ZABIEGI NA OKOLICĘ OCZU W SKINSPACE

CHARAKTERYSTYKA SKÓRY POD OCZAMI

Skóra wokół oczu znacząco różni się od tej na pozostałej części twarzy. Jest zdecydowanie cieńsza, z mniejszą liczbą komórek tłuszczowych, płycej unaczyniona. Wyróżnia się rzadszym rozmieszczeniem włókien kolagenowych, a także sporą ruchliwością mięśni tej okolicy. Cechą charakterystyczną u wielu osób są cienie i obrzęki spowodowane zastojami limfatycznymi oraz słabszym krążeniem. Wszystkie te cechy powodują, iż skóra wokół oczu jako pierwsza manifestuje zmęczenie, stres czy złe odżywianie. Skóra w tej okolicy starzeje się szybciej, łatwiej ulega przesuszeniu i w pierwszej kolejności to właśnie tu widoczne są oznaki zmian związanych z wiekiem. W związku z tym, ważna jest odpowiednia codzienna pielęgnacja tej wymagającej okolicy, a w sytuacji, gdy potrzebujemy wsparcia mocniejszych działań warto zainteresować się zabiegami dedykowanymi na okolicę oczu. 

OPIS ZABIEGU 

Zabiegi w Klinice SKINSPACE skupiają się na metodzie mezoterapii igłowej, podczas której zostaje podany śródskórnie preparat indywidualnie dobrany do potrzeb danej skóry. Sam proces nakłucia dodatkowo wywołuje kontrolowaną reakcję zapalną, która pobudza naturalne procesy regeneracyjne w skórze, a także poprawia krążenie i metabolizm komórkowy.

UŻYTE PREPARATY

W SKINSPACE wykorzystujemy preparaty wysokiej jakości, o sprawdzonej skuteczności:

– Sunekos 200 i 1200 – są to stymulatory tkankowe bogate w aminokwasy, które wpływają na stymulację komórek do wzrostu, pobudzają syntezę nowych włókien kolagenowych i elastynowych, a zawartość kwasu hialuronowego odpowiada za poprawę i utrzymanie właściwego nawilżenia. Sunekos 200 przeznaczony jest dla młodszej skóry potrzebującej odświeżenia, natomiast Sunekos 1200 lepiej sprawdzi się w przypadku, gdy wymagane jest działanie przeciwstarzeniowe.

– Jalupro Classic i HMW – również są to stymulatory tkankowe, zawierające kompleks aminokwasów oraz kwas hialuronowy. Jalupro Classic wykorzystywany jest w celu przywrócenia blasku i elastyczności skóry, natomiast Jalupro HMW, dzięki obecności wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego będzie idealnym rozwiązaniem dla skóry wymagającej silnej biorewitalizacji.

– Pink glow boost – jest to preparat o bardzo bogatym składzie, zawierającym kompleksy witamin, aminokwasów, minerałów, antyoksydantów i kwasu hialuronowego. Najlepiej sprawdzi się w sytuacji gdy borykamy się ze zmęczoną, poszarzałą skórą okolicy oczu oraz gdy zależy nam na rozjaśnieniu dolnej powieki.

– Osocze bogatopłytkowe – pochodzące z krwi własnej Pacjenta, bogate w naturalne czynniki wzrostu, wykorzystywane jest w celu silnej stymulacji nowych komórek, poprawy ukrwienia, redukując tym samym zasinienia oraz zwiększając gęstość skóry. Okolicę oka przy użyciu osocza bogatopłytkowego ostrzykujemy przy okazji zabiegu na całą twarz, zabieg można wykonywać na powiekę górną i dolną.

– Czynniki wzrostu – nowość w Klinice, preparat z wyizolowanymi czynnikami wzrostu AQ Skin Solutions, bogaty jest również w proteoglikany i glikozaminoglikany. Stosowany jest w połączeniu z mikronakłuwaniem za pomocą Dermapena, dzięki czemu uzyskujemy efekt redukcji oznak starzenia, przywrócenia blasku i świeżego spojrzenia. Okolica oka jest opracowywana przy okazji zabiegu na całą twarz, preparat może być stosowany zarówno na powiekę górną i dolną. 

Dzięki autorskiej metodzie łączenia preparatów, uzyskujemy rewelacyjne efekty, którymi Pacjenci cieszą się długi czas!

PRZEBIEG ZABIEGU

Na początku wizyty nasz specjalista przeprowadzi konsultację, podczas której dowie się jakie są oczekiwania, a następnie oceni stan i potrzeby skóry. Na tej podstawie dobierze właściwy preparat. Zabieg zaczynamy od znieczulenia danej okolicy, aby zwiększyć komfort Pacjenta. Wiele osób boi się igieł, dlatego uspokajamy – zabieg jest krótki i trwa od kilku do kilkunastu minut! Bezpośrednio po iniekcji mogą być widoczne depozyty pozostawione w skórze w postaci delikatnych uwypukleń. Ustępują one zazwyczaj w przeciągu doby, wiele zależy od użytego preparatu i jego gęstości. Po tym czasie można zacząć cieszyć się efektami, które będą z każdym dniem coraz lepsze.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

– utrata jędrności i elastyczności skóry w okolicy oczu, 

– widoczna rynienka doliny łez, 

– pojawienie się zmarszczek, 

– skóra cienka, odwodniona, poszarzała, 

– widoczne zasinienia,  

– profilaktyka przeciwstarzeniowa.

PRZECIWWSKAZANIA 

– ciąża oraz karmienie piersią,

– uczulenie na składniki, które znajdują się w preparatach, 

– cukrzyca, 

– aktywna opryszczka, 

– bakteryjne, wirusowe i grzybicze infekcje skórne, 

– stany zapalne

– przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych

– choroby nowotworowe.

EFEKTY

W zależności od wybranego preparatu efekty mogą się nieco różnić, ze względu na zawartość składników aktywnych. Jak już wcześniej pisałam, produkty dobieramy do potrzeb danej skóry i dzięki temu uzyskujemy efekt indywidualnie dostosowany do Pacjenta. Dzięki szerokim możliwościom jakie oferuje Klinika możemy wpłynąć na poprawę nawilżenia, napięcia i uelastycznienia skóry. Redukujemy cienie i obrzęki, a także spłycamy zmarszczki i zagęszczamy skórę. Pacjenci po zabiegach mogą cieszyć się młodszym, bardziej świetlistym spojrzeniem, a skóra na dłużej pozostanie w dobrej kondycji. 

Tekst przygotowany przez:

Kosmetologa w Klinice SKINSPACE