NASZA FILOZOFIA PRACY W KLINICE KOSMETOLOGII I MEDYCYNY ESTETYCZNEJ SKINSPACE – CZYLI JAK KROK PO KROKU DBAMY O SKÓRĘ

Domyślam się, że jeśli to czytasz to znak, że szukasz idealnej kliniki kosmetologii i medycyny estetycznej w
Warszawie, czyli miejsca, w którym zwiększysz poczucie własnej wartości i kompleksowo zadbasz o
swoją skórę, sylwetkę, czy oprawę oczu. Lepiej trafić nie mogłaś/eś! W Klinice SKINSPACE kierujemy
się przede wszystkim indywidualnym podejściem do każdego Pacjenta. W swojej pracy stawiamy na
wiedzę i doświadczenie, jak również profesjonalizm i bezpieczeństwo. Przekraczając progi naszej Kliniki, możesz być pewien, że oddajesz się w ręce specjalistów, którzy z pełnym zaangażowaniem stworzą plany zabiegowe odpowiednio dostosowane do Twoich potrzeb.

Spis treści:
Konsultacja przedzabiegowa
Plan zabiegowy i prowadzenie Pacjenta
Indywidualny terapie zabiegowe
Zabiegi agresywno-kontrolowane
Makijaż permanentny
Plany zabiegowe na ciało
Usuwanie tatuaży
Jak umówić się na wizytę?

Istota konsultacji przedzabiegowej w Klinice Kosmetologii i Medycyny Estetycznej SKINSPACE

Pierwszą wizytę w Klinice Kosmetologii i Medycyny Estetycznej SKINSPACE w Warszawie zawsze rozpoczyna dokładna konsultacja przedzabiegowa. Jest to niezwykle istotny element spotkania, który umożliwia szczegółową analizę skóry, ocenę ogólnego stanu zdrowia, oczekiwań wobec zabiegu, ale także wykluczenie przeciwwskazań. Znaczenie ma nie tylko obraz kliniczny skóry, uwzględniający stan ochronnej bariery hydrolipidowej, poziom nawodnienia i nawilżenia oraz zaawansowanie problemu, z jakim zgłasza się pacjent. Istotna jest również stosowana pielęgnacja domowa, suplementacja, tryb życia i nawyki żywieniowe. Aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty kluczowa jest odpowiednia
diagnostyka zmian skórnych, a następnie kwalifikacja do danej procedury. Co więcej, dogłębna konsultacja pozwala na odnalezienie przyczyny aktualnego stanu skóry, a następnie wprowadzenia odpowiednich działań, prowadzących do jej eliminacji. Tylko postępowanie przyczynowe jest w stanie całkowicie pozbyć się problemu i zapewnić długotrwałe rezultaty. W efekcie nasz Pacjent zyska nie tylko zdrowie skóry, ale również zdrowie całego organizmu.

Plan zabiegowy i prowadzenie Pacjenta

Jak wygląda plan zabiegowy w Klinice Kosmetologii i Medycyny Estetycznej SKINSPACE w Warszawie? To zależy od wszystkich czynników omówionych podczas konsultacji. Jak już wspomniałam, jest on zawsze indywidualny, dostosowany do potrzeb skóry i oczekiwań Pacjenta. Obejmuje połączenie różnych technologii zabiegowych, umożliwiających uzyskanie jak najlepszych efektów, bez działań schematycznych i bez zabiegów w serii.

Każda osoba zgłaszająca się do Kliniki SKINSPACE otrzymuje kartę pacjenta, uwzględniającą diagnozę skóry, wspomniany plan zabiegowy, jak i indywidualnie ułożoną pielęgnację domową. Analizując zgłaszane objawy, nasz specjalista rekomenduje także badania, jakie należałoby wykonać w celu ustalenia przyczyny zmian widocznych na skórze, a następnie w razie potrzeby sugeruje dalszą konsultację lekarską bądź celowaną suplementację wspomagającą. Po wykonanej procedurze każdy Pacjent może liczyć na zalecenia pozabiegowe oraz stały kontakt ze specjalistą. W Klinice dostępna jest także strefa pielęgnacji domowej, która pozwoli dopełnić oczekiwane efekty terapii zabiegowych. To szeroki wybór wyselekcjonowanych produktów najlepszych marek kosmetycznych, których działanie jest ukierunkowane na różne problemy skórne.

Indywidualne terapie zabiegowe w SKINSPACE

Czym są indywidualne terapie zabiegowe? To procedury, których etapy od A do Z są dobierane do aktualnego stanu skóry. Terapia lecznicza dedykowana jest głównie dla skór bardziej problematycznych, wymagających dokładnego oczyszczenia oraz silnego działania przeciwzapalnego bądź jako przygotowanie skóry do mocniejszych, bardziej agresywnych zabiegów. Terapia profilaktyczna oraz anti-age skupiają się na działaniu oczyszczającym, nawilżającym, odżywczym, stymulującym i mocno przeciwstarzeniowym. Dodatkowo w naszej ofercie wyróżniamy terapie dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, dla sportowców oraz dla osób po chemioterapii, które bazują na określonych, bezpiecznych substancjach aktywnych.

