Mezoterapia mikroigłowa w Warszawie

Mezoterapia mikroigłowa w Warszawie

Mezoterapia mikroigłowa to popluarny zabieg, który przeprowadzamy w naszej Klinice SKINSPACE w Warszawie. Procedura ta polega na wykorzystaniu systemu pulsujących igieł, które poprzez wytwarzanie kontrolowanych mikrourazów skóry intensywnie pobudzają fibroblasty do pracy. Zabieg ma na celu wykazanie działania regenerującego, odbudowującego i przeciwstarzeniowego. Jest to szczególnie zalecane pod kątem poprawy kondycji skóry, w tym poprzez jej zagęszczenie oraz zredukowanie różnych problemów estetycznych.

Spis treści:
Jak działa?
Specjalistyczna technologia
Etap przygotowawczy
Przebieg procedury
Kiedy jest zalecana?
Podstawowe wskazania
Zalecenia pozabiegowe

Jak działa mezoterapia mikroigłowa na przebarwienia w Warszawie?

Mezoterapia mikroigłowa jest realizowana przez specjalistów naszej kliniki SKINSPACE w Warszawie, gdzie zabieg ten możemy przeprowadzić na przebarwienia, blizny oraz inne niedoskonałości. Zastosowanie systemu cienkich igieł dodatkowo stymuluje regenerację, ponieważ kontrolowane mikrourazy inicjują wzmożoną produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Substancje te wywierają bezpośredni wpływ na elastyczność, gęstość i odżywienie skóry, a tym samym jej ogólną kondycję.

Specjalistyczna technologia

Urządzenie wykorzystywane do zabiegu mezoterapii mikroigłowej pozwala na indywidualne dopasowanie parametrów do potrzeb skóry, przez co możliwe jest generowanie odpowiedniej ilości nakłuć na sekundę. Rozwiązanie to nie tylko wpływa na bardziej wydajny przebieg zabiegu, ale też minimalizuje dyskomfort pacjenta. W zabiegu zastosowanie znajdują wymienne kartridże z igłami, które są wyjątkowo wytrzymałe i przy tym odpowiednio cienkie. Igły nie zawierają natomiast chromu i niklu, co umożliwia wykonanie zabiegu nawet u osób z potwierdzonym uczuleniem na te materiały.

Etap przygotowawczy

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, który wymaga odpowiedniego przygotowania poprzez oczyszczenie skóry i jej dezynfekcję. Na kolejnym etapie specjaliści indywidualnie dobierają parametry urządzenia do zabiegu, zależnie od grubości skóry, części ciała czy ogólnych wskazań. Sam proces mikronakłuwania może się odbywać z regulacją głębokości iniekcji igieł, w tym również bezpośrednio podczas procedury.

Przebieg procedury

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia do mikronakłuć trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut. Najczęściej jest to od 30 minut do godziny. W trakcie procedury skóra ulega równomiernemu zaczerwienieniu, a także może wystąpić w jej obszarze krwawienie punktowe. Objawem charakterystycznym po zakończeniu zabiegu jest uczucie delikatnego ciepła i pieczenia u pacjenta – co jest zupełnie naturalnym procesem gojenia się skóry. W dobę po zabiegu często występuje zaróżowienie i napięcie skóry, a po około 3-4 dniach następuje delikatne złuszczanie. Pierwsze rezultaty po przeprowadzonym zabiegu zwykle uwidaczniają się po średnio 5-7 dniach.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej

Kiedy zalecana jest mezoterapia mikroigłowa twarzy i od czego zależy cena tego zabiegu w Warszawie?

Mezoterapia mikroigłowa twarzy to zabieg, którego cena w Warszawie zależy przede wszystkim od kwalifikacji specjalisty oraz urządzenia, na którym jest wykonywany zabieg – w SKINSPACE stawiamy tylko i wyłącznie na certyfikowane, oryginalne i bezpieczne urządzenie do przeprowadzenia zabiegu. Procedura może być wykonana zarówno na całej twarzy, jak i w połączeniu z obszarem szyi i dekoltu lub na skórze głowy. Z uwagi na swobodny dobór parametrów, zabieg przeprowadzamy nawet w delikatnych okolicach oczu i ust czy w miejscach trudno dostępnych.

Podstawowe wskazania

Zabieg mikronakłuwania w takiej formie znajduje szerokie zastosowanie u pacjentów z oznakami fotostarzenia się skóry. Dotyczy to zarówno występowania przebarwień, jak i zwiotczeń czy płytkich i drobnych zmarszczek. Procedura sprawdza się w przypadku cery pozbawionej elastyczności, jędrności i witalności. Procedura może być pomocna w rewitalizacji, a także redukcji blizn pooperacyjnych czy potrądzikowych. Procedura wspiera ponadto terapię ukierunkowaną na przeciwdziałanie wypadaniu włosów. Poszczególne wskazania mają na celu przede wszystkim przebudowę tkanek skóry oraz ich przemodelowanie, a także wzmocnienie struktur i poprawę unaczynienia.

Zalecenia pozabiegowe

Zabieg z zastosowaniem mikronakłuć znajduje bardzo częste zastosowanie w naszych planach zabiegowych w SKINSPACE. Dyskomfort, który może być odczuwany po zabiegu jest naturalną reakcją, przy czym nieprzyjemne objawy mijają samoistnie i stosunkowo szybko. Po zabiegu bezwzględnie należy pamiętać o zwiększonej ochronie przeciwsłonecznej, a także zabezpieczaniu skóry przed podrażnieniami.