Laser na trądzik w Warszawie

Laser na trądzik w Warszawie

Laser na trądzik w Warszawie jest coraz częściej polecany osobom, które zmagają się z tego rodzaju niedoskonałościami o różnym nasilaniu. Nieestetyczny wygląd cery może być przyczyną kompleksów i pogorszenia samopoczucia, a także stwarza ryzyko pozostawienia trwałych blizn czy przebarwień. Trądzik może mieć różne przyczyny i stadia rozwoju, które wymagają doboru odpowiedniej metody terapeutycznej.

Spis treści:
Jaki sprawdzi się najlepiej?
Laser frakcyjny
Od czego zależy cena?
Odpowiednie przygotowanie
Główne przeciwwskazania

Jaki laser na trądzik dostępny w naszej klinice w Warszawie sprawdzi się najlepiej?

Laser na trądzik zawsze powinien być odpowiednio dobrany, aby jego zastosowanie przyczyniło się do sprawnej redukcji tego uciążliwego problemu. Nowoczesną aparaturą tego typu dysponuje nasza klinika SKINSPACE w Warszawie. Podstawę laseroterapii stanowi odpowiednia diagnostyka, pozwalająca na indywidualną ocenę stanu cery. Na jej podstawie dobieramy właściwą formę zabiegu, który wykonujemy z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń. Rezultaty osiągnięte za pomocą lasera są bardzo naturalne, a przy tym zapewniają widoczną redukcję nieestetycznych zmian i podkreślają piękno cery.

Laser frakcyjny

Jednym z urządzeń dedykowanych walce z niedoskonałościami spowodowanymi trądzikiem jest laser frakcyjny. Za jego pośrednictwem możemy przywrócić skórze elastyczność i napięcie, a także zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów, poprawić gładkość oraz przyczynić się do regeneracji skóry. Poza zmianami trądzikowymi laser frakcyjny może też zredukować powiązane z nimi przebarwienia czy blizny. Zabieg z jego wykorzystaniem wykonuje się przede wszystkim na twarzy, a także obszarze szyi i dekoltu. Laser frakcyjny emituje mikroskopijne impulsy, które wywołują mikrouszkodzenia skórne. Wokół nich zachowana zostaje tkanka zdrowa, co przyspiesza regenerację i podnosi jej intensywność. Zabiegowi towarzyszy uczucie delikatnego mrowienia, a po jego zakończeniu skóra jest zaczerwieniona, piecze, szczypie i może pojawić się niewielki obrzęk – jest to zupełnie naturalny proces gojenia. Objawy te stopniowo ustają, a po kilku dniach skóra ulega złuszczeniu i całkowitemu zagojeniu.

Zabieg laserowy

Od czego zależy cena za usuwanie trądziku laserem w Warszawie?

Usuwanie trądziku laserem w Warszawie to zabieg, którego cena zależy głównie od rodzaju wybranej terapii, obszaru wykonania procedury czy użytego sprzętu oraz doświadczenia osoby wykonującej zabieg. Specjalista ocenia rodzaj i stopień zaawansowania zamian trądzikowych, a następnie ustala możliwości ich redukcji. Kwota terapii obejmuje nie tylko konsultację, stworzenie indywidualnej procedury i sam zabieg, ale też prowadzenie karty zabiegowej dostępnej dla pacjenta i specjalisty.

Odpowiednie przygotowanie

Laseroterapia wymaga właściwego przygotowania. Pacjent powinien pamiętać, aby przed zabiegiem zrezygnować z opalania skóry oraz wykonywania zabiegów o działaniu złuszczającym. Zaleca się również odstawienie preparatów i ziół światłouczulających. Jeżeli zabieg jest wykonywany laserem frakcyjnym, aparatura oddziałuje ze stosunkowo wysoką mocą i może wymagać zastosowania znieczulenia miejscowego. W obszarze skóry poddawanym działaniu urządzenia trzeba wówczas rozsmarować odpowiednią maść. W SKINSPACE jesteśmy w stanie opracować indywidualną terapię zabiegową, która pozwoli na optymalne dopasowanie metod do potrzeb pacjenta oraz ustalenie właściwego planu dalszej pielęgnacji.

Główne przeciwwskazania

Z laseroterapii nie mogą niestety skorzystać wszyscy pacjenci niezależnie od stanu zdrowia, ponieważ do takich zabiegów istnieją pewne istotne przeciwwskazania. Do najważniejszych należą aktywne infekcje skóry, świeża opalenizna czy choroby nowotworowe. Procedury laserowe nie są też przeznaczone dla osób przyjmujących retinoidy oraz kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Wykluczenie przeciwwskazań ma kluczowe znaczenie dla powodzenia i bezpieczeństwa zabiegu laserowego, ponieważ znacząco eliminuje ryzyko skutków ubocznych czy powikłań.