perfect Peel to tylko jeden zabieg, a przynosi tak wiele korzyści. Jeśli śledzicie nasze media społecznościowe to już z pewnością wiecie, że zespół kliniki jako pierwszy przetestował procedurę na swojej skórze. Co możemy powiedzieć? Efekt WOW! Szybka, bezpieczna i niemalże bezbolesna procedura, a uzyskany efekt Baby Face każdego dnia wywołuje uśmiech na twarzy. Zdecydowanie rekomendujemy, by każdy z pacjentów SKINSPACE, po uprzednim wykluczeniu przeciwwskazań, doświadczył go na własnej skórze!

Tekst przygotowała:

Maja Gaworowska – Kosmetolog w SKINSPACE IZABLEA SZYMBOR