Czym różnią się metody wykonywania makijażu permanentnego brwi? Microblading jako sposób na naturalny efekt i piękną oprawę oczu.

Decydując się na wykonanie makijażu permanentnego chcemy przede wszystkim, żeby efekt spełnił nasze oczekiwania, żeby nasze brwi wyglądały pięknie. Gdy zaczniemy interesować się na poważnie sprawieniem sobie “nowych” brwi, okazuje się, że nawet nie do końca mieliśmy pojęcie, że metod wykonania brwi jest kilka. 

W zależności od wybrania konkretnej metody, osiągniemy różne efekty. Najczęściej spotykane techniki to wykonywane maszynką metody Cienia i Ombre oraz Microblading, czyli metoda manualna. Jakie różnice niosą za sobą wymienione metody i na którą z nich się zdecydować?

Omawiając nasze oczekiwania z osobą wykonującą makijaż permanentny nie wystarczy poinformować, że chcemy mieć piękne brwi. Moda związana z makijażem permanentnym zmienia się dynamicznie, karnacje mają różne odcienie, a rysy twarzy różnią się od siebie. Nie za każdym razem wybranie tej samej metody makijażu będzie najlepszym rozwiązaniem.

Makijaż permanentny wykonywany maszynką

Makijaż permanentny zrobiony przy użyciu maszynki daje znacznie bardziej wyrazisty, intensywny i podkreślony efekt, trudniej się go pozbyć, w sytuacji, gdy po roku, dwóch, chcemy zmienić kształt bądź kolor brwi. Oczywiście jest to sprawa bardzo indywidualna.

Efekt robi wrażenie, ponieważ oczy są mocniej podkreślone. Metoda cienia jak i metoda ombre (a zwłaszcza ta druga), stosunkowo świeża, pozwala osiągnąć efekt zbliżony do naturalnego. Nie jesteśmy jednak w stanie uzyskać tak cienkich, przypominających naturalne włosków, jak w przypadku Microbladingu! Makijaż wykonany maszynką lepiej sprawdzi się u osób, którym zależy na mocniejszym makijażu, bardziej wyrazistym spojrzeniu. Dedykowany jest osobom chcących uzyskać intensywne, podkreślone linie. 

Na które “brwiowe problemy” rozwiązaniem będzie makijaż permanentny wykonany maszynką?

 • zmiana kształtu brwi, którego nie akceptujemy;
 • wyrównanie asymetrii najważniejszych punktów brwi;
 • stworzenie nowych brwi od podstaw, w przypadku trwałych ubytków w łuku; 
 • usunięcie drobnych blizn na brwiach;
 • zniwelowanie niedoskonałości pojawiających się na brwiach z biegiem czasu,   

EFEKTY to: 

 • efekt zbliżony do uzyskiwanego za pomocą kredki lub cienia;
 • intensywne, bardziej zarysowane brwi;
 • wyraziste i mocniej podkreślone spojrzenie;
 • wyrównanie asymetrii, zaznaczenie lub nadanie łuków;
 • zmiana i dopasowanie kształtu do rysów twarzy, wieku i typu urody.

Microblading – metoda piórkowa – technika manualna

Microblading daje nam przede wszystkim NATURALNY efekt. Polega na dorysowywaniu włosków, optycznym zagęszczeniu naturalnych brwi, podkreślenie kształtu bądź zakrycia ubytków w łuku brwiowym. 

Microblading to najlepsze rozwiązanie dla osób  chcących uzyskać naturalny efekt, często nawet niezauważalny dla rozmówcy – efekt narysowanych włosów do złudzenia przypomina nasze naturalne! Jeśli Twoje brwi są rzadkie, zależy Ci na dopracowaniu kształtu