SPOSOBY NA POPRAWĘ OWALU TWARZY

DLACZEGO OWAL TWARZY SIĘ ZMIENIA?

Zmiana w owalu naszej twarzy niewątpliwie wpływa na ogólny jej wygląd. Jednym z najczęstszych problemów tego obszaru jest utrata jędrności i elastyczności skóry. Poprzez obciążenie dolnego piętra twarzy, zanik komórek tłuszczowych oraz w wyniku działania siły grawitacji ma miejsce opadanie tkanek oraz utrata owalu twarzy. Jest to szczególnie zauważalne w okolicy bruzd nosowo-wargowych, policzków, podbródka czy w kącikach ust. Czy można z tym coś zrobić? Oczywiście, że tak – w SKINSPACE wiemy, jak nadać skórze młodszy wygląd, poprawić kontur twarzy oraz spowolnić proces starzenia bez konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym. Oczywiście każdy plan zabiegowy dla naszych pacjentów dobieramy indywidualnie. Co ważne, chcąc uzyskać jak najbardziej zadowalające efekty kluczowa jest odpowiednia kwalifikacja do zabiegu, a więc dogłębna konsultacja przedzabiegowa, w trakcie której omawiamy stan skóry, oczekiwania Pacjenta oraz wszelkie wskazania i przeciwwskazania do wykonania określonej procedury. 

JAKIE MAMY SPOSOBY NA OWAL TWARZY W SKINSPACE?

Jak działać, by poradzić sobie z utratą owalu twarzy i jędrności skóry w dolnym piętrze twarzy? Być może pierwsze co przychodzi Ci do głowy to wypełniacze i działanie wolumetryczne. O tym jednak w tym wpisie nie przeczytasz. Dlaczego? Ponieważ istnieją inne, bezpieczniejsze metody, dzięki którym możliwe jest pozbycie się problemu i podkreślenie naturalnych rysów bez przerysowanego efektu,

W Klinice SKINSPACE stawiamy przede wszystkim na naturalność. Nie tworzymy kopii, a więc nie wypełniamy, a stymulujemy! Odpowiednie substancje podane w konkretny sposób powodują stymulację skóry do samoodnowy i regeneracji. W efekcie dochodzi do jej przebudowy, zwiększonej syntezy kolagenu i elastyny, a więc białek strukturalnych, kluczowych w przypadku jędrności, elastyczności, a tym samym napięcia skóry. W ten sposób naturalnie jesteśmy w stanie kondycjonować skórę, zagęścić jej strukturę oraz poprawić owal bez uzyskania sztucznych efektów.

JAKIE WIĘC REKOMENDUJEMY ZABIEGI NA OWAL TWARZY?

  • Nici stymulujące PDO, których zastosowanie powoduje przebudowę i zagęszczenie skóry. Dzięki naturalnej stymulacji efekt utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku użycia wypełniaczy. Nici wprowadzone w tkanki stopniowo rozpuszczają się, przyczyniając się do syntezy fibroblastów, kolagenu i elastyny. W efekcie ma miejsce redukcja zmarszczek i bruzd, redukcja podbródka i znaczna poprawa owalu twarzy, silne działanie anti-age, lifting skóry, jak również jej wygładzenie i rozświetlenie. W zależności od pożądanego efektu możliwe jest zastosowanie różnej ilości nici, przy czym należy mieć świadomośc, że skóra do zabiegu powinna być odpowiednio przygotowana, by nowo zsyntetyzowany kolagen znalazł punkt uchwytu w tkankach. Niezbędna jest zatem konsultacja przedzabiegowa i odpowiednia kwalifikacja do zabiegu.
  • Stymulator o działaniu ipolitycznym – zabieg o dwukierunkowym działaniu, który z jednej strony działa lipolitycznie poprzez redukcję zbędnych komórek tłuszczowych, ale dodatkowo stymuluje skórę, zapewniając jej napięcie. Dzięki temu możliwe jest wyszczuplenie twarzy z jednoczesnym jej ujędrnieniem. Idealnie sprawdzi się dla osób posiadających wiotką skórę, pozbawioną jędrności z lokalnie nagromadzoną tkanką tłuszczową w obrębie twarzy. Efekt? Gładka, jędrna, zagęszczona skóra, spłycone zmarszczki, uwydatnione kości jarzmowe i żuchwa, działanie liftingujące.
  • Endermolift, czyli nic innego jak aparaturowy masaż podciśnieniowy wykonywany za pomocą specjalnej głowicy, której moc pracy dobieramy indywidualnie do odczuć pacjenta. Zabieg często określany jest jako “bezinwazyjny lifting skóry”, nie narusza ciągłości tkanek oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji. Wykazuje działanie stymulujące, służące odmłodzeniu skóry i wymodelowaniu owalu twarzy. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które boją się igieł, ale chciałyby poprawić jędrność i owal twarzy, pozbyć się zmarszczek, podwójnego podbródka oraz obrzęków twarzy i okolicy oczu.
  • Amber rederm – nasz bestsellerowy już zabieg, oparty na mocy działania kwasu bursztynowego, który podany w głębsze warstwy skóry prowadzi do jej redermalizacji, a więc przebudowy i regeneracji bez okresu rekonwalescencji. Zapewnia naturalne podkreślenie rysów twarzy, zarysowanie kości jarzmowych, redukcję odwodnienia oraz poprawę jędrności i elastyczności.
  • Stymulator tkankowy składający się ze sabilizowanych kompleksów hybrydowych HA o najwyższym z dostępnych na świecie stężeniu, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry oraz które są głównym komponentem rusztowania skóry. Zabieg polega na wprowadzeniu związków stymulujących pod skórę i silnym pobudzeniu fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny. Ponadto dochodzi do mobilizacji do samodzielnej regeneracji tkanek, zapewniając trwałe i jak najbardziej naturalne efekty. Na skórze obserwuje się poprawę jędrności i gęstości, wysmuklenie rysów, zmniejszenie widoczności załamań skórnych i zmarszczek, napięcie oraz wygładzenie i nawilżenie.

Jak widać możliwości zabiegowe bez konieczności stosowania wypełniaczy są ogromne. Wystarczy podjąć jeden, ale kluczowy krok – udać się na konsultacje. Wspólnie dobierzemy zabieg najlepszy dla Ciebie i Twojej skóry. 

Tekst przygotowała:

Maja Gaworowska – Kosmetolog w SKINSPACE IZABLEA SZYMBOR