TERAPIE LECZNICZE W SKINSPACE – IDEALNE ROZWIĄZANIE DLA SKÓR TRUDNYCH

SKÓRA TRUDNA – CZYLI JAKA?

Skóry trudne, określane jako te, które borykają się z występowaniem zmian trądzikowych, zarówno w przypadku trądziku pospolitego, jak i różowatego, a także z egzemami skórnymi są najczęściej zgłaszaną problematyką w naszej Klinice. Wśród objawów oprócz nieestetycznych zmian o charakterze zapalnym lub niezapalnym, często towarzyszy suchość i reaktywność skóry, rumień oraz uszkodzenie ochronnej warstwy hydrolipidowej. To nie wszystko – doskonale zdajemy sobie sprawę, że powstałe zmiany niejednokrotnie wiążą się z obniżoną samooceną, brakiem akceptacji i  pewności siebie, a to w znacznym stopniu utrudnia życie w społeczeństwie. 

INDYWIDUALNIE KOMPONOWANE TERAPIE LECZNICZE DLA SKÓR TRUDNYCH

Chcąc zadbać nie tylko o piękno zewnętrzne naszych Pacjentów, ale przede wszystkim o ich lepsze samopoczucie – wychodzimy naprzeciw z indywidualnymi terapiami leczniczymi. Są to specjalnie opracowane procedury zabiegowe dedykowane dla skór problematycznych, dotkniętych trądzikiem, czy egzemą. Wykorzystując terapie lecznicze działamy wielokierunkowo, a w przypadku skór trudnych taka droga jest niezbędna. Terapia lecznicza obejmuje dokładne oczyszczenie skóry, działanie przeciwzapalne, detoksykujące, jak również odbudowujące barierę hydrolipidową. Każdy etap zabiegu dobierany jest indywidualnie do stanu i potrzeb skóry Pacjenta.

PIERWSZA WIZYTA W SKINSPACE – CO TRZEBA WIEDZIEĆ?

Pierwsza wizyta w Klinice SKINSPACE to niewątpliwie krok w drodze o zdrową i piękną cerę, a więc lepsze samopoczucie i jakość życia. Pierwsze spotkanie rozpoczyna dokładna konsultacja z Kosmetologiem, która obejmuje analizę skóry Pacjenta, stanu zdrowia, przyjmowanych leków, suplementów, a także stylu życia, diety oraz stosowanej pielęgnacji domowej. Na tym etapie skupiamy się na znalezieniu przyczyny zaistniałych problemów skórnych, której eliminacja pozwoli nam na uzyskanie najlepszych efektów. Nie od dziś powtarzamy, że skóra jako największy organ odzwierciedla wszystkie zmiany zachodzące wewnątrz organizmu. Dlatego w celu całkowitego pozbycia się problemu, Kosmetolog prowadzący zaleci wykonanie odpowiednich badań laboratoryjnych, co pomoże potwierdzić przyczynę powstałych zmian. Oczywiście jeżeli uzna, że jest taka konieczność. 

Kolejnym etapem wizyty jest stworzenie indywidualnego planu zabiegowego, który dopasowany jest do aktualnego stanu i potrzeb skóry Pacjenta, a następnie wykonanie zabiegu, szczegółowo omawiając każdy jego element. 

Po skończonej procedurze Pacjent otrzymuje informacje o postępowaniu pozabiegowym oraz specjalnie przygotowaną Kartę Pacjenta, zawierającą opis przebytego zabiegu, indywidualnie stworzony plan działania gabinetowego, jak również rekomendacje dotyczące pielęgnacji domowej, w której zdecydowanie stawiamy na minimalizm. W przypadku skór objętych trądzikiem bądź egzemą bardzo ważne jest, by w pielęgnacji ograniczyć ilość agresywnych substancji, które mogą zaostrzać problem. Stawiamy na kosmetyki o działaniu regenerującym, nawilżającym i łagodzącym, a każdy produkt dopasowany jest do skóry Pacjenta.

Terapie lecznicze stanowią bardzo istotny element w drodze o piękną skórę, a chcąc uzyskać najbardziej satysfakcjonujące efekty kluczem jest ścisła współpraca Pacjenta z Kosmetologiem prowadzącym! Pamiętaj zatem o odpowiedniej pielęgnacji domowej, regeneracji organizmu, jakościowym śnie, redukcji stresu, suplementacji celowanej oraz zbilansowanej diecie. Zadbaj o siebie kompleksowo, by móc cieszyć się zdrową skórą przez lata. Z naszą pomocą to możliwe! Wystarczy odrobina cierpliwości i wytrwałości 🙂 

Tekst przygotowała:

Maja Gaworowska – Kosmetolog w SKINSPACE IZABLEA SZYMBOR