Pierwsza wizyta w Klinice SKINSPACE – czyli wszystko co Pacjent powinien wiedzieć na temat pierwszej wizyty u naszego kosmetologa

Śmiało możemy stwierdzić, że pierwsza wizyta w Klinice SKINSPACE to najważniejszy krok w drodze o zdrową i piękną cerę! Dlaczego? Ponieważ to tutaj kazdego dnia pomagamy zwalczać różne problemy skórne, a tym samym podnosimy samoocenę i pewność siebie naszych pacjentów. Jak wygląda taka wizyta i czy trzeba się do niej specjalnie przygotować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

GDZIE JESTEŚMY? JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Nasza Klinika mieści się w sercu Warszawy, na cudownej, zielonej części Mokotowa. Nasza recepcja służy pomocą przy zapisie na wizytę – można to zrobić telefonicznie lub mailowo, a także poprzez kontakt z nami na naszych social mediach. Natomiast nasi sąsiedzi lubią odwiedzać nas osobiście, to bardzo miłe gdy do nas zaglądają z ciekawością po raz pierwszy:) Pamiętajcie, że odwiedzając nas nie trzeba martwić się o miejsca parkingowe – obok nas parking jest ogólnodostępny, a dodatkowo dysponujemy wygodnymi miejscami w garażu podziemnym dla naszych pacjentów.

KONSULTACJA PRZEDZABIEGOWA

Pierwszą wizytę rozpoczyna oczywiście bardzo dokładna konsultacja z Kosmetologiem, która obejmuje przede wszystkim analizę skóry Pacjenta, stanu zdrowia, przyjmowanych leków, suplementów, a także stylu życia, diety oraz stosowanej pielęgnacji domowej, a także wcześniej przebytych zabiegów. Na tym etapie skupiamy się na znalezieniu przyczyny zaistniałych problemów skórnych, której eliminacja pozwoli nam na uzyskanie najlepszych efektów. Skóra jako największy organ ludzkiego ciała odzwierciedla wszystkie zmiany zachodzące wewnątrz organizmu. Dlatego w celu uzyskania jak najlepszych efektów zabiegowych, skupiamy się nie tylko na zdrowiu skóry, ale i całego organizmu.

CZY DO PIERWSZEJ WIZYTY TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Pierwsza wizyta nie wymaga wcześniejszego przygotowania, ale pomocna może się okazać lista wcześniejszych zabiegów (jeśli były takie wykonywane) oraz lista stosowanych kosmetyków w pielęgnacji domowej. Kosmetolog dokona oceny składów produktów i będzie mógł udzielić wskazówek, które produkty są odpowiednie, a z których warto byłoby zrezygnować i dlaczego. Pielęgnacja indywidualnie dobrana do potrzeb skóry to połowa sukcesu! 

Dodatkowo, jeśli w przeciągu ostatnich 2-3 miesięcy wykonywałaś/eś następujące badania:

  • morfologia krwi z rozmazem, 
  • lipidogram, 
  • panel tarczycowy, 
  • badania hormonalne (wykonane w odpowiednim dniu cyklu),
  • witamina D3,
  • kortyzol – hormon stresu,

Wyniki zabierz ze sobą. Będzie to pomocne w znalezieniu przyczyny zmian powstałych na Twojej skórze. Jeśli nie, nie ma konieczności wykonywania badań przed wizytą. Konsultacja umożliwi analizę Twojego stanu zdrowia i to na niej otrzymasz ewentualne zalecenia, jakie badania w Twoim przypadku mogą być konieczne i kiedy należy je wykonać.

INDYWIDUALNIE DOBRANY PLAN ZABIEGOWY

Po dokonaniu diagnozy skóry, określeniu jej aktualnych potrzeb i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań nasz kosmetolog układa plan zabiegowy dla Pacjenta, z uwzgędnieniem wszelkich czynników, które trzeba wziąć pod uwagę w danym przypadku. Dalej, kwestia bardzo przyjemna – czyli zabieg! Pierwszy z ułozonego planu, zawsze indywidualnie dobrany. A to oznacza, że nie musisz wiedzieć, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy z naszej oferty. Możliwości zawsze jest dużo, to nasze zadanie aby opowiedzieć Ci o nich na konsultacji i wskazać, co przyniesie najlepsze rezultaty.

A CO PO ZABIEGU?

Po skończonej procedurze zabiegowej każdy nasz Pacjent otrzymuje rozpisane zalecenia pozabiegowe oraz specjalnie przygotowaną Kartę Pacjenta, zawierającą opis przebytego zabiegu, indywidualnie stworzony plan zabiegowy, jak również wszelkie rekomendacje oraz rozpisaną, indywidualnie dobraną pielęgnację domową. Po zabiegu oczywiście pozostajemy w kontakcie i służymy pomocną, udzielamy odpowiedzi na każde pytania 🙂

Pamiętaj, działania gabinetowe część wspólnej drogi po piękną i zdrową skórę. Postępowanie pielęgnacyjne po zabiegu, nasza dieta, styl życia są równie istotne. Aby uzyskać satysfakcjonujące i długotrwałe efekty zabiegowe kluczowa jest więc współpraca Kosmetolog-Pacjent!

Tekst przygotowała:

Maja Gaworowska – Kosmetolog w SKINSPACE IZABELA SZYMBOR