STYLIZACJA BRWI I RZĘS – JAKIE ZABIEGI OFERUJE CI SKINSPACE

Okolica oczu jest szczególnym obszarem- sam William Szekspir nieomylnie stwierdził, że “oczy są zwierciadłem duszy”. To one, jako pierwszy element twarzy, przyciągają naszą uwagę, dlatego warto dbać o skórę w tej okolicy, ale także odpowiednio zaakcentować oprawę oczu. Dlatego poza silniejszym spektrum działania na okolicę oczu, jakim jest np. zabieg mezoterapii igłowej bądź użycie stymulatorów tkankowych, w Klinice SKINSPACE proponujemy także naturalne podkreślenie brwi i rzęs.

STYLIZACJA BRWI – Zabieg henny pudrowej z geometrią brwi

Dzięki wykonaniu architektury i geometrii brwi, zabieg ten doskonale sprawdzi się u osób, które codziennie próbują zakryć asymetrię bądź ubytki w włosach. Od klasycznej henny różni się przede wszystkim składem – nie zawiera szkodliwego dla struktury włosa amoniaku. Barwniki są pochodzenia naturalnego i oblepiają naturalny włos z zewnątrz. Poza działaniem koloryzującym, dodatkowo zawarte oleje odżywiają włosie i stymulują je do wzrostu. Oprócz włosów, henna pudrowa intensywnie barwi także skórę, co umożliwia nam zminimalizowanie asymetrii. Uzyskany efekt pozostaje na włosach nawet do 6 tygodni, a na skórze utrzymuje się do 2 tygodni, czemu zawdzięczamy znaczącą oszczędność czasu przy wykonywaniu codziennego makijażu. 

Czynnikami wpływającymi na trwałość zabiegu są: zaburzenia gospodarki hormonalnej, ilość wydzielanego sebum, nawilżenie, natłuszczenie, porowatość skóry, codzienna pielęgnacja, ostatnio odbyte zabiegi z zastosowaniem peelingów chemicznych,ciąża oraz karmienie piersią, antybiotykoterapia. 

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU:

– alergia na któryś ze składników

– stany zapalne oczu, powiek oraz okolic brwi

– choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze, aktywny trądzik w okolicy zabiegowej

– otarcia, urazy, opuchlizna

– skóra po opalaniu, zastosowaniu samoopalaczy

– poparzenia słoneczne

– niedawno wykonane zabiegi złuszczające naskórek 

– niewygojony makijaż permanentny


STYLIZACJA BRWI – Laminacja z farbką 

Laminacja brwi jest zabiegiem przeznaczonym dla osób posiadających niesforne brwi, rosnące w dół lub różnych, niepożądanych  kierunkach. Idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy chcemy optycznie poszerzyć, unieść brwi. Za pomocą działania preparatów z użyciem kwasu trójglikolowego (tak samo jak w przypadku liftingu rzęs) zmieniamy kształt włosa, nadajemy mu nowy, pożądany kierunek aby samodzielnie decydować jak układać brwi. Po konsultacji indywidualnie dobieramy odcień oraz stopień farbki koloryzującej i przystępujemy do odżywienia brwi, tzw. botoksu.

Stylistka brwi zaprezentuje w jaki sposób możemy układać brwi. 24 h po zabiegu nie moczymy brwi, nie narażamy je na wilgoć, nie pocieramy ich, nie dotykamy. Nie należy stosować kosmetyków do pielęgnacji twarzy na okolicę brwi. Co najistotniejsze – należy nawilżać brwi 2 razy dziennie specjalnym preparatem, np. olejem arganowym, rycynowym.

Efekt utrzymuje się do 6 tygodni z tendencją spadkową, tzn. włos jest coraz mniej plastyczny na układanie. Jeśli chodzi o farbkę – pozostaje do 6 tygodni na włosach i do 2 tygodni na skórze. 

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU: 

– stany zapalne, wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry

– atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, aktywny trądzik

– należy odczekać tydzień po wykonaniu terapii leczniczej

– poparzenia, podrażnienia słoneczne

– skłonność do występowania alergii, nadwrażliwość na składnik preparatów

– ciąża (przeciwwskazanie względne-z powodu nieprzyjemnego zapachu)

– antybiotykoterapia (odczekać 7 dni)

– chemioterapia

– świeży, niezagojony makijaż permanentny

– duże ubytki w brwiach

– bardzo mała ilość włosów, delikatne, słabe włosie

 STYLIZACJA RZĘS – Lifting, laminacja, koloryzacja, botoks 

Zabieg ten przeznaczony jest dla każdego – każdej kobiety, a także mężczyzn – kto chciałby wyróżnić swoje spojrzenie. Dzięki zabiegowi uzyskujemy wrażenie gęstszych, dłuższych, grubszych i perfekcyjnie podkręconych rzęs. Istotny jest fakt, że odpowiednio wykonana procedura nie wywołuje negatywnego wpływu preparatów na rzęsy. Efekt trwałej zalotki utrzymuje się nawet do 6 tygodni, a codzienne tuszowanie rzęs oraz demakijaż nie wpływa na krótsze utrzymywanie się efektu.

Prekursorem zabiegu była trwała ondulacja, czyli usługa fryzjerska polegająca na zmianie struktury włosa za pomocą substancji chemicznych oraz specjalistycznych wałków. Około 15 lat temu procedurę zabiegową zaczerpnięto z fryzjerstwa, jednakże z powodu zbyt długiego czasu aktywizacji preparatów oraz niekomfortowych, nieprecyzyjnych akcesoriów zrezygnowano z usługi. Po kilku latach przerwy udoskonalono ją i nazwano liftingiem, czyli uniesieniem, podkręceniem włosków. Warto zaznaczyć, że lift i laminacja, często używane zamiennie to dwie odrębne procedury. Lifting optycznie wydłuża i podkręca włoski, a laminacja za pomocą keratyny odżywia i zabezpiecza włosy zamykając ich łuski.

Zabieg wykonujemy za pomocą indywidualnie dobranych do oczekiwań pacjenta wałeczków i kolejno przyklejamy je na powieki. Dzięki zastosowaniu kwasu tioglikolowego w pierwszym etapie zmiękczamy włos, po to aby w kolejnym odbudować wiązanie i nadać mu nowy, pożądany kształt. Następnie przystępujemy do koloryzacji specjalistyczną farbką i botoksu. Botoks nie jest jedyną substancją jak w przypadku zastosowania go w medycynie estetycznej, lecz zbiorem bogatych składników odżywczych mających na celu przywrócenie rzęsom odpowiedniego poziomu nawilżenia, miękkości i blasku. Oprócz poprawy kondycji włosów dodatkowo przedłuża działanie koloryzacji. Do zaleceń pozabiegowych należy: 

– nie moczenie rzęs przez 24 godziny, tj. unikanie tuszowania rzęs, eyelinera, zakaz korzystania z basenu lub sauny;

– nie pocieranie rzęs.

Kolejną procedurę można wykonać po około 5-6 tygodniach. 

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU: 

– aktywne infekcje i stany zapalne oczu

– choroby alergiczne oczu

– zaćma i jaskra

– nadmierne wypadanie rzęs

– uczulenie na silikon 

– w przypadku stosowania preparatu na porost rzęs należy odczekać co najmniej 2 tygodnie

Tekst przygotowany przez:

Darię Marszow, stylistkę brwi i rzęs w SKINSPACE