Laser frakcyjny w Warszawie

Laser frakcyjny w Warszawie

Laser frakcyjny w Warszawie jest zaawansowanym technologicznie urządzeniem, które znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej oraz kosmetologii. Zabieg z użyciem tego sprzętu wykorzystywany jest głównie przy terapii problemów skórnych, ale jego działanie na głębokie warstwy naskórka doprowadza również do odmłodzenia i spłycenia zmarszczek. Co warto wiedzieć o zabiegach przeprowadzanych przy użyciu tego urządzenia w SKINSPACE?

SPIS TREŚCI:
Najważniejsze informacje
Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu?
Działanie
Na blizny i rozstępy
Usuwanie plam posłonecznych
Efektywne odmładzanie skóry twarzy

Najważniejsze informacje na temat lasera frakcyjnego w Warszawie

Laser frakcyjny stosowany w naszej Klinice kosmetologii i medycyny estetycznej SKINSPACE w Warszawie to zaawansowane technologicznie urządzenie o szerokim spektrum działania. To sprzęt, który pozwala naszym pacjentom na bezpieczne i trwałe regenerowanie uszkodzonej różnymi czynnikami skóry, zachowując przy tym maksymalnie krótki czas rekonwalescencji. Jego działanie opiera się na użyciu skupionej wiązki światła na konkretny obszar skóry. Wykazuje ona zdolność przenikania w głąb naskórka i tworzenia w nim regularnie rozmieszczonych i kontrolowanych mikrouszkodzeń, które uruchamiają proces leczniczy. Uszkodzone warstwy naskórka zostają pobudzone do natychmiastowej i samodzielnej regeneracji, czego najważniejszym efektem jest intensywna produkcja kolagenu i elastyny – dwóch białek umożliwiających widoczne wygładzenie rozstępów, redukcję przebarwień oraz spłycenie zmarszczek i zwiększenie jędrności skóry. Przed wykonaniem zabiegu warto pamiętać, że inwazyjne metody poprawiania urody wymagają zdobycia odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia przez osobę wykonującą zabieg. SKINSPACE jest nowoczesną kliniką zatrudniającą wykwalifikowany personel, a naszym głównym założeniem jest podkreślanie piękna kobiet i uzyskiwanie naturalnych efektów naprawczych skóry. Jesteśmy w stanie osiągnąć taki efekt, wykorzystując zaawansowane technologicznie urządzenia, jakim m.in. jest laser frakcyjny. Co warto o nim wiedzieć?

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Zabieg z użyciem tego urządzenia w klinice SKINSPACE cieszy się stale rosnącą popularnością. Dzięki swojemu wszechstronnemu działaniu wiązka światła lasera pomaga kobietom, a także mężczyznom, zwalczać kompleksy i widocznie poprawiać stan skóry. Jak każda procedura zabiegowa, laser frakcyjny wymaga odpowiedniej kwalifikacji do jego wykonania, a wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu z użyciem tego urządzenia są:
– posiadanie na powierzchni skóry widocznych oznak starzenia,
– odwodnienie i pozbawienie naskórka dostatecznej jędrności,
– posiadanie przebarwień o różnej etiologii, zarówno posłonecznych, jak i potrądzikowych,
– terapia rozstępów oraz blizn.
Jeśli szukasz sposobu na efektywne pozbycie się defektów skóry lub poprawę jej wyglądu, w SKINSPACE możemy Ci pomóc. Dzięki holistycznemu podejściu do każdego pacjenta jesteśmy w stanie dopasować ilość zabiegów oraz ich intensywność do indywidualnych potrzeb.

Twarz kobiety podczas zabiegu laserowego

Jak działa laser frakcyjny na blizny, przebarwienia i rozstępy w klinice SKINSPACE w Warszawie?

Zabiegi na blizny, przebarwienia czy rozstępy wykorzystujące działanie lasera frakcyjnego w SKINSPACE w Warszawie wykazują wysoką skuteczność w terapii skóry. Niemniej jednak, przed przystąpieniem do ich wykonania konieczne jest przeprowadzenie wnikliwego wywiadu z pacjentem. Pomoże to wykluczyć ewentualne przeciwskazania do skorzystania z urządzenia. Bezwzględnym czynnikiem uniemożliwiającym pracę z laserem jest ciąża oraz okres karmienia piersią. Dodatkową grupą osób, które nie mogą skorzystać z zabiegu, są osoby ze świeżą opalenizną, a także pacjenci onkologiczni. W takim przypadku warto skorzystać z innych zabiegów oferowanych przez SKINSPACE, które równie skutecznie mogą wpłynąć na skórę i poprawić jej wygląd oraz kondycję. Proponujemy m.in. indywidualne terapie zabiegowe oraz autorskie zabiegi pielęgnacyjne. Dopiero po wykluczeniu przeciwskazań możliwe jest rozpoczęcie indywidualnego planu zabiegowego, w którym uwzględniony będzie także zabieg z wykorzystaniem wiązki światła lasera. Warto zaznaczyć, że czas rekonwalescencji pacjentów po zabiegu jest stosunkowo krótki.

Działanie urządzenia na blizny i rozstępy

Blizna lub rozstęp to defekt, który powstaje na skutek przerwania ciągłości naskórka, uszkodzenia skóry czy też nadmiernego rozciągnięcia skóry. Laser frakcyjny jest urządzeniem, które pomaga naszym pacjentom w krótkim czasie pozbyć się blizn oraz rozstępów. Efektem działania sprzętu jest kontrolowane uszkadzanie skóry zmienionej chorobowo, czego skutkiem jest uruchomienie procesów naprawczych już w warstwie skóry właściwej. Wytwarzanie nowych włókien kolagenu i elastyny sprawia, że skóra zwiększa swoją gęstość i zyskuje zdolność do spłycenia i zminimalizowania widocznych zagłębień.

Usuwanie plam posłonecznych

Kolejnym efektem zabiegów przeprowadzanych z wykorzystaniem urządzenia laserowego jest efektywne zwalczanie przebarwień o różnym pochodzeniu. Nieestetyczne plamy powstają na skutek nagromadzenia się barwnika skóry – melaniny, która uwidacznia się pod postacią brązowych plam trudnych do zamaskowania makijażem. Sprzęt stosowany w naszej klinice pozwala skierować swoją energię bezpośrednio do komórek barwnika obecnego w zmianach pigmentacyjnych. Konsekwencją takiego działania jest zniszczenie nadmiaru melaniny i jej usunięcie przez intensywnie stymulowany układ immunologiczny.

Efektywne odmładzanie skóry twarzy

Starzenie się skóry jest fizjologicznym procesem, który prowadzi do pojawienia się zmarszczek oraz utraty jędrności. Zabiegi na twarz wykorzystujące pracę lasera doprowadzają do stymulowania pracy komórek obecnych w skórze właściwej, czyli fibroblastów. Skutkiem jest szybkie produkowanie nowych włókien kolagenu i elastyny, co objawia się spłyceniem linii oraz zwiększeniem gęstości naskórka. Pacjenci obserwują przede wszystkim poprawę owalu twarzy, wygładzenie naskórka oraz poprawę jego kolorytu.

Laser frakcyjny jest nowoczesnym urządzeniem, szeroko wykorzystywanym w medycynie estetycznej oraz kosmetologii. Nasza klinika SKINSPACE oferuje wiele zabiegów wykorzystujących to urządzenie, które pozwalają uporać się z kompleksami i posiadanymi defektami skóry ciała i twarzy.