Laser CO2 w Warszawie

Laser CO2 w Warszawie

Laser CO2 zyskuje coraz większą popularność w klinikach kosmetologii i medycyny estetycznej w Warszawie, co wynika z możliwości zastosowania takiego systemu w przypadku wielu problemów skórnych. Urządzenia z tej grupy zaliczają się do kategorii laserów frakcyjnych ablacyjnych. Ich zadaniem jest wywołanie kontrolowanych uszkodzeń naskórka, które inicjują intensywną przebudowę tkanek i wzmagają procesy regeneracyjne. Zastosowana tu technologia polega na tym, że wiązka ulega absorpcji przez wodę obecną w tkankach, która następnie zostaje odparowana, a skóra zostaje pobudzona do samoobrony.

Spis treści:
Jak działa urządzenie i gdzie można zrealizować zabieg?
Charakterystyka systemu
Zaawansowana technologia
Od czego zależy koszt i jak wygląda zabieg?
Przebieg procedury
Zalecenia pozabiegowe

Jak działa laser CO2 na blizny i gdzie można zrealizować zabieg w Warszawie?

Laser CO2 w Warszawie wykorzystują specjaliści naszej Kliniki kosmetologii i medycyny estetycznej SKINSPACE, w której stosowany jest przede wszystkim na blizny i inne problemy skórne. Technologia ta sprawdza się w przypadku wielu zabiegów z zakresu kosmetologii, umożliwiając redukcję różnego rodzaju przebarwień, zmarszczek czy też rozstępów. Laser ten znajduje zastosowanie także w zwężaniu rozszerzonych porów, a także w terapiach przeciwstarzeniowych o silnym działaniu anti-age. Uzyskany efekt jest naturalny i podkreśla piękno skóry. W SKINSPACE, oprócz zabiegów medycyny estetycznej, oferujemy stylizację oraz makijaż permanenty brwi, usuwanie tatuaży, a także przeprowadzamy indywidualne terapie zabiegowe i zabiegi pielęgnacyjne.

Charakterystyka systemu

Laser tego typu emituje wiązkę, która wywołuje mikrouszkodzenia na powierzchni naskórka oraz oddziałuje w głąb tkanek, stymulując do mocnej przebudowy struktury skóry. System charakteryzuje się stosunkowo wysoką mocą działania, dlatego umożliwia redukcję najbardziej widocznych niedoskonałości, włącznie z głębokimi zmarszczkami czy mocno utrwalonymi bliznami. Procedura z jego wykorzystaniem stanowi optymalne rozwiązanie w przypadku terapii skóry, która jest trudna i problematyczna. Rezultaty zabiegu są zauważalne po całkowitym wygojeniu i przebudowie tkanek, co trwa najczęściej od 7 do 14 dni. Po tym czasie widoczne jest napięcie i wygładzenie skóry, spłycenie blizn, redukcja przebarwień, rozświetlenie skóry i poprawa kolorytu.

Zaawansowana technologia

Laser wykorzystywany w naszej klinice został odpowiednio zaprojektowany. Wiązka emitowana przez urządzenie jest stała o długości 10 600 nm. Z tego względu uszkodzenia występujące w obszarze zabiegowym są równomierne i wykonane na jednakowej głębokości. Parametry urządzenia są przy tym każdorazowo dostosowywane indywidualnie oraz adekwatnie do specyfiki problemu skóry, a także odczuć pacjenta. Zabieg można wykonać zarówno na skórze twarzy, jak i ciała – w tym także na skórze szyi i dekoltu. Przebudowa i regeneracja następują długofalowo, a na dodatek mogą być wspierane innymi procedurami.

Zabieg laserowy

Od czego zależy cena za laser CO2 w Warszawie i jak wygląda zabieg?

Laser CO2 w naszej Klinice w Warszawie jest wykorzystywany w ramach specjalistycznej procedury, której cena zależy przede wszystkim od wybranego obszaru zabiegowego. Pierwszym etapem działań jest szczegółowa konsultacja, która pozwala na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Zabieg nie może być wykonywany u osób z infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi, aktywną opryszczką czy świeżą opalenizną. Przeciwwskazaniem do użycia lasera jest też choroba nowotworowa do 5 lat od wyleczenia oraz stosowanie zabiegów z użyciem kwasów do 4 tygodni przed procedurą. Z technologii tej trzeba zrezygnować także w przypadku przyjmowania retinoidów, ziół fotouczulających, lub niektórych leków z grupy światłoczułych.

Przebieg procedury

Procedura z użyciem tego typu lasera trwa średnio 30-60 minut i z reguły jest poprzedzona nałożeniem kremu znieczulającego. Podczas zabiegu może być odczuwalne ciepło, pieczenie i szczypanie, natomiast można zniwelować nieprzyjemne objawy poprzez odpowiednie dostosowanie parametrów systemu. Po zabiegu skóra ulega zaczerwienieniu i obrzęknięciu, ale są to w pełni normalne reakcje. Stan zapalny wytworzony w ten sposób inicjuje proces regeneracji od razu, natomiast sama rekonwalescencja trwa przeważnie kilka dni. Kwestia ta jest mocno indywidualna i w dużym stopniu zależy od zdolności regeneracyjnych organizmu. Po zabiegu nakładamy odpowiednio dobrany krem, który posiada formułę wspierającą okres gojenia po zastosowaniu lasera gabinetowego.

Zalecenia pozabiegowe

Procedura z użyciem lasera CO2 wymaga stosowania się do konkretnych zaleceń pozabiegowych w domu. W każdym przypadku należy bezwzględnie przestrzegać kilku zasad. Niezbędna jest przede wszystkim rezygnacja z basenu, siłowni czy sauny oraz z przyjmowania alkoholu przez kilka dni, a także makijażu przez minimum 48 godzin. W okresie rekonwalescencji należy zrezygnować z opalania i stosować krem regeneracyjny oraz krem z filtrem ochronnym 50 SPF. Zalecamy też przyjmowanie dużej ilości wody, zmianę pościeli na świeżą oraz unikanie kontaktu ze zwierzętami czy sprzątania. Sam zabieg stanowi optymalne uzupełnienie innych terapii realizowanych dla pacjentów z Warszawy i okolic, np. z użyciem stymulatorów tkankowych, mezoterapii mikroigłowej, fibryny strukturalnej, osocza bogatopłytkowego czy mezoterapii igłowej.