NICI PDO – KOLEJNY KROK W STYMULOWANIU SKÓRY, BEZ SZTUCZNEGO EFEKTU!

Kto nas zna, ten na pewno wie jak bardzo uwielbiamy moc stymulatorów tkankowych. Właśnie je stosuje się w pierwszej kolejności do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji kolagenu i elastyny. To właśnie one nie zmieniają rysów twarzy, w przeciwieństwie do wypełniaczy pod względem wolumetrycznym.To dzieku nim dochodzi do zagęszczenia struktur skóry, poprawy owalu, tworzenia działań anty-grawitacyjnych. Nasze Pacjentki pokochały ich działanie, tak samo jak my. Dlatego idziemy o krok dalej i do oferty Kliniki dołączył niedawno nowy zabieg – nici stymulujące PDO. To kolejny segment stymulatorów, który spowalnia procesy starzenia, dbając o podkreślenia naszych urody.

Czym są nici PDO?

Nici PDO wykonane są z włókien syntetycznych o jednolitej strukturze, która zapobiega namnażaniu się szkodliwych patogenów. Podczas zabiegu nić umieszczana jest na sterylnej igle, przy pomocy której wprowadza się ją w określone obszary skóry poddawanej terapii. Polidioksanon wzmaga produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność skóry. W efekcie zabiegu dochodzi też do syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Wyjątkowość nici PDO polega na wykorzystaniu materiałów stopniowo rozpuszczających się pod skórą, co jest bardzo istotne dla jej procesów regeneracyjnych. 

Efekty zabiegu z użyciem nici PDO:

– lifting twarzy – nici tworzą pewnego rodzaju stelaż podskórny, który zapewnia podniesienie konturu twarzy. 

– działanie anti-age, odmłodzenie skóry

–  likwidacja podwójnego podbródka oraz tzw. chomiczków

– poprawa owalu twarzy

– spłycenie zmarszczek, wypełnienie bruzd nosowo- wargowych

– silne zagęszczenie skóry twarzy i okolicy oczu

– redukcja doliny łez

– uniesienie łuku brwiowego

Pierwsze efekty możemy zauważyć po zabiegu, natomiast końcowy efekt widoczny jest po 2-3 miesiącach, ponieważ tyle trwa tworzenie się nowych włókien kolagenowych.

Jaką ilość nici PDO wybrać?

W ofercie SKINSPACE dostępne są dla Was 4 opcje zabiegowe z użyciem nici PDO, które według ilości dedykowane są konkretnym problemom skórnym. Natomiast pamiętajcie, że jak zawsze działamy indywidualnie i podczas konsultacji możemy określić, jaka ilość nici sprawdzi się najlepiej u danego Pacjenta, tak aby efekt był dla niego najbardziej satysfakcjonujący.

Zabieg z użyciem 10 sztuk:

Najczęściej za pomocą 10 sztuk opracowujemy okolice oczu lub podbródka. Jest to jeden z najlepszych zabiegów na zagęszczenie skóry wokół oczu, redukujący dolinę łez i spłycający zmarszczki. To także redukcja podbródka, napięcie skóry oraz poprawa owalu twarzy.

Zabieg z zastosowaniem 20 sztuk:

Praca w newralgicznych, bardziej wymagających obszarach takich jak: bruzdy nosowo-wargowe, tzw.chomiki, uniesienie owalu twarzy.

Zabieg z zastosowaniem 30 sztuk:

Odbudowa struktury skóry, poprawa gęstości, redukcja załamań skórnych, poprawa owalu całej twarzy.

Zabieg z zastosowaniem 40 sztuk:

Jest to intensywna odbudowa skóry z wyczuwalnymi ubytkami kolagenu. Prewencyjne działanie przeciw procesom starzenia i działaniom grawitacji. Poprawa gęstości, jędrności i załamań skórnych na różnych partiach ciała, nie skupiając się wyłącznie na jednej okolicy.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża
  • choroby nowotworowe
  • hemofilia i zaburzenia krzepliwości krwi
  • terapia lekami przeciwkrzepliwymi
  • trądzik aktywny

Jak wygląda sam zabieg?

Procedura wkłuwania nici zawsze jest poprzedzona znieczuleniem miejscowym, po którym rozpoczyna się wkłuwanie nici. Ich ilość jest dobrana indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta. Następnie igły są od razu wyjmowane, nie ma konieczności trzymania ich w skórze. Co ważne, nici są całkowicie rozpuszczalne, a ich całkowity okres wchłaniania w skórze trwa od 9-12 miesięcy, co oczywiście jest ogromnym plusem dla naszej skóry.

Po zabiegu towarzyszyć nam może uczucie ściągnięcia skóry przez kilka dni, możliwe są lekkie zasinienia, zaczerwienienie, niewielki obrzęk. Nie należy wykonywać nadmiernej mimiki twarzy tuż po zabiegu. Warto wspomnieć, że nici są na tyle bezpieczne, że można je stosować w przypadku osób mających choroby autoimmunologiczne. 

Dzięki zabiegom z wykorzystaniem nici stymulujących PDO skóra nie wygląda na przerysowaną, nie mamy tutaj sztucznego efektu, który utrzymuje się tylko jakiś czas. Wręcz przeciwnie – zostaje naturalnie podkreślony kontur twarzy, następuje widoczne ujędrnienie i zagęszczenie skóry oraz zmniejsza się widoczność zmarszczek. Uwielbiamy  tę metodę również z uwagi na jej szeroki obszar zastosowań – nici aplikowane są nie tylko na skórę twarzy i strefę oczu, ale i w innych miejscach ciała np. dekolt, brzuch, uda, okolica nad kolanami. To bardzo dobra alternatywa dla skalpela – bez bólu i blizn, za to z wyjątkowo naturalnym rezultatem.

Tekst przygotowany przez:

Agatę Skibinską, Kosmetologa i pielęgniarkę w SKINSPACE