Modelowanie sylwetki, poprawa jakości skóry, redukcja cellulitu, zbędnych centymetrów i obrzęków – w SKINSPACE mamy na to plan!

Małymi krokami wchodzimy w sezon wiosenny, a więc czas ciepły, z przypływem dodatkowej energii, kiedy to każdy z nas chciałby już zrzucić z siebie cebulkowe warstwy i założyć swój ulubiony, lekki outfit. To też czas, gdy wiele osób zaczyna myśleć o kondycji skóry ciała i zastanawia się w jaki sposób można polepszyć jej wygląd, wymodelować sylwetkę czy pozbyć się kilku zbędnych centymetrów w obwodach. W SKINSPACE oczywiście wiemy jak to zrobić 🙂 

Po zimie nasza skóra, także na ciele, jest często przesuszona, blada, utraciła jędrność. Mogły nawet pojawić się dodatkowe kilogramy i uwidoczniła się pomarańczowa skórka na udach i pośladkach. Dlatego okres wiosenny jest idealny, aby pomyśleć o zabiegach na ciało, które pozwolą nam na wymodelowanie i wyszczuplenie sylwetki. Dlategp w Klinice SKINSPACE do dyspozycji naszych Pacjentów mam zabieg endermologii – niezastąpiony i wszechstronny, który w efektowny oraz bardzo przyjemny sposób pomoże pożegnać się z uporczywymi zmianami w wyglądzie naszej skóry, takimi jak – cellulit, obrzęki, wiotkość czy nadmiar tkanki tłuszczowej.

Zabieg endermologii działa na 3 płaszczyznach:

  • redukcja opornej tkanki tłuszczowej,
  • wygładzenie cellulitu wraz z jednoczesną eliminacją zlokalizowanych na ciele obrzęków,
  • ujędrnienie skóry, poprzez stymulowanie do produkcji kolagenu i elastyny.

Technologia stosowana przy zabiegu, adekwatnie do wybranego programu terapeutycznego, polega na zasysaniu fałdu skóry wraz z tkanką tłuszczową oraz mięśniem, tworząc próżnię, jednocześnie rolując skórę na kształt fali. Taki proces umożliwia masowanie skóry od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Dodatkowo zabieg można łączyć w terapiach z innymi zabiegami jak fala uderzeniowa, czy lipoliza.

Jest to więc idealny zabieg dla Ciebie jeśli:

– czujesz utratę jędrności skóry na ciele,

– na skórze pojawiły się nierówności i występuje cellulit, ​

– chciałabyś wymodelować sylwetkę i stracić kilka centymetrów w obwodzie,​

– zmagasz się z obrzękami, zastojem wody w organizmie,​

– masz uczucie ciężkich nóg.​

Jak przebiega wizyta?

Na początek każdy nasz Pacjent wypełnia kartę konsultacyjną, która jest niezbędna do naszej dalszej rozmowy. Jest to też chwila na relaks i herbatkę detoksykującą. To zdecydowanie doby początek! Następnie przejdziemy do gabinetu zabiegowego i zaczniemy wnikliwą konsultację, mającej na celu określenie problemu z jakim zmaga się nasz Pacjent, jego oczekiwań oraz wykluczenia wszystkich przeciwwskazań. Do przeciwwskazań zaliczamy następujące czynniki: ciąża, aktywne nowotwory oraz okres do 5 lat po zakończeniu terapii nowotworowej, zapalenie żył, żylaki, infekcje skóry, opryszczka. Na szczęście jest to bardzo delikatny i przyjemny zabieg, którego lista przeciwwskazań jest niewielka.

Po przeprowadzonej konsultacji i przed rozpoczęciem procedury zabiegowej trzeba nałożyć specjalny kombinezon, który oczywiście również dostępny jest w Klinice. Następnie można już się położyć i zrelaksować, a nasz specjalista przystąpi do pracy, dopasowując parametry zabiegu do potrzeb Pacjenta. W SKINSPACE wszelkie informacje dotyczące sesji zabiegowych prowadzone są elektronicznie na specjalnym tablecie. Takie działanie usprawnia naszą pracę i pozwala nam na ewentualną modyfikację parametrów względem poprzednich spotkań. Pamiętaj, że skóra się zmienia, a my nie działamy schematycznie.

Jakie są efekty?

Zabieg można wykonać pojedynczo, natomiast długofalowe efekty najbardziej odczujemy po serii zabiegowej 10 zabiegów, z częstotliwością 1-2 zabiegów na tydzień.

Pierwsze efekty po endermologii zauważysz już po kilku zabiegach. Skóra będzie bardziej napięta, gładka i wyrównana, a obrzęki znikają. Endermologia silnie stymuluje proces redukcji tkanki tłuszczowej poprzez rozbijanie adipocytów, dzięki czemu ułatwia redukcję obwodów i zmniejszenie widoczności cellulitu. Zabieg w sposób łagodny usprawnia pracę układu krążenia oraz udrażnia nam limfę, eliminując toksyny oraz rozmasowując zlokalizowane obrzęki. Pamiętaj, że zabieg jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby zacząć pracować nad swoją sylwetką, ale również dla tych którzy już długo są aktywni sportowo oraz dbają o wartościowy bilans kaloryczny.

Jeżeli to właśnie teraz zastanawiasz się od czego zacząć lub jak możesz usprawnić swój proces przemiany, to zabieg endermologii będzie świetnym rozwiązaniem 🙂 Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.

Tekst przygotowała:

Kosmetolog w SKINSPACE