SPOSOBY NA POPRAWĘ OWALU TWARZY

Zmiana w owalu naszej twarzy niewątpliwie wpływa na ogólny jej wygląd. Utrata jędrności skóry następuje wraz z wiekiem bądź też wraz z utratą dużej ilości kilogramów. Jest to szczególnie zauważalne w okolicy bruzd nosowo-wargowych, policzków, podbródka czy w kącikach ust. Naszczęście są sposoby na opadający owal twarzy i  w SKINSPACE wiemy, jak nadać skórze młodszy wygląd, poprawić kontur twarzy oraz spowolnić proces starzenia bez konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym.

Jak zmienia się owal twarzy z wiekiem?

Trzeba mieć na uwadze, że pierwsze oznaki starzenia są już zauważalne po 25 roku życia – w organizmie zmniejsza się produkcja kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Wraz z upływem kolejnych lat zauważalna jest utrata gęstości, jędrności i objętości skóry twarzy. W efekcie tkanki zaczynają być podatne na ściąganie w dół, co jest spowodowane siłą grawitacji. Zmian tych nie da się cofnąć, ale zdecydowanie możemy ten proces znacznie spowolnić oraz w widoczny sposób poprawić.

Jakie mamy sposoby na owal twarzy w IB SKINSPACE?

  • HIFU ULTRASKIN II

Jedną z najskuteczniejszych technik pozwalających na spowolnienie procesu starzenia jest zdecydowanie technologia HIFU, czyli ´high intensity focused ultrasound´. Urządzenie wykorzystuje działanie nowoczesnej technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości. 

Skupione ultradźwięki powodują powstanie drobnych punktów we wszystkich warstwach skóry, w tkance podskórnej, tłuszczowej, a także w warstwie mięśniowo-powięziowej twarzy bez naruszenia ciągłości naskórka. W rezultacie otrzymujemy natychmiastowy i długo utrzymujący się efekt liftingu bez skalpela. Dodatkowa stymulacja skóry właściwej pozwala na jej głęboką przebudowę oraz pobudzenie naturalnych procesów regeneracji. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a delikatny dyskomfort może jedynie być odczuwalny podczas nacisku głowicy na skórę, co jest istotne aby procedura była wykonana poprawnie i była najbardziej efektywna.

Pierwsze  efekty są widoczne od razu po zabiegu ponieważ włókna kolagenowe ulegają skróceniu.

Zabieg wykonujemy tylko raz w roku, bez konieczności częstego powtarzania. Na ostateczny efekt należy poczekać do około 3 miesięcy, ponieważ dopiero wtedy dochodzi do pełnego wytworzenia nowego kolagenu oraz zakończeniu ulegają procesy regeneracji w skórze.Dodatkową zaletą HIFU jest możliwość wykonywania o każdej porze roku oraz fakt, że po zabiegu można od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków, bez okresu rekonwalescencji.

  • Stymulator tkankowy – Profilho

Stymulator tkankowy o nazwie Profhilo składa się ze sabilizowanych kompleksów hybrydowych HA o najwyższym z dostępnych na świecie stężeniu, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry oraz które są głównym komponentem rusztowania skóry. Dodatkowo dzięki stabilizacji termicznej PROFHILO nie niesie ryzyka alergii, obrzęków i nadwrażliwości na kwas hialuronowy, jak w przypadku kwasu usieciowanego chemicznie, który może być zanieczyszczony. W przeciwieństwie do tradycyjnych wypełniaczy wolumetrycznych, zabieg Profhilo nie zmienia rysów twarzy, nie zwiększa objętości tkanek twarzy, nie rozciąga nadmiernie skóry – natomiast  daje efekt wysmuklenia oraz podniesienia owalu. W rezultacie po zastosowaniu tego stymulatora możemy zaobserwować naturalne wyostrzenie konturu, poprawę w gęstości skóry twarzy poprzez natychmiastowe nadanie skórze sprężystości. 

  • Fibryna bogatopłytkowa 

Jest to substancja zaliczana do tak zwanych krwiopochodnych preparatów autologicznych. Innymi słowy jest to preparat pozyskany z naszej własnej krwi. Fibryna zawiera w sobie wysoką zawartość składników aktywnych, takich jak komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które stymulują regenerację oraz proces wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Fibryna bogatopłytkowa podana do tkanek powoli koaguluje, dając bardzo naturalny efekt wypełnienia, odżywienia oraz napięcia. Zwiększając objętość tkanek mamy efekt delikatnego poprawienia owalu twarzy. Często u osób, które utraciły tkankę tłuszczową na skutek odchudzania wystarczy zadbać o poprawę gęstości, jędrności oraz odbudowę tkanek w celu uzyskania poprawy owalu.

  • Nici PDO 

Nici PDO zbudowane są z polidioksanonu – substancji wykorzystywanej w różnych dziedzinach medycyny. W zależności od potrzeb i wskazań oraz obszaru zabiegu mogą mieć różną długość, grubość i budowę do stymulacji i podnoszenia opadających tkanek: okolicy policzków, oczu, likwidowania tzw. „chomików” czy podbródka. Nici PDO mają za zadanie pobudzić organizm do syntezy nowych włókien kolagenowych, wpływają na syntezę elastyny, jak i kwasu hialuronowego. A wszystko to wpływa na elastyczność i jędrność skóry. Nici liftingujące nie tylko pobudzają procesy regeneracyjne tkanek, ale także tworzą “rusztowanie” dla wiotkiej skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej napięta. 

Możliwości są więc różne. O tym jaki zabieg będzie najskuteczniejszy w danym przypadku zawsze powinien zadecydować specjalista na podstawie przeprowadzonej konsultacji i diagnozy skóry. 

Tekst przygotowany przez:

Agatę Skibińską, Kosmetologa i pielęgniarkę w SKINSPACE