ZABIEGI NA CIAŁO W SKINSPACE – DZIAŁANIA UJĘDRNIAJĄCO -ANTYCELLULITOWE ORAZ MODELUJĄCE SYLWETKĘ

ENDERMOLOGIA CELLU M6 INTEGRAL

Wszystkie zabiegi na ciało – jak sama nazwa wskazuje – przede wszystkim modelują sylwetkę oraz poprawiają kondycję skóry. W tym celu producenci maszyn prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach technologicznych. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów w walce z cellulitem i ujędrnieniem skóry jest endermologia marki LPG. Wykorzystuje technologię masażu podciśnieniowego połączonego z mechanicznymi rolkami, które masując skórę rozbijają nagromadzone komórki tłuszczowe (adipocyty), poprawiają krążenie krwi i limfy. Dzięki takiemu połączeniu, jesteśmy w stanie efektywnie pracować jednocześnie nad nadmiarem nagromadzonej tkanki tłuszczowej, cellulitem, zastojami limfatycznymi jak również nad ujędrnieniem skóry. 

Problem cellulitu dotyczy nie tylko osób borykających się ze zbędnymi kilogramami, ale także szczupłych, a nawet wysportowanych. Cellulit możemy podzielić na 3 rodzaje: wodny, lipidowy i włóknisty. Każdy z nich powstaje w nieco innym mechanizmie. 

– cellulit wodny – powstaje wskutek nagromadzenia wody w tkankach oraz zaburzeń w krążeniu krwi i limfy, może dotyczyć osoby szczupłe,

– cellulit lipidowy – związany jest z nadmiernymi kilogramami, 

– cellulit włóknisty – powstaje przez dłuższy czas, jest bolesny i zbity, najtrudniejszy do zredukowania.

Endermologia działa w każdym aspekcie, czyli poprzez pobudzenie krwi i limfy możemy zredukować cellulit wodny, stymulując proces redukcji tkanki tłuszczowej wpływamy na zmniejszenie cellulitu lipidowego, a poprzez masaż zmiękczamy tkanki i ułatwiamy pozbycie się zwłóknień.  

Nasza skóra jest dosyć elastycznym narządem ale w sytuacji, gdy szybko tracimy na wadze może dojść do spadku elastyczności i jędrności, te procesy są także związane z wiekiem. Masaż za pomocą endermologii silnie stymuluje komórki jakimi są fibroblasty do powstawania nowych włókien kolagenowych i elastynowych oraz do wytwarzania kwasu hialuronowego, dzięki czemu skóra odzyskuje napięcie i poprawia się jej gęstość. 

Zatrzymywanie wody w organizmie przyczynia się do powstawania obrzęków, które mogą pojawiać się na skutek nadmiaru soli w diecie, zbyt długiego pozostawania w jednej pozycji siedzącej lub stojącej, wysokich temperatur, zbyt opinającego ubrania, a także w zależności od dnia cyklu menstruacyjnego u kobiet. Działanie endermologii poprzez intensywne pobudzenie krążenia jest w stanie w łatwy i przyjemny sposób zdecydowanie wpłynąć na eliminację zastojów wodnych i limfatycznych dzięki czemu, od razu po zabiegu odczuwalny jest efekt tzw. lekkich nóg. 

Niejednokrotnie zdarza się, że pomimo ćwiczeń i zdrowej diety nadal nie udaje nam się pozbyć miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, która powoduje kompleksy. Endermologia silnie stymuluje proces redukcji tkanki tłuszczowej poprzez rozbijanie adipocytów, dzięki czemu ułatwia redukcję obwodów i zmniejszenie widoczności cellulitu.

Zabieg endermologii jest bardzo kompleksowy, ma działanie na wielu poziomach i daje zadowalające efekty już po około 6 masażach. Sugerowana seria to 10 zabiegów, a następnie w celu podtrzymania uzyskanych efektów, warto wykonywać zabiegi przypominające raz na tydzień lub dwa tygodnie. Każda z osób korzystających z endermologii otrzymuje przy pierwszym spotkaniu specjalny strój, w którym wykonuje się masaż, dzięki temu głowica nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą, co niweluje ryzyko podrażnień oraz zapewnia pełną higienę. Endermologia jest przyjemnym zabiegiem natomiast początkowe masaże mogą być nieco bardziej odczuwalne, szczególnie jeśli posiadamy dużo lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, bądź gdy borykamy się z dużymi zastojami limfatycznymi.

Oczywiście nie można zapominać, że sam masaż nie da spektakularnych efektów, jeśli nie będziemy dbać o aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie, dlatego zawsze zachęcamy do kompleksowych działań. 

FALA UDERZENIOWA X-WAVE BTL

Jeśli zmagamy się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, cellulitem i zwłóknieniami, warto do terapii włączyć falę uderzeniową. Stanowi idealne połączenie z masażem endermologii. Zabieg fali wykonuje się bezpośrednio przed endermologią, aby w jeszcze silniejszy sposób wpłynąć na redukcję tkanki tłuszczowej, cellulitu i ujędrnienie skóry.

Zabieg fali uderzeniowej oparty jest na działaniu skoncentrowanej fali akustycznej, której impulsy wytwarzają wibracje, dzięki czemu docieramy do  tkanki podskórnej uzyskując efekt rozproszenia komórek tłuszczowych. Ponadto działanie na tkankę łączną powoduje poprawę jędrności i elastyczności skóry. Fala uderzeniowa prowokuje także powstawanie nowych naczyń krwionośnych oraz poprawia mikrocyrkulację, przez co uzyskujemy poprawę metabolizmu komórkowego oraz lepsze zaopatrzenie  w tlen obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Kolejnym procesem, jaki wywołuje fala akustyczna jest silna stymulacja fibroblastów, a co za tym idzie powstawanie nowych, grubych włókien kolagenowych stanowiących stelaż skóry. Wpływ fali na układ limfatyczny i krwionośny pozwala zredukować obrzęki oraz przyspieszyć procesy regeneracyjne w tkankach. 

Zabieg fali akustycznej jest także wielowymiarowy, natomiast aby usprawnić odprowadzenie rozbitej tkanki tłuszczowej oraz eliminację zastojów limfatycznych najbardziej pożądane jest połączenie zabiegu z masażem endermologią. Wtedy mamy pewność, że uzyskamy oczekiwane rezultaty i pojawią się one zdecydowanie szybciej.

Działanie fali uderzeniowej jest bezinwazyjne, lecz czasem bywa bardziej odczuwalne przez niektóre osoby, o czym zawsze uprzedzamy przed pierwszym spotkaniem. Do zabiegu wykorzystywany jest specjalny żel, aby usprawnić przewodzenie fal. Terapia jest stosunkowo krótka, więc już po kilkunastu minutach można zauważyć pierwszy efekt jakim jest wygładzenie skóry. W celu uzyskania zadowalających efektów rekomendowana jest seria zabiegów w liczbie 6-8, a najlepsze rezultaty widoczne są po około 2 miesiącach od zakończenia serii. 

HIFU II ABSOLUTE 

Kolejnym skutecznym rozwiązaniem problemów z nadmierną tkanką tłuszczową i wiotkością skóry ciała jest zabieg HIFU. Jego działanie opiera się na wykorzystaniu skoncentrowanej fali ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości, docierającej na głębokość tkanki podskórnej. Proces penetracji tkanki tłuszczowej prowadzi do rozpadu adipocytów bez naruszenia ciągłości skóry, przez co zabieg jest nieinwazyjny. Następnie rozbite komórki tłuszczowe są  usuwane w procesach metabolicznych, co pozwala w celowany sposób modelować sylwetkę. Jednocześnie urządzeniem HIFU możemy wpłynąć na ujędrnienie skóry w problematycznych obszarach takich jak np. brzuch, ramiona czy okolica nad kolanami, dzieje się tak poprzez zagęszczenie i stymulację włókien kolagenowych. Ogromną zaletą zabiegu jest fakt, że zadowalające efekty są widoczne po jednym zabiegu i nie wykonuje się go w serii. Procesy zachodzące w tkankach trwają do 2-3 miesięcy i po tym czasie można w pełni cieszyć się z długotrwałych rezultatów. Kolejną terapię można powtórzyć po około roku. Zabieg jest nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny, nie wymaga okresu rekonwalescencji. 

Możliwości pracy nad wymarzoną sylwetką mamy całkiem sporo w Klinice, każda z metod zapewnia zadowalające efekty, a przy wyborze właściwej pomogą specjaliści SKINSPACE.

Tekst przygotowany przez:

Kosmetologa w SKINSPACE