ODBUDOWA SKÓRY PO ZIMIE – CZY WIESZ JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ NA WIOSNĘ?

Kochani, zimowy okres pomału dobiega końca. Niewątpliwie nie był to przyjemny i łatwy czas dla naszej skory. Ciągłe zmiany temperatury, niesprzyjające czynniki zewnętrzne, centralne ogrzewanie sprawiają, że kondycja skóry może być dla nas niezadowalająca. Po zimie skóra jest najczęściej przesuszona, ziemista, niedotleniona. Produkuje nadmiar warstwy rogowej. Powstają liczbę niedoskonałości, jest dużo bardziej reaktywna, a także mocno ściągnięta, czujemy napięcie, tworzą się też zmarszczki, pojawiają się pęknięte naczynia w okolicy policzków i płatków nosa.

W tym okresie skóra potrzebuje konkretnej wzmocnionej pielęgnacji, polegającej na odblokowaniu, oczyszczeniu skóry, wzmocnieniu bariery hydrolipidowej oraz zastosowaniu odpowiednio skoncentrowanych produktów pielęgnacyjnych. Zacznijmy od pielęgnacji gabinetowej – tutaj najbardziej polecamy następujące zabiegi:

– Hydrafacial – świetnie sprawdzi się jako pierwszy krok w działaniach gabinetowych. Redukuje nadbudowaną warstwę rogową, która uniemożliwia skórze prace na poziomie funkcji wydzielniczych i dzięki zawartym składnikom odżywczym będzie oczyszczona, nawilżona i rozjaśniona.

– Mezoterapia igłowa –  zabieg ma na celu dostarczenie skórze substancji aktywnych dobranych indywidualnie do potrzeb skóry, który będzie działał nawilżająco, odżywczo oraz rozjaśniająco. W przypadku cery ziemistej, przesuszonej, pozbawionej blasku dobrze nawilży i rozświetli skórę mezoterapia zawierająca w składzie np. glutation.

– Mezoterapia igłowa + osocze bogatopłytkowe – zabieg silnie regenerujący, wzmacniający naczynia krwionośne oraz poprawiający koloryt skóry.

– Zabiegi pielęgnacyjne, w których nie stosuje się aparatury – czyli zabiegi na dobrej jakościowo marce produktów gabinetowych, zawsze indywidualnie dobrane do potrzeb skóry.

Co z pielęgnacją domową? Tutaj też trzeba wprowadzić konkretne działania. Po okresie zimowym powinny one się skupiać przede wszystkim na odbudowie skóry. Powinniśmy postawić na produkty, które w swoim składzie mają ceramidy (działanie odżywcze i regeneracyjne), beta- glukan (silne działanie łagodzące, wyciszające), a także sfingolipidy (powodują, że skóra sama tworzy ceramidy). Dzięki zastosowaniu w pielęgnacji takich kosmetyków chronimy skórę przed wysuszeniem oraz przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

W codziennej pielęgnacji domowej bardzo istotne jest  wprowadzenie produktów delikatnych oraz unikanie kosmetyków drażniących (produktów kwasowych). Wskazane jest stosowanie masek w płachcie z dobrymi składnikami aktywnymi np. z beta-glukanem, które pomogą skórze zwiększyć odporność i podnoszą właściwości ochronne skóry. Nie zapominajmy o peelingach enzymatycznych. I oczywiście o ochronie przeciwsłonecznej!

Okres przejściowy z zimy na wiosnę jest trudnym czasem dla naszej skóry.  Wymaga odpowiednich działań zachowawczych, ochronnych i przede wszystkich skupionych na odbudowie. Dzięki połączeniu zabiegów gabinetowych i domowych możemy odzyskać zdrowy i piękny wygląd skóry, poprawiając przy tym nasze samopoczucie.

Tekst przygotowany przez:

Agatę Skibińską, kosmetologa w SKINSPACE