JAKIE ZABIEGI KOSMETYCZNE WARTO WYKONYWAĆ W OKRESIE ZIMOWYM?

JAKIE ZABIEGI KOSMETYCZNE WARTO WYKONYWAĆ W OKRESIE ZIMOWY?

W okresie zimowym warto wykonywać zabiegi kosmetyczne, ponieważ w tym okresie skóra narażona jest na działanie licznych czynników zewnętrznych, które bezpośrednio wpływają na jej kondycję. Mróz, silny wiatr, słońce oraz suche powietrze przyczyniają się do zwiększonej wrażliwości skóry, suchości, podrażnienia oraz pojawienia się rumienia. W wyniku niskiej temperatury zaburzona zostaje praca gruczołów łojowych, a ochronna bariera hydrolipidowa nie funkcjonuje poprawnie. Dochodzi do wzmożonej utraty wody z naskórka, co w efekcie prowadzi do nadmiernego przesuszenia skóry. Nadmierne przesuszenie natomiast może wiązać się z zaostrzeniem różnych dermatoz, co staje się mocno problematyczne. Zdajemy sobie sprawę, że to trudny okres dla skóry, dlatego warto go wykorzystać i zadbać o nią w sposób szczególny.

Spis treści
Dlaczego warto zadbać o skórę w tym okresie?
Jakie procedury rekomendujemy?
Terapia lecznicza z zastosowaniem enzymów o działaniu drenującym
Zabieg głębokiego złuszczania
Mezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia igłowa
Laser frakcyjny
Laser pikosekundowy

Dlaczego zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało warto wykonywać zimą?

Wybierając zabiegi kosmetyczne na twarz czy inny obszar ciała zimą, w pierwszej kolejności warto postawić na regenerację i odbudowę bariery naskórkowej. I tutaj ważna jest odpowiednia pielęgnacja domowa, jak również indywidualne działanie gabinetowe. Gdy skóra jest już odpowiednio przygotowana, okres jesienno-zimowy to najlepszy czas na wykonywanie zabiegów agresywno-kontrolowanych. To okres, kiedy w SKINSPACE możemy pozwolić sobie na mocniejsze procedury, które w sposób konkretny przebudują tkanki i zlikwidują wiele problemów skórnych. Temperatura za oknem i mniejsza ilość słońca pomogą przejść okres rekonwalescencji bez ryzyka pojawienia się przebarwień. W rezultacie wiosną i latem makijaż okaże się zbędny, a Twoja skóra będzie mogła wyglądać zdrowo i promiennie.

Jakie zabiegi kosmetyczne rekomendujemy w okresie zimowym?

W okresie zimowym, jak zawsze, rekomendujemy zabiegi kosmetyczne indywidualnie dobrane do potrzeb skóry i oczekiwań pacjenta! 🙂

Terapia lecznicza z zastosowaniem enzymów o działaniu drenującym

Jest to fundament niemal wszystkich terapii zabiegowych. Zabieg polega na dokładnym oczyszczeniu skóry, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, poprzez odprowadzenie do węzłów chłonnych zalegających w organizmie toksyn. Terapia dodatkowo obejmuje działanie przeciwzapalne, seboregulujące oraz odbudowujące barierę naskórkową.

Zabieg głębokiego złuszczania

Jak sama nazwa wskazuje to mocny resurfacing skóry oparty o działanie specjalistycznej mieszanki kwasów, która prowadzi do przebudowy tkanek, ujednolicenia kolorytu skóry oraz normalizacji pracy gruczołów łojowych. Procedura dedykowana zarówno skórom trądzikowym, jak i dojrzałym z widocznymi przebarwieniami i zmarszczkami.

Mezoterapia mikroigłowa

Zabieg polegający na kontrolowanym, celowym uszkodzeniu tkanek w celu aktywacji procesów regeneracyjnych. Dodatkowo powstałe w skórze mikrokanaliki usprawniają przezskórny transport substancji, dzięki czemu zastosowane składniki aktywne docierają głębiej, wykazując większą skuteczność działania. I tak, w zależności od wskazań możliwe jest wykorzystanie czynników wzrostu, glutationu, kwasów buforowanych bądź osocza bogatopłytkowego.

W efekcie wywołanego stanu zapalnego procesy gojenia przyczyniają się do powstania nowych, zdrowych tkanek, wskutek czego obserwuje się napięcie i zagęszczenie skóry, redukcję blizn i przebarwień oraz rozświetlenie i ujednolicenie kolorytu.

Mezoterapia igłowa

Procedura, która zapewnia mocne nawilżenie i odżywienie tkanek, redukcję odwodnienia, rumienia i reaktywności, ale także napięcie, poprawę gęstości, jędrności i elastyczności skóry. Specjalistyczne preparaty podawane są za pomocą iniekcji bezpośrednio do skóry właściwej, gdzie zachodzą najważniejsze procesy skórne. Dobór preparatu jest indywidualny, uzależniony od aktualnego stanu skóry pacjenta.

Laser frakcyjny

Technologia laserowa prowadząca do ablacji, a więc odparowania naskórka, w efekcie czego ma miejsce mocna przebudowa tkanek. Wiązka laserowa, wnikając w głąb skóry, mocno stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. To technologia, która znajduje zastosowanie w redukcji blizn, przebarwień, zagęszczenia i napięcia skóry oraz wypłycenia zmarszczek.

Laser pikosekundowy

W odróżnieniu od lasera frakcyjnego nie uszkadza powierzchni naskórka, bezpośrednio oddziałując na skórę właściwą, gdzie dochodzi do wzmożonej syntezy białek strukturalnych – kolagenu i elastyny. Technologia lasera pikosekundowego wykorzystuje dwie długości fali w zależności od wskazań zabiegowych. I tak, służy do silnego działania anti-age oraz redukcji drobnych blizn, jak również oddziałuje na barwnik w skórze, a więc skutecznie niweluje przebarwienia bądź niechciany tatuaż czy makijaż permanentny.

Okres jesienno-zimowy daje ogromne możliwości zabiegowe. Każda z procedur wykazuje nieco inny mechanizm działania przebudowującego struktury skóry, a jej odpowiedni dobór do stanu skóry pacjenta jest kluczowym aspektem w osiąganiu zadowalających efektów. Zła diagnostyka, pominięcie przeciwwskazań i nieodpowiednie dostosowanie procedury i parametrów urządzenia może przynieść odwrotny skutek i pogorszyć stan Twojej skóry. Dlatego niezwykle ważna jest konsultacja z wykwalifikowanym specjalistą. W SKINSPACE zawsze stawiamy na indywidualne podejście z zachowaniem profesjonalizmu, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Twoje i Twojej skóry!