ENDERMOLOGIA – WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O JEDNYM Z NAJLEPSZYCH ZABIEGÓW NA CIAŁO

Na czym polega endermologia?

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który z dużą siłą nacisku oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną. Dzięki temu zabiegowi możemy zredukować tkankę tłuszczową, pozbyć się cellulitu, ujędrnić skórę ciała i twarzy, czy też pracować nad zastojami limfatycznymi. Zabieg Endermologii wykonuje się go za pomocą głowicy, która posiada wbudowane rolki, które masując rozbijają nagromadzone komórki tłuszczowe. Przed zabiegiem należy włożyć specjalny kombinezon wykonany z odpowiednich materiałów, mających na celu ochronić skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą sprzętu. Każdy pacjent otrzymuje swój kostium, aby zachować bezpieczeństwo i higienę. Podczas zabiegu przykładana jest głowica do ciała, która zasysa kombinezon wraz ze skórą za pomocą podciśnienia, a intensywność masażu jest dobierana na podstawie subiektywnych doznań Pacjenta. Pod wpływem ciśnienia wciąga fałd skóry między rolki i dzięki ich niezależnemu od siebie ruchowi, wałkuje i rozmasowuje głębokie oraz powierzchniowe tkanki skóry. Głowice endermologii można dopasować do każdej części ciała, dzięki czemu można wykonać zabieg na twarzy, udach, brzuchu czy pośladkach.

Wskazania do zabiegu

Zabieg Endermologii jest przeznaczony dla osób, które chcą pozbyć się szybciej i efektywniej tkanki tłuszczowej, zlikwidować cellulit, wymodelować sylwetkę, wyeliminować zastoje wodne oraz zregenerować ciało po wysiłku fizycznym.

Efekty Endermologii

Masaż próżniowy pobudza fibroblasty do wytwarzania kolagenu i elastyny, kwasu hialuronowego, w ten sposób odmładzając skórę poprzez przywrócenie napięcia i jej gęstości. Redukcje tkanki tłuszczowej. Następuje efekt oczyszczenia organizmu poprzez stymulację krążenia krwi i limfy, drenażu płynów ustrojowych czy przyspieszenia detoksykacji organizmu. Sprzyja dolegliwości bólu mięśni i zniwelowaniu obrzęków.

Efekty zabiegu można zauważyć już po 2-3 zabiegach. Aby efekty były zadowalające i przyszły szybciej zaleca się wykonać serię minimum 10 zabiegów dwa razy w tygodniu na początku. Chcąc podtrzymać efekty zabiegu po serii można zdecydować się na zabieg raz na dwa tygodnie. Czas zabiegu to 60 lub 30 minut w zależności na jakiej partii ciała chcemy się skupić.

Kosmetolog ustala takie parametry dla pacjenta, aby czuł się komfortowo podczas zabiegu. Na początku serii Endermologia może być lekko odczuwalna. Z czasem skóra przyzwyczaja się do odczuć towarzyszących zabiegowi, a więc przy kolejnych wizytach staje się bardzo przyjemnym i relaksującym zabiegiem dla naszego ciała.

Przeciwwskazania do zabiegu :

– zaburzenia krzepliwości krwi

– ciąża

– nowotwory

– stany zapalne i rany naskórka- zapalenie żył

– żylaki, popękane naczynia

– choroby wątroby i nerek

– indywidualne przeciwwskazania medyczne

Tekst przygotowany przez:

Agatę Skibińską, kosmetolog w SKINSPACE