POŁĄCZENIE DOSKONAŁE – WSZYSTKO O ZABIEGU ŁĄCZONYM OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE I FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA

Proces starzenia wraz z upływem lat, nieubłaganie postępuje. Wraz z wiekiem następuje spowolnienie odnowy komórek i jest to dla nas zupełnie naturalne. Obecne możliwości w zakresie medycyny estetycznej i kosmetologii pozwalają na znaczne spowolnienie procesu starzenia. Jednym z zabiegów, dzięki któremu możemy dłużej zachować młodość jest zabieg osocza i fibryny bogatopłytkowej. Czy zabieg ten będzie wykazuje działanie tylko anti-age? Otóż nie!

CO TO JEST OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) to materiał pozyskiwany z krwi pacjenta. Zawiera czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste, które po podaniu pobudzają odnowę biologiczną. W rezultacie skóra po zabiegu staje się bardziej napięta i elastyczna oraz odzyskuje zdrowy, witalny wygląd. Osocze bogatopłytkowe podtrzymuje procesy odbudowy tkanek i regeneracji organizmu, dzięki czemu będzie idealnym wyborem podczas walki z bliznami potrądzikowymi. Jego ogromną zaletą jest również zgodność tkankowa (biokompatybilność). Preparat pozyskiwany z krwi własnej pacjenta jest hipoalergiczny, nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Dodatkowo zabieg osocza bogatopłytkowego świetnie sprawdzi się u pacjentów ze wzmożoną reaktywnością skóry. Osocze bogatopłytkowe wzmacnia naczynia krwionośne, redukując tym samym rumień oraz ogranicza pękanie naczyń. Nie można także zapomnieć o zbawiennym działaniu osocza przy dermatozach skórnych (np. atopowym zapaleniu skóry). Osocze wycisza stany aktywne tych chorób.

A CZYM JEST FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA?

Fibryna bogatopłytkowa (IPRF- Injectable Platelet Rich Fibrin) to również preparat pozyskiwany z krwi pacjenta, jednakże proces wirowania przebiega inaczej. W przypadku fibryny, jest on wolniejszy, dzięki czemu pozyskany materiał ma inne właściwości, a efektami możemy cieszyć się dłużej. Fibryna bogatopłytkowa ma podwójne działanie. Redukcja zmarszczek jest efektem natychmiastowym ze względu na postać preparatu, natomiast fibryna działa również długofalowo stymulując komórki do produkcji kolagenu i elastyny. Jest to możliwe dzięki płytkom krwi znajdującym się między włóknami fibryny. Ponadto po podaniu do tkanek miękkich fibryna bogatopłytkowa łączy się, tworząc naturalną trójwymiarową sieć. 

Zabieg z wykorzystaniem fibryny świetnie sprawdzi się jako zabieg anti-age, w celu redukcji zmarszczek oraz w przypadku ubytków np. w okolicy oka (wyraźnie zarysowana dolina łez), blizn ubytkowych, a także w przypadku kiedy chcemy poprawić owal twarzy.

A NA CZYM POLEGA ZABIEG ŁĄCZONY?

Połączenie zabiegu osocza i fibryny bogatopłytkowej przynosi bardzo dużo korzyści dla naszej skóry. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego cechuje się szybkim uwolnieniem dużego stężenia czynników wzrostu, natomiast fibryna posiada płytki krwi zamknięte w trójwymiarowej strukturze i dzięki niej proces jest dłuższy. Zabieg z osoczem bogatopłytkowym, ze względu na jego właściwości, stosujemy w przypadku regeneracji, odmłodzenia i rewitalizacji zmęczonej skóry. Skoncentrowana forma fibryny powoduje odnowę biologiczną tkanek, więc świetnie sprawdzi się przy głębokich zmarszczkach, zapadniętej skórze i ubytkach tkanek. Wykonując zabieg z użyciem obu tych preparatów skorzystamy z zalet każdego z nich, a skóra zostanie kompleksowo zregenerowana.  Wykorzystujemy tu potencjał regeneracyjny obu preparatów z jednoczesnym wypełnieniem fibryną tych obszarów, które tego wymagają (np. bruzdy nosowo-wargowe, dolina łez).

CO JESZCZE WARTO WIEDZIEĆ O OSOCZU I FIBRYNI BOGATOPŁYTKOWEJ?

Aby cieszyć się optymalnymi efektami zabiegu, przed jego wykonaniem należy wykonać podstawowe badanie krwi jakim jest morfologia. Natomiast po zabiegu w wykorzystaniem osocza oraz fibryny bogatopłytkowej należy unikać ekspozycji na słońce przez okres dwóch tygodni od wykonania zabiegu, zmienić pościel oraz ręcznik na świeże, aby zminimalizować ryzyko infekcji, na 2 dni zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego, nie nakładać makijażu przez 24 godziny od wykonania zabiegu oraz unikać bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Nie należy również zapominać o codziennej ochronie SPF.

Pamiętajcie, że osocze i fibrynę bogatopłytkową zaliczamy do stymulatorów tkankowych. Oba zabiegi uznawane są za niezwykle bezpieczne, bo Twoja własna krew nie może Cię uczulić. A ich skuteczność nie pozostawia cienia wątpliwości – nasi Pacjenci uwielbiają moc tego duetu!

Tekst przygotowany przez:

Kingę Zdyb – Kosmetolog i pielęgniarkę w IB SKINSPACE