Endermologia w Warszawie

Endermologia w Warszawie

Endermologia w Warszawie jest bardzo popularnym zabiegiem, co w znacznej mierze wynika z dużej przystępności tej procedury pod kątem redukcji tkanki tłuszczowej, eliminowania zastojów limfatycznych, ujędrniania skóry czy usuwania cellulitu. Masaż podciśnieniowy polega na wywieraniu odpowiedniego nacisku na podskórną i skórną tkankę łączną. Zabieg ten wykonuje się z użyciem specjalnej głowicy, która rozbija nagromadzone komórki tłuszczowe.

Spis treści:
Na czym polega zabieg?
Wskazania i przeciwwskazania
Oddziaływanie procedury
Co zapewnia?
Modelowanie ciała i redukcja cellulitu
Redukcja tkanki tłuszczowej i obrzęków

Na czym polega zabieg endermologii w naszej klinice w Warszawie?

Zabieg endermologii w Warszawie przeprowadzają specjaliści naszej kliniki SKINSPACE. Procedura ta wymaga od pacjenta założenia odpowiedniego kombinezonu ochronnego, który zabezpiecza skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą. Podciśnienie wytwarzane podczas zabiegu może mieć dobraną intensywność, dzięki czemu masaż jest odpowiednio dostosowany do indywidualnych potrzeb. Fałd skóry ulega wciągnięciu między rolki, a ich niezależny ruch pozwala na przewałkowanie i rozmasowanie powierzchniowych oraz głębokich tkanek skóry. Głowice mogą być dopasowane do różnych części ciała, dlatego zabieg z powodzeniem wykonuje się na obszarze brzucha, ud, łydek czy pośladków.

Wskazania i przeciwwskazania

Endermologia jest zabiegiem polecanym przede wszystkim osobom, którym zależy na stosunkowo szybkim pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Procedura ta pozwala na wymodelowanie sylwetki, a zarazem jest pomocna w usuwaniu cellulitu czy zastojów wodnych. Warto jednak pamiętać, że do endermologii występują pewne przeciwwskazania. Z zabiegu w takiej formie powinny zrezygnować kobiety w ciąży, a także osoby zmagające się z nowotworami, zaburzeniami krzepliwości krwi, chorobami nerek i wątroby, żylakami oraz popękanymi naczyniami. Z endermologii wykluczają też różnego rodzaju stany zapalne i rany naskórka, włącznie z zapaleniem żył. Wyszczególnić możemy również pewne indywidualne przeciwwskazania medyczne.

Oddziaływanie procedury

Głównym celem masażu próżniowego jest pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, a także kwasu hialuronowego. Wszystkie te substancje mają na celu przywrócenie gęstości i napięcia skóry, a tym samym jej odmłodzenie. Zabieg przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej i oczyszczenia organizmu, co jest możliwe poprzez aktywne stymulowanie krążenia krwi limfy, przyspieszenie procesu detoksykacji oraz drenaż płynów ustrojowych. Endermologia może ponadto pomóc w niwelowaniu obrzęków oraz zwalczaniu dolegliwości bólowych mięśni. Pierwsze rezultaty uwidoczniają się zwykle po około 2-3 zabiegach, a dla osiągnięcia satysfakcjonujących efektów najczęściej zaleca się wykonanie serii co najmniej 10 procedur realizowanych raz lub dwa razy w tygodniu. Należy pamiętać, że w każdym przypadku działamy indywidualnie i potrzeby danego Pacjenta, aby osiągnąć określone rezultaty, mogą być inne. Zabieg endermologii trwa 50 minut i może być wykonany na całym ciele lub określonej partii ciała.

Zabieg endermologii

Co zapewnia endermologia na ciało i od czego zależy cena za zabiegi wyszczuplające w Warszawie?

Endermologia na ciało i inne zabiegi wyszczuplające w Warszawie to usługi, których cena jest uzależniona od kilku czynników. Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim oryginalność sprzętu, którym jest wykonywany zabieg oraz wybór konkretnego pakietu zabiegowego. Nasi specjaliści zawsze optymalnie dobierają parametry aparatury do potrzeb pacjenta, co pozwala na uzyskanie najbardziej satysfakcjonujących efektów. Zabieg podkreśla piękno ciała, a zarazem jest bardzo relaksujący. Procedura przebiega w komfortowych warunkach, ponieważ z czasem skóra przyzwyczaja się do charakterystycznych odczuć towarzyszących endermologii.

Modelowanie ciała i redukcja cellulitu

Endermologia jest zabiegiem szczególnie polecanym przy problemach z cellulitem, które bardzo często dotyczą nawet pacjentów szczupłych czy wysportowanych. Zmiany tego typu występują w kilku formach. Cellulit wodny jest powiązany z nagromadzeniem wody w tkankach, a także zaburzeniami w krążeniu krwi i limfy. Cellulit lipidowy wynika z nadmiaru tkanki tłuszczowej pod skórą, podczas gdy cellulit włóknisty rozwija się najdłużej oraz jest bardzo zbity i nierzadko bolesny. Endermologia wykazuje odpowiednie działanie na każdą formę zmian. Zabieg stymuluje redukcję tkanki tłuszczowej, pobudza krążenie i zmiękcza tkanki, dzięki czemu znacząco sprzyja usuwaniu niepożądanych niedoskonałości oraz jednocześnie modeluje ciało.

Redukcja tkanki tłuszczowej i obrzęków

Tkanka tłuszczowa nagromadzona miejscowo jest bardzo trudna do usunięcia, nawet mimo stosowania zdrowej diety oraz regularnych ćwiczeń. Endermologia pozwala na rozbijanie adipocytów, a tym samym sprzyja redukcji nieestetycznych zmian. Dotyczy to chociażby obrzęków, które są spowodowane zatrzymywaniem wody w organizmie pod wpływem braku ruchu, nadmiaru soli w diecie czy wysokich temperatur. Zabieg intensywnie pobudza krążenie, przez co konsekwentnie eliminuje zastoje wodne i limfatyczne. W razie jakichkolwiek pytań dot. endermologii zachęcamy do kontaktu.