FALA UDERZENIOWA – POGROMCA CELLULITU

Według statystyk dotyczy nawet 90 % kobiet. Może pojawić się w każdym wieku. Nie jest problemem tylko osób z nadwagą. Dotyczy nawet modelek. Wszyscy wiemy jak wygląda i ciężko się go pozbyć. Cellulit – bo o nim właśnie mowa – to defekt skóry, który jest głównie problem natury estetycznej, jednak wielu osobą spędza on sen z powiek i przyczynia się do obniżenia samooceny. 

Czym jest cellulit

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej oraz nieprawidłowe zmiany w tkance podskórnej. Miejsca, gdzie najczęściej i najwięcej się gromadzi tkanki tłuszczowej to brzuch, uda oraz pośladki. Grudki i nierówności na skórze to powiększone adypocyty, czyli  komórki tłuszczowe. Kiedy stają się większe – uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne. Następuje pogorszenie krążenia krwi i przemiany materii w komórkach, co skutkuje słabszym przyswojeniem tlenu i składników odżywczych, przez co źle wydalają produkty przemiany materii i toksyny. Toksyny i woda w organizmie zaczynają zalegać w tkankach, rosną i tworzą potocznie zwaną ,,pomarańczową skórkę’’ czyli nasz niechciany cellulit.

Na cellulit mają wpływ różne czynniki między innymi:

– brak ruchu

– nadwaga

– stres

– gorące kąpiele

– zaburzenia gospodarki hormonalnej

– nadmierne spożywanie węglowodanów oraz żywności przetworzonej

– noszenie za ciasnej garderoby

– noszenie butów na bardzo wysokich obcasach

Wyróżniamy trzy rodzaje cellulitu:

Cellulit wodny –  Ten rodzaj cellulitu jest lekko tkliwy przy dotyku. Jest spowodowany nieprawidłową cyrkulacją krwi i limfy w tkankach, prowadzi to do zatrzymania wody. Przeważnie cellulit wodny jest zauważalny u osób szczupłych.

Cellulit tłuszczowy- Widoczny u osób z nadmierną tkanką tłuszczową. Gdy przybieramy na wadze, pod skórą odkłada się tłuszcz i cellulit wodny, który zmienia się w cellulit tłuszczowy. Widoczne są grudki, może pojawić się ból spowodowany uciskaniem zakończeń nerwowych przez komórki tłuszczowe.

Cellulit cyrkulacyjny- Jest to połączenie cellulitu wodnego i tłuszczowego. Jest bolesny i zbity.

Brak jędrności skóry i cellulit to problemu, który dotyka wiele kobiet bez względu na wiek, sylwetkę a nawet tryb życia. Pamiętajmy, że w walce z tymi niedoskonałościami znaczenie ma całokształt naszych działań – aktywny tryb życia, odpowiednia dieta oraz właściwa pielęgnacja.

Zabieg fala uderzeniowa

Jeśli chodzi o zabiegi w baginecie to fala uderzeniowa nie bez przyczyny jest nazywana pogromcą cellulitu. To zabieg, który przynosi doskonałe efekty. Fala uderzeniowa to technologia oparta na działaniu skoncentrowanej fali akustycznej o wysokim ciśnieniu w krótkim czasie. Impulsy wywołują wibracje po przyłożeniu do ciała rozprasza się na duży obszar, dzięki czemu docierają do tkanki podskórnej otrzymując efekt rozproszenia komórek tłuszczowych. Siła fal uderzeniowych stymuluje struktury skóry, przyspiesza metabolizm  powoduje powstawanie nowych naczyń krwionośnych oraz poprawia mikrocyrkulację. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny co daje nam wytworzenie nowych, silnych oraz grubych włókien kolagenowych odpowiedzialnych za stelaż skóry.

Skóra po zabiegu jest jędrna, nierówności są mniejsze, elastyczna i miejscowe niedoskonałości zostają zredukowane.

Zabieg z użyciem fali akustycznej jest lekko odczuwalny. Skóra po zabiegu jest delikatnie zaróżowiona lecz nie wymaga żadnych przygotowań ani rezygnacji z codziennych obowiązków. Czas trwania zabiegu to 30 minut. W czasie zabiegu wykorzystywany jest specjalny żel, aby fale sprawniej przenikały przez skórę. W celu uzyskania najlepszych efektów zalecana jest seria 6- 8 zabiegów, bądź więcej jeśli problem jest na prawdę duży. Już po pierwszym zabiegu można, zauważyć delikatne napięcie oraz wygładzenie skóry.

Fala uderzeniowa + Endermologia

Niezastąpionym wyborem w przypadku likwidacji cellulitu i niechcianej tkanki tłuszczowej jest połączenie zabiegu fali akustycznej wraz z Endermologią. To duet doskonały. Zabieg fali wykonuje się bezpośrednio przed endermologią. Fala silnie rozbija nam komórki tłuszczowe, a Endermologia odprowadza wszelkie toksyny z organizmu zalegające pod skórą do węzłów chłonnych, gdzie zostają przedrenowane. Skutkuje to silniejszym działaniem ujędrniającym, antycellulitowym oraz modelującym sylwetkę.

Przy wykonywaniu zabiegów wyszczuplających i modelujących ciało należy pamiętać nie tylko o efektywności, ale przede wszystkim o swoim bezpieczeństwie. Niestety nie każdy sprzęt dostępny na rynku może dać nam tę gwarancję, dlatego korzystajmy tylko z aparatury certyfikowanej medycznie. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć wielu nieprzyjemnych skutków pozabiegowych, a działanie aparatury będzie zapewniało trwały i skuteczny efekt.

Tekst przygotowany przez:

Agatę Skibińską, kosmetologa w SKINSPACE