DERMAPEN 4.0 – NA CZYM POLEGA ZABIEG I JAKIE SĄ JEGO EFEKTY?

OPIS ZABIEGU

Dermapen 4.0 czyli mezoterapia mikroigłowa to zaawansowane urządzenie medyczne stosowane do frakcyjnego mikronakłuwania skóry. Dzięki systemowi pulsujących igieł dochodzi do mikrourazów, pobudzając skórę do wykorzystania jej naturalnej zdolności regeneracyjnej. Poprzez mikronakłuwanie skóry mamy zwiększoną intensywność zabiegów  poprzez lepsze wchłanianie substancji aktywnych w głąb skóry.

Dermapen 4.0 pozwala na dokładny dobór głębokości iniekcji, dzięki czemu kosmetolog ma pełną kontrolę nad wykonywaniem zabiegu. Używanie jednorazowych kartridży podczas zabiegu pozwala na zachowanie 100 % bezpieczeństwa i higieny. Co więcej, igły nie zawierają niklu i chromu, dzięki czemu zabieg można wykonać również u osób uczulonych na te metale. 

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Dermapen 4.0 jest wszechstronnym urządzeniem co umożliwia nam wykonanie zabiegu nie tylko na twarzy, lecz na różnych partiach ciała – takich jak brzuch, pośladki czy skóra głowy – a także możemy go wykonać blisko okolicy oczu i czerwieni wargowej. Najbardziej sprawdzi się w przypadku:

– skóry z nierównomiernym kolorytem;

–  występowania blizn;

–  skóry pozbawionej napięcia i elastyczności;

– skóry wiotkiej i cienkiej;

– utraty włosów

EFEKTY ZABIEGU

Po zabiegu Dermapen 4.0 następuje  spłycenie załamań skórnych (redukcja zmarszczek), blizn (ubytkowych, potrądzikowych, pozapalnych), efekt pogrubienia skóry, zmniejsza się widoczność porów. W przypadku skóry zabieg ten hamuje proces wypadania włosów, pobudza ich wzrost oraz poprawia kondycję.

DERMAPEN + PRX/BioRePeel 

Dzięki połączeniu mikronakłuwania skóry z peelingami TCA, które bardzo głęboko wnikają w skórę, dochodzi do stymulacji czynnika wzrostu fibroblastów oraz syntezy peptydów, dodatkowo ją zagęszczając. Dzięki zawartości kwasu kojowego zabieg ten działa też rozjaśniająco. Skóra po tym połączeniu jest ujędrniona, rozświetlona i napięta.

DERMAPEN + OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Mezoterapia mikroigłowa w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym, które zawiera czynniki wzrostu, stymuluje skórę do głębokiej naprawy i przebudowy, dzięki temu  połączeniu jest to bardzo skuteczny zabieg do walki z bliznami, głównie zanikowymi i potrądzikowymi. 

DERMAPEN + CZYNNIKI WZROSTU AQ Skin Solutions 

Takie połączenie stymuluje fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu dzięki czemu skóra jest bardziej napięta, ujędrniona, rozjaśniona, o wyrównanym kolorycie i strukturze. Przy zastosowaniu czynników wzrostu przyspieszamy naturalne procesy zachodzące  w skórze. Alternatywa dla osób, które nie mogą skorzystać z zabiegu osocza bogatopłytkowego

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona oraz tkliwa. Pacjentka może mieć odczucia ciepła oraz lekkiego pieczenia. W dniu zabiegu należy zachować szczególną ostrożność higieniczną, nie wykonujemy aktywności fizycznej, pijemy dużą ilość płynów.  Stosujemy  pielęgnację domową rekomendowaną przez kosmetologa wykonującego zabieg!

Tekst przygotowany przez:

Kosmetologa w SKINSPACE