Dobre nawyki dla pięknej sylwetki i gładkiej skóry, bez niedoskonałości i cellulitu.

Dla wielu osób plan na redukcję tkanki tłuszczowej oraz wysmuklenie ciała jest prosty “coś tam poćwicz, nie jedz czekolady, cheat meal raz w tygodniu, zapisz się na zabieg ujędrniający”. I gdy w myślach już przyklaskujemy sobie jakie to będzie proste, nagle miesiące nas weryfikują. Co może zatem nie współgrać z całkiem niezłym na pierwszy rzut oka postanowieniem? Odpowiedź jest prosta – do tematu trzeba podejść kompleksowo.

Dieta

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że największa część sukcesu to nasza zdrowa, dobrze zbilansowana i indywidualnie dopasowana dieta. Pamiętajmy, że to co jemy wpływa na cały nasz organizm, a także na wygląd naszej cery, sylwetki oraz skóry ciała. Chcąc uzyskać oczekiwane efekty w stosunku do swojego ciała pamiętajmy, że dieta jest podstawą. I nie chodzi tutaj o przestrzeganie bardzo restrykcyjnych diet, obniżanie zapotrzebowania kalorycznego poniżej minimum, odmawianie sobie wszystkiego. Na prawdę da się inaczej 🙂

Aktywność fizyczna

Kolejnym ważnym krokiem jest wysiłek fizyczny, dostosowany do naszych możliwości oraz zamiarów. Dobrze aby takie treningi odbywały się z optymalną dla nas częstotliwością uwzględniając tzw. reset dla ciała, czyli dni kiedy dajemy ciału odpocząć. O jaką aktywność chodzi? Tak naprawdę każdą, ważne jest aby odpowiadała ona Tobie. Dla jednych będzie to typowy trening na siłowni, dla drugich bieganie na świeżym powietrzu, a dla innych rolki czy też dłuższe spacery po parku 🙂 Możliwości są różne i warto je wykorzystywać.

Nawadnianie organizmu

Trzecim, bardzo ważnym i wszystkim znanym punktem jest oczywiście picie wody. Powszechnie mówi się, że 2,5 litra to podstawa. Powinniśmy również rozważyć jaki tryb życia prowadzimy aby dopasować odpowiednie zapotrzebowanie. Woda to nieodłączny nasz przyjaciel, który nie tylko poprawia wygląd naszej skóry, ale dba przede wszystkim o naszą gospodarkę wodną, utrzymuje prawidłowy metabolizm i pomaga usuwać toksyny z organizmu.

Suplementacja

Czwartym czynnikiem będzie suplementacja. Oczywiście odpowiednio dobrana, zgodna z naszym zdrowiem, ciałem oraz celem. Suplementacja, która w jakościowy sposób pomoże nam zadbać o harmonię organizmu od wewnątrz. Szczególnie, gdy zależy nam na kompleksowym dbaniu o siebie.

Mając to na uwadze w SKINSPACE wprowadziliśmy suplementy marki Medilage, których skuteczność potwierdzona jest badaniami. Dwa z nich są dedykowane właśnie naszemu ciału. 

  • W sytuacji, gdy zależy nam na wsparciu zachowania równowagi w procesach metabolicznych odpowiednie będzie sięgnięcie po formułę Medilage metabolisme. Dzięki niemu zadbasz zarówno o wygląd zewnętrzny skóry, jak i równowagę od wewnątrz. Jego zadaniem jest redukcja masy ciała i ograniczenie tkanki tłuszczowej.
  • Z kolei stosując formułę Medilage anti-cellulite możesz spodziewać się zmniejszenia widocznego cellulitu oraz poprawy wyglądu sylwetki poprzez redukcję obwodu talii i bioder. 

Wybór odpowiedniej formuły zależy więc od Twoich celów i oczekiwań 🙂 

Pielęgnacja 

Przedostatnim, równie ważnym etapem jest pielęgnacja domowa. Przesuszona, popękana skóra szybciej się starzeje, koloryt jest poszarzały a zdolność do regeneracji dużo słabsza. Sam naskórek nie będzie wyglądał na zdrowy, witalny i jędrny. Zatem bardzo ważne jest regularnie balsamowanie skóry ciała, które zadba o ochronę lipidową i odpowiednio natłuści nam skórę. Szczotkowanie oraz peelingi są również ważnym punktem w pielęgnacji, jeżeli chcielibyśmy pozbyć się nadmiaru zrogowaciałego naskórka, pobudzić krążenie. Takie domowe zabiegi mają świetne zastosowanie przy redukcji cellulitu.

Na koniec pozostawiamy najważniejszy punkt:

KONSEKWENCJA i DETERMINACJA we wszystkich postanowieniach i działaniach 🙂

Tekst przygotowała:

Kosmetolog w SKINSPACE