Laseroterapia na trądzik w Warszawie

Laseroterapia na trądzik w Warszawie

Laseroterapia na trądzik w Warszawie to popularny zabieg wśród pacjentów poszukujących odpowiedniej metody redukcji tego typu zmian. Niedoskonałości w takiej formie stanowią poważny problem estetyczny, nierzadko stwarzający ryzyko pozostawienia trudnych do usunięcia przebarwień i blizn. Przyczyny, stopień nasilenia czy stadium rozwoju trądziku bywają bardzo zróżnicowane, dlatego kluczowe znaczenie ma prawidłowa kwalifikacja pacjenta i dobór właściwej metody terapii.

Spis treści:
Czym się charakteryzuje?
Zastosowanie lasera frakcyjnego
Zastosowanie lasera pikosekundowego
Od czego zależy koszt takich zabiegów?
Właściwe przygotowanie

Czym się charakteryzuje laseroterapia na trądzik w Warszawie?

Laseroterapia na trądzik to zabieg, który wykonujemy w naszej klinice SKINSPACE w Warszawie. Procedura ta zawsze powinna być prawidłowo zaplanowana, aby mogła sprzyjać poprawnej redukcji tego typu niedoskonałości. W SKINSPACE dysponujemy odpowiednią technologicznie aparaturą, która znajduje zastosowanie w takich zabiegach. Laseroterapia powinna być poprzedzona dokładną diagnostyką i oceną aktualnego stanu cery pacjenta, co stanowi podstawę doboru właściwej metody. Zastosowanie lasera może przynieść wyjątkowo optymalny rezultat w walce z trądzikiem, zapewniając przy tym widoczną redukcję występujących zmian oraz chroniąc przed powstawaniem nowych. Efekt jest przy tym odpowiednio naturalny, przez co podkreśla indywidualne piękno cery.

Zastosowanie lasera frakcyjnego

Do systemów wspierających walkę ze zmianami trądzikowymi należy laser frakcyjny. Tego rodzaju aparatura pozwala na przywrócenie właściwego napięcia i elastyczności skóry, a zarazem sprzyja poprawie jej gładkości, usprawnia regenerację oraz redukuje widoczność rozszerzonych porów. Laser frakcyjny sprawdza się również w przypadku blizn czy przebarwień, które powstają w przebiegu trądziku. Procedura z jego użyciem jest wykonywana głównie na obszarze twarzy, a także skórze szyi czy dekoltu. Działanie lasera frakcyjnego opiera się na emisji mikroimpulsów, które są odpowiedzialne za wywoływanie mikrouszkodzeń. W miejscu ich powstania zachowana zostaje zdrowa tkanka skórna, co pozostaje nie bez wpływu na intensywność i szybkość regeneracji. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekkie mrowienie, a po zakończeniu procedury występuje zwykle nieduże zaczerwienienie i obrzęk. Takie objawy są jednak naturalne i mijają dość szybko, po czym skóra ulega złuszczeniu i wygojeniu.

Zastosowanie lasera pikosekundowego

Inną formą laseroterapii jest wykorzystanie lasera pikosekundowego. Taka aparatura daje możliwość wykonania specjalnego liftingu laserowego, który ma na celu intensywne ujędrnienie, napięcie i zagęszczenie skóry. System inicjuje głęboką regenerację i przebudowę, ułatwiając redukcję przebarwień i blizn. Działanie tego lasera bazuje na emitowaniu odpowiednio krótkich impulsów, które odznaczają się znaczną mocą. Na jego wyposażeniu jest dostępna specjalna końcówka frakcyjna, umożliwiająca poprawę struktur skóry. Po zmianie impulsu świetlnego w falę akustyczną, efekt cieplny w tkankach jest redukowany podczas zabiegu. Procedura wywołuje jedynie minimalny dyskomfort, a przy tym nie powinna stwarzać ryzyka wystąpienia niepożądanych zgrubień i blizn. Laseroterapia w takiej formie wiąże się ze stosunkowo krótką rekonwalescencją, dzięki czemu pacjent może dość szybko wrócić do codziennych zajęć.

Urządzenia laserowe do zabiegu

Jak wygląda laseroterapia na trądzik w Warszawie i od czego zależy cena takich zabiegów?

Laseroterapia na trądzik w Warszawie obejmuje różne zabiegi, a ich cena zależy przede wszystkim od rodzaju zastosowanej aparatury czy obszaru ciała poddanemu zabiegowi. Warunkiem prawidłowego przebiegu terapii jest też odbycie konsultacji, która poprzedza każdy zabieg i wlicza się w jego koszty. Zadaniem specjalisty jest dokonanie oceny stopnia zaawansowania trądziku oraz rodzaju zmian, a także określenie możliwych metod ich redukcji. Koszty laseroterapii obejmują zarówno konsultację, jak i opracowanie indywidualnej procedury czy samo przeprowadzenie zabiegu i założenie karty zabiegowej dostępnej dla pacjenta.

Właściwe przygotowanie

Do zabiegu wykonywanego z użyciem jakiegokolwiek lasera trzeba się odpowiednio przygotować. Jakiś czas przed wykonaniem procedury należy unikać stosowania zabiegów złuszczających skórę, a także zrezygnować z opalania oraz przyjmowania ziół i preparatów o działaniu światłouczulającym. W przypadku realizacji zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, zastosowany system cechuje się dużą mocą i wymaga użycia znieczulenia miejscowego. Skóra poddana działaniu aparatury jest wówczas smarowana specjalistyczną maścią. Specjaliści naszej kliniki SKINSPACE indywidualnie przygotowują całą procedurę zabiegową, dzięki czemu każda metoda jest optymalnie dobrana do potrzeb pacjenta oraz obejmuje też dopasowanie odpowiedniej dalszej pielęgnacji. Laseroterapia nie jest niestety przeznaczona dla wszystkich pacjentów, ponieważ duże znaczenie ma stan zdrowia. Z zabiegów powinny zrezygnować osoby z chorobami nowotworowymi, infekcjami skóry czy świeżą opalenizną, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią.