ZABIEGI NA OKOLICĘ OCZU – JAKIE STYMULATORY TKANKOWE STSUJEMY W KLINICE IB SKINSPACE W WARSZAWIE

Patrząc na twarz drugiej osoby jesteśmy w stanie wyczytać wiele emocji. Poza ustami, które w bezpośredni sposób ukazują nasz humor, poprzez uśmiech lub smutek, to właśnie oczy są prawdziwym odzwierciedleniem naszej duszy. W nich widać wszystko. Także upływający czas i wpływ różnych czynników na wygląd naszej skóry. Dlatego też t one jako pierwsze skupiają uwagę drugiej osoby. Spoglądając w lusterko bez makijażu, często możemy zauważyć, że skóra w obrębie oczu jest cienka, widać zasinienia, uwidacznia się dolina łez. Dzieję się tak, ponieważ skóra pod oczami różni się nieco anatomicznie, należy więc dbać o nią w nieco inny sposób.

Dlaczego stymulujemy, a nie wypełniamy?

Szeroką popularność do niwelowania zasinień lub doliny łez zyskały wypełniacze. Najbardziej znany to usieciowany kwas hialuronowy, który w szybki sposób niweluje problem. Czy jest to dobre rozwiązanie? Nasze zdanie w tej kwestii chyba znacie. W końcu tak często powtarzamy, że w naszej Klinice SKINSPACE w Warszawie “stymulujemy, nie wypełniamy!”. Wypełniacze jedynie przytłumią objawy jakim najczęściej są ubytki w tkance, a nie działają na przyczynę. Skóra w tym obszarze zazwyczaj jest cienka i delikatna z małym podbiciem tkanki tłuszczowej, poprzez co widoczne jest unaczynienie. Wygląda więc na zmęczoną przez obecne zasinienia. Mechanizm działania wypełniaczy to kamuflaż poprzez wolumetrię. W celu regeneracji skóry i uaktywnienia do podziałów jej komórek są stosowane stymulatory tkankowe. Preparaty oparte na tego typu składnikach aktywnych przynoszą doskonałe efekty, w sposób nieprzerysowany i mają dodatkowe zalety. Przy stymulatorach tkankowych nie występuje efekt, jak w przypadku wypełniaczy, obrzękniętych woreczków pod oczami, które pojawiają się w wyniku zmian hormonalnych czy zatrzymania wody (zwłaszcza u kobiet). Zachowane są naturalne rysy twarzy, a skóra w tej okolicy jest zagęszczono, zniwelowane są zmarszczki i zredukowane cienie.

Jak wygląda zabieg?

Jedynie co łączy wypełniacze i stymulatory to fakt, że procedura zabiegu jest dość podobna. Jedno i drugie podaje się w sposób iniekcji. Zabieg z zastosowaniem stymulatora tkankowego poprzedza oczywiście demakijaż i oczyszczenie skóry, następnie aplikowany jest krem przedzabiegowy w celu zwiększenia komfortu pacjenta i znieczulenia danej okolicy. P tej procedurze specjalista podaje odpowiedni preparat, indywidualnie dobrany do problemu. W przypadku stymulatorów tkankowych efekty zabiegowe są widoczne od razu i intensyfikują się z biegiem czasu, zwłaszcza kiedy zadbamy o tę okolice kompleksowo, zarówno w pielęgnacji domowej, jak i specjalistycznej gabinetowej, efekty będą wzmacniać i budować się w czasie.

Stymulatory tkankowe stosowane w SKINSPACE

W Klinice SKINSPACE w Warszawie zabiegi na okolicę oka oparte są przede wszystkim na stymulatorach, które zawierają:

– polinukleotydy o właściwościach regenerujących, nawilżających. Polinukleotydy wpływają na aktywność i ilość fibroblastów (komórki tkanki łącznej występujące w skórze właściwej, odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, a więc głównych białek podporowych skóry). Skóra staje się sprężysta i jędrna. Zabieg w Klinice SKINSPACE (czyli zabieg Lumi eyes, TwAc Eyes) oparty na tym symulatorze nie wymaga okresu rekonwalescencji, a tuż po wizycie wygląda się świeżo i zdrowo, okolica oczu jest rozświetlona i nawilżona. Dodatkowo została pobudzono do regeneracji, dzięki czemu załamania skórne są niwelowane.

– kompleks aminokwasów niezbędnych do syntezy kolagenu. Preparaty oparte na aminokwasach dodatkowo również w swoim składzie posiadają kwas hialuronowy. Takie połączenie intensywnie odżywia i nawilża, a dodatkowo sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, poprzez aktywowanie procesów stymulujących i zwiększających zawartość białek podporowych (kolagenu) w skórze właściwej. W SKINSPACE mamy dwa zabiegi oparte na takim połączeniu składników aktywnych.

1. Jalupro Classic: jest to zabieg stymulujący na okolicę oka idealny dla skór młodszych lub takich, u których nie występuje zbyt duży ubytek w okolicy doliny łez. Ma on działanie stymulujące idealne do poprawy kondycji skóry z pierwszymi oznakami starzenia, dzięki czemu można dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Wysokiego stężenie kwasu hialuronowego, również dostarcza odpowiednie nawilżenie skóry w tej okolicy.

2. Autorskie połączenie dwóch stymulatorów: ten zabieg dedykowany jest przy mocniej zaawansowanym problemie w okolicy oczu do głębokiej biorewitalizacji. Wykazuje silne właściwości regenerujące i odżywcze. Sprawdzi się przy skórze potrzebujących mocnej stymulacji i pobudzenia fibroblastów do produkcji nowego kolagenu w skórze właściwej. To połączenie pozwala na odbudowanie i zagęszczenie cienkiej skóry pod oczami.

Co należy zrobić po zabiegu ze stymulatorem na okolicę oczu? Czyli o zaleceniach pozabiegowych:

– Istotne jest zapewnienie organizmowi odpowiedniego nawodnienia. Należy dostarczyć 2-2,5 litra wody.

– Nie dotykać obszaru, gdzie wykonane były nakłucia, unikać kontaktu ze zwierzętami w obszarze twarzy.

– Na 2 dni zrezygnować z wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego, sauny, basenu.

– Nie spożywać alkoholu przez 24 godziny po zabiegu.

– Po zabiegu zmień pościel.

Zabiegi oparte na stymulatorach tkankowych to nowoczesne rozwiązanie do rewitalizacji i silnej odbudowy skóry, szczególnie w okolicy oczu. Poprzez swój aktywny skład wzmagają neokolagenezę, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza. Takie właściwości zapewniają szybki i dyskretny sposób do osiągnięcia młodego i promiennego wyglądu. Są również dobrym wyborem do prewencji przeciwstarzeniowej. Szeroka gama produktów stymulujących i ich unikatowy skład pozwoli na dopasowanie odpowiedniego stymulatora do kondycji skóry.Tekst przygotowany przez:

Kosmetologa w Klinice SKINSPACE