Indywidualna terapia lecznicza

Stymulujemy, nie wypełniamy

W SKINSPACE komponując plany zabiegowe, stawiamy przede wszystkim na naturalność. Nie tworzymy kopii, a więc nie wypełniamy, a stymulujemy tkanki! Odpowiednie substancje podane w konkretny sposób powodują stymulację skóry do samoodnowy i regeneracji. W efekcie dochodzi do jej przebudowy, zwiększonej syntezy kolagenu i elastyny, a więc białek strukturalnych, kluczowych w przypadku jędrności, elastyczności, a tym samym napięcia skóry. W ten sposób naturalnie jesteśmy w stanie kondycjonować skórę, zagęścić jej strukturę oraz poprawić owal bez uzyskania sztucznych efektów.

Zabiegi agresywno-kontrolowane

Chcąc uzyskać najbardziej zadowalające rezultaty, często konieczne jest zastosowanie mocniejszych procedur, czyli zabiegów agresywno-kontrolowanych, które umożliwiają redukcję najbardziej problematycznych zmian skórnych, takich jak blizny, zmarszczki, czy różnego rodzaju przebarwienia. W tym celu wykorzystuje się działanie mezoterapii mikroigłowej, głębokich peelingów chemicznych, lasera frakcyjnego bądź lasera pikosekundowego. To procedury dzięki którym możliwa jest całkowita przebudowa struktur skóry. Celowo wywołany stan zapalny stymuluje tkanki do samoodnowy i silnej regeneracji. Pobudzona zostaje produkcja kolagenu i elastyny, w efekcie czego obserwuje się poprawę gęstości, jędrności i elastyczności skóry, jak również wypłycenie blizn bądź zmarszczek. Dodatkowo postępujące w procesie gojenia złuszczanie umożliwia redukcję zmian barwnikowych, rozświetlenie, wygładzenie i pożądany efekt baby face.


Naturalny makijaż permanentny

W ofercie zabiegowej posiadamy także makijaż permanentny brwi – Microblading oraz włos maszynowy. To dwie metody, dzięki którym jesteśmy w stanie uzyskać najbardziej naturalny, realistyczny efekt wyraźnie podkreślonego spojrzenia. To idealne rozwiązanie w celu redukcji ubytków, czy poprawy kształtu bądź objętości swoich brwi. Bez sztuczności, a z mocnym naciskiem na maksymalnie naturalny efekt.


Kompleksowe plany zabiegowe na ciało

Oprócz skóry i oprawy oczu, w SKINSPACE kompleksowo dbamy także o ciało i sylwetkę naszych Pacjentów. Wykorzystujemy działanie fali uderzeniowej, której głównym zadaniem jest redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu w połączeniu z endermologią, która dodatkowo poprawia jędrność i elastyczność tkanek. To ważne, aby po działaniu fali, uwolniony z komórek tłuszczowych tłuszcz został odprowadzony do wątroby, gdzie zostaje metabolizowany. Takie działanie zapewnia właśnie endermologia. Dodatkowo likwiduje ona zastoje wodne i limfatyczne, a więc jest dobrym rozwiązaniem w celu odciążenia kończyn.

Skuteczne usuwanie tatuaży i PMU

Laser pikosekundowy, jaki posiadamy w naszej Klinice umożliwia bezpieczne i skuteczne usuwanie niechcianych tatuaży, czy makijażu permanentnego bez powikłań i bez śladu. Nie musisz obawiać się krwi, uszkodzenia skóry, wystąpienia oparzeń, blizn, pęcherzy, czy strupków. W SKINSPACE zwracamy szczególną uwagę na rodzaj zastosowanej technologii laserowej, jak również zachowanie odpowiednich parametrów zabiegowych i zasad bezpieczeństwa. Zawsze kierujemy się indywidualnym podejściem – to pozwala w sposób bezpieczny uzyskać najbardziej satysfakcjonujące rezultaty.

Jak umówić się na wizytę w Klinice Medycyny Estetycznej SKINSPACE w Warszawie?

Jeśli chcesz umówić się na wizytę w naszej Klinice Kosmetologii i Medycyny Estetycznej w Warszawie to:

  • skontaktuj się telefonicznie z recepcją Kliniki nr tel. +48 500 056 259,
  • wyślij maila na adres recepcja@skinspace.pl,
  • wybierz samodzielnie dogodny dla siebie termin w aplikacji Booksy – znajdziesz nas jako SKINSPACE IZABELA SZYMBOR,
  • wypełnij formularz dostępny na stronie internetowej.

Możliwości jest wiele, wybierz najbardziej wygodną dla siebie i ciesz się magicznym czasem w SKINSPACE!

Tekst przygotowała:

Maja Gaworowska – kosmetolog SKINSPACE IZABELA SZYMBOR