TWOJA PIERWSZA WIZYTA U KOSMETOLOGA – CZYLI WSZYTSKO O PIERWSZEJ WIZYCIE W KLINICE SKINSPACE

Doskonale wiemy, że dla wielu osób pierwsza wizyta w nowym miejscu może budzić różne emocje – dla jednych jest to pewien rodzaj ekscytacji, ciekawości, coś nowego co budzi bardzo pozytywne emocje, natomiast z drugiej strony zdarza się, że wraz z nadchodzącą wizytą pojawiają się pierwsze obawy, niewiedza oraz pytania od czego zacząć, jak powinniśmy się w przygotować, czy musimy coś ze sobą zabrać, aby wszystko przebiegło dobrze, bez żadnych problemów. Tego typu odczucia mogą towarzyszyć także przed wizytą w naszej Klinice, dlatego w tym wpisie przygotowałam dla Ciebie odpowiedzi na różne pytania. Opowiem o tym  jak wygląda pierwsza wizyta w Klinice SKINSPACE, czego możesz się spodziewać, co powinnaś/powinieneś wiedzieć i czy trzeba się do tego przygotowywać.

JAK MOŻNA UMÓWIĆ SIĘ NA WIZYTĘ W KLINICE SKINSPACE?

Zacznijmy od kwestii bardzo podstawowej 🙂 Jeśli podjęłaś już decyzję o zapisie na wizytę do SKINSPACE to wystarczy już tylko się z nami skontaktować. Możliwości masz różne: 

  • zadzwoń pod numer recepcji Kliniki: +48 500 056 259, 
  • napisz do nas maila na recepcja@skinspace.pl z informacją, że jesteś zainteresowana pierwszą wizytą w naszej Klinice;
  • umów się na zabieg poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej www.skinspace.pl, 
  • skontaktuj się z nami poprzez media społecznościowe,
  • a jeśli mieszkasz blisko nas lub jesteś w naszej okolicy to oczywiście możesz odwiedzić nas osobiście i na recepcji wybrać dla siebie dogodny termin.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY W SKINSPACE?

Twoja pierwsza wizyta w Klinice SKINSPACE nie wymaga szczególnego przygotowania. W Klinice zaopiekujemy się Tobą kompleksowo i zadbamy o Twój komfort na każdym kroku. Przed zabiegiem przeprowadzimy dokładną konsultację, więc warto abyś zwróciła uwagę na kilka kwestii:

  • przygotuj listę produktów, które stosujesz w swojej codziennej pielęgnacji domowej. Będziemy o tym rozmawiać, sprawdzimy czy dane produkty Ci służą, czy wręcz odwrotnie są niedostosowane do Twojej skóry. Pamiętaj, że źle dobrana pielęgnacja domowa może zakłócać efekty zabiegowe, a nawet prowadzić do pogorszenia stanu skóry, z którym aktualnie się borykamy.
  • przypomnij sobie wszystkie niezbędne informacje o przebytych w ostatnim czasie chorobach, leczeniach dermatologicznych, branych lekach (także tych przyjmowanych na stałe), ziołach, suplementach. Istotną informacją, jest również powiadomienie o przebytych w ostatnim czasie zabiegach pielęgnacyjnych czy też z zakresu medycyny estetycznej. Informacje te będa do podania w karcie konsultacyjnej i oczywiście mają znaczenie dla indywidualnego dobrania zabiegu.
  • często zastanawiacie się czy na wizytę musicie przyjść bez makijażu – nie, nie musicie. Demakijaż i oczyszczenie skóry to nieodłączny etap podczas każdego zabiegu. Także jeśli nie macie możliwości/nie chcecie przyjść do nas bez makijażu to nie jest to żaden problem 🙂
  • ostatnia ważna kwestia to badania – nie jest koniecznością przyniesienia ich na pierwszą wizytę. Podczas konsultacji kosmetolog prowadzący poinformuje, czy jest potrzeba wykonania odpowiednich badań. Jednak jeżeli posiadamy badania z ostatnich 6 miesięcy, można zabrać je ze sobą w celu wstępnej weryfikacji. Tym bardziej jeżeli występują jakieś niedobory, bądź problemy hormonalne. 

ISTOTA KONSULTACJI PRZEDZABIEGOWEJ W SKINSPACE

Pierwszym kluczowym etapem wizyty w SKINSPACE jest konsultacja przedzabiegowa. Przeprowadzana jest ona w oparciu o kartę konsultacyjną, którą wypełnisz na naszej poczekalni przy aromatycznej herbacie czy też naszej słynnej złotej kawie 🙂

Celem konsultacji jest zgłębienie możliwie jak największej liczby szczegółów dotyczących Pacjenta, jego aktualnego stanu zdrowia, stylu życia oraz codziennej pielęgnacji skóry. To właśnie dzięki dokładnej analizie potrzeb możemy uchwycić problem, z jakim boryka się nasz Pacjent oraz wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do poszczególnych zabiegów. Podczas takiej konsultacji poza szczegółowym wywiadem, oczywiście znajduje się miejsce na oczekiwania Pacjenta oraz to na czym najbardziej mu zależy. Te wszystkie informacje pomogą w zdiagnozowaniu przyczyny powstawania problemu i opracowaniu spersonalizowanego planu terapii. Jednak to jeszcze nie koniec konsultacji. Zanim przejdziemy do wykonania indywidualnie dobranego zabiegu, kosmetolog dokonuje szczegółowej diagnozy skóry, a także uwzględnia edukację Pacjenta na temat jego problemu – opowiada o tym jak postępować, co wdrożyć do pielęgnacji domowej, jakie czynniki wpływają na pogłębianie stanu z którym się boryka – pamiętaj, że aby uzyskać jak najbardziej satysfakcjonujące efekty zabiegowe musimy sami zrozumieć z czym mamy do czynienia. To wszystko jest potrzebne aby jak najszybciej zobaczyć pierwsze efekty terapii zabiegowej. Wiemy już zatem dlaczego zabieg wykonywany w naszej Klinice jest poprzedzony konsultacją, jednak to nadal nie wszystkie kroki jakie są stawiane podczas pierwszej wizyty w Klinice SKINSPACE 🙂

PLAN ZABIEGOWY I INDYWIDUALNIE DOBRANY ZABIEG

Na pierwszej wizycie kosmetolog po dokładnej diagnozie skóry oraz określeniu jej aktualnego stanu sporządza plan zabiegowy, z którym zapoznaje Pacjenta, zaznaczając, że każdy etap jest dopasowywany indywidualnie do potrzeb skóry oraz mając oczywiście na uwadze jak najlepszą poprawę jej jakości. W tym momencie kosmetolog szczegółowo omawia poszczególne fazy procedury, zapewniając przy tym pełne zrozumienie dla Pacjenta – przedstawiony jest przebieg danego zabiegu, jakie odczucia będą nam towarzyszyły oraz jakich efektów możemy się spodziewać od razu po wykonanym zabiegu i co będzie się działo w dalszych etapach. Po tych wszystkich niezbędnych dla kosmetologa prowadzącego oraz Pacjenta informacjach przechodzimy do wykonania pierwszego zaplanowanego zabiegu – oczywiście indywidualnie dobranego do potrzeb skóry Pacjenta.

KARTA PACJENTA I ZALECENIA POZABIEGOWE

Po zabiegu każdy nasz Pacjent otrzymuje Kartę Pacjenta, która posiada szczegółowe informacje zawierające diagnozę skóry, opis przeprowadzonego zabiegu, wszelkie rekomendacje, plan zabiegowy z uwzględnieniem czasu, który musi upłynąć pomiędzy poszczególnymi procedurami oraz zalecenia dotyczące pielęgnacji domowej. Wraz z Kartą Pacjenta otrzymujecie od nas wydrukowane zalecenia pozabiegowe, aby nic wam nie umknęło. Bardzo ważne jest aby Pacjent aktywnie współpracował z Kosmetologiem i stosował się do wyznaczonych zaleceń – jest to kluczowy element, mający na celu utrzymanie zdrowej, promiennej skóry oraz przygotowanie do dalszych etapów terapii zabiegowej.

PIELĘGNACJA DOMOWA PO ZABIEGU

Tak jak już wspomniałam, jeśli chodzi o pielęgnację domową zostanie ona szczegółowo opisana przez Kosmetologa podczas konsultacji przedzabiegowej oraz wypisana wraz z różnymi wskazówkami dotyczącymi jej stosowania w Karcie Pacjenta. Z aktualnym dostępem do różnych informacji w internecie, poleceń popularnych osób często sięgamy po produkty, które nie są wskazane do naszego typu skóry lub problemów, z którymi się borykamy. Nie należy więc brać przykładu od innych nieznanych nam osób, gdzie dany produkt sprawdza się rewelacyjnie, u nas niestety może dać zupełnie odwrotny efekt, a tego oczywiście nie chcemy. Skonsultuj to więc podczas wywiadu z kosmetologiem prowadzącym, który doskonale będzie wiedział co aktualnie jest dla Ciebie najlepsze, przeanalizuje skład danego produktu oraz jakich składników aktywnych potrzebuje Twoja skóra. 

KONTAKT Z KOSMETOLOGIEM PROWADZĄCYM PO WIZYCIE

Po wizycie oczywiście pozostajemy w kontakcie. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, o których mogliście zapomnieć podczas wizyty w Klinice, zawsze jest możliwość ich zadania poprzez bezpośredni kontakt mailowy z kosmetologiem prowadzącym, który jest podany w Karcie Pacjenta lub pod telefonem do naszej recepcji. Jesteśmy po to, żeby odpowiadać na każde wasze wątpliwości i pytania związane np. z przebytym ostatnio zabiegiem. Należy pamiętać, że współpraca jest najważniejsza i wszystko co nas niepokoi warto skonsultować ze specjalistą, który udzieli nam wszelkich informacji.

Mam nadzieję, że w sposób czytelny i jasny przybliżyłam Wam informacje na temat pierwszej wizyty w Klinice SKINSPACE i rozwiałam wszelkie niepewności z nią związane. Sądzę, że wiecie iż to spotkanie jest nie tylko krokiem w poprawie wyglądu, ale przede wszystkim szansą na dokładniejsze i lepsze zrozumienie potrzeb waszej skóry. Dzięki niemu poznacie drogi do poprawy jej wyglądu, a także dostaniecie spersonalizowany plan zabiegowy, który zostanie stworzony z myślą o Waszych indywidualnych potrzebach. Pamiętajcie również, o pielęgnacji, która nie kończy się tylko w gabinecie, ponieważ jest to klucz do utrzymania osiągniętych rezultatów zabiegowych. Dzięki tym wszystkim etapom stajemy się bardziej świadomi i uczestniczymy w procesie, który będzie prowadzić do pełniejszej satysfakcji z wyjścia od problemów, z którymi się borykamy.

Tekst przygotowała:

Klaudia Kordaś – Kosmetolog i opiekun recepcji w SKINSPACE