Stymulatory tkankowe w Warszawie

Stymulatory tkankowe w Warszawie

Stymulatory tkankowe dostępne w Klinice SKINSPACE w Warszawie są coraz bardziej popularnymi preparatami służącymi do poprawy kondycji praktycznie każdej skóry. W przeciwieństwie do innych produktów z dziedziny medycyny estetycznej, które dają zbliżone rezultaty, wykazują się szerszym zakresem działania i nie wywołują sztucznego efektu wypełnienia.

Spis treści:
Czym się charakteryzują te preparaty?
Czym różnią się od wypełniaczy?
Terapia anti-aging i środek zaradczy
Kto może z nich skorzystać?
Przeciwskazania do wykonania zabiegu
Przebieg procedury
Efekty

Czym się charakteryzują stymulatory tkankowe w Klinice SKINSPACE w Warszawie?

Stymulatory tkankowe, dostępne w naszej Klinice SKINSPACE w Warszawie, to substancje stosowane w kosmetologii w celu naturalnej stymulacji tkanek prowadzącej do zwiększenia syntezy białek strukturalnych, kolagenu i elastyny, co zapewnia napięcie skóry, poprawę jędrności, elastyczności, wygładzenie zmarszczek i silne działanie przeciwstarzeniowe.

Czym różnią się od wypełniaczy?

Stymulatory tkankowe, w przeciwieństwie do wypełniaczy stosowanych powszechnie do redukcji zmarszczek, nie zwiększają objętości skóry, lecz mobilizują jej komórki do samoistnej regeneracji. W składzie stymulatorów występują różne substancje, takie jak kwas hialuronowy nieusieciowany, polinukleotydy, hydroksyapatyt wapnia, aminokwasy czy peptydy. Ponadto preparat nie zawiera usieciowanego kwasu hialuronowego, który wywołuje nienaturalny efekt wypełnienia i zmienia rysy twarzy.

Terapia anti-aging i środek zaradczy

Preparaty mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno do zwalczania skutków starzenia się, jak i utrzymania gładkiej skóry na długi czas. Nie każdy jest świadomy faktu, że już po ukończeniu 25. roku życia ilość włókien kolagenowych i elastynowych oraz kwasu hialuronowego na twarzy zaczyna ulegać stopniowej degradacji. Bardzo często jest to też widoczne na bardzo delikatnej i podatnej na negatywny wpływ niehigienicznego trybu życia skórze w okolicach oczu. Stosowane w naszej klinice stymulatory pomagają również zniwelować załamania skórne i cienie pod oczami wywołane przez stres czy permanentne zmęczenie oraz wzmocnić strukturę skóry. A jeśli zależy ci nie tylko na naturalnym i w pełni bezpiecznym efekcie odmłodzenia, możesz poddać się zabiegowi z użyciem fibryny strukturalnej, którą pozyskamy z krwi pacjenta.

Zabieg kosmetyczny na twarz

Kto może skorzystać z zabiegu z zastosowaniem stymulatorów tkankowych na twarz w Warszawie?

Stymulatory tkankowe na twarz w naszej Klinice SKINSPACE w Warszawie szczególnie polecamy osobom, które zauważyły u siebie zmiany, takie jak:
– utrata jędrności i elastyczności skóry,
– kurze łapki,
– zarysowanie bruzdy nosowo-wargowej,
– zasinienia pod oczami,
– zaburzenie owalu twarzy,
– spadek gęstości skóry,
– pogłębiona dolina łez,
– przesuszenie skóry twarzy,
– działanie grawitacyjne, opadanie tkanek.
Zabieg pomaga również w pozbyciu się podwójnego podbródka czy też blizn zanikowych, np. po przejściu trądziku.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu

Nie będziesz mógł skorzystać z tego typu zabiegu, jeśli aktualnie przechodzisz infekcje skórne twarzy, cierpisz na zaburzenia autoimmunologiczne, choroby układu krążenia, padaczkę, nowotwory czy nieustabilizowaną cukrzycę. Z zabiegu wykluczone są również kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przyszłe mamy mogą za to poddać się opracowanej dla nich przez kosmetologów SKINSPACE bezpiecznej kuracji oczyszczającej i pielęgnującej twarz.

Przebieg procedury

Pojedynczy zabieg stymulacji tkankowej trwa około 30-60 minut. Na początku kosmetolog nałoży na twoją twarz krem znieczulający, którego zadaniem jest zniwelowanie uczucia dyskomfortu podczas iniekcji. Następnie za pomocą cienkiej igły wstrzyknie preparat do warstwy skóry właściwej. Aby wykluczyć ryzyko wystąpienia innych skutków ubocznych, nasi specjaliści stosują wyłącznie certyfikowane preparaty o bezpiecznym składzie i dobierają je do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Należy pamiętać, że dobę po odbyciu zabiegu nie wolno nakładać na twarz makijażu, a przez następny tydzień powinno się unikać ekspozycji na słońce oraz pić dużą ilość wody.

Efekty

Ze względu na opisaną wyżej specyfikę stymulatorów, pierwsze rezultaty są widoczne już po zakończonej procedurze, a pełny efekt intensyfikuje się przez kolejne miesiące. Dzięki naszym zabiegom możesz cieszyć się świeżą, gładką i jędrną skórą, a także zapobiec pojawieniu się głębokich zmarszczek w przyszłości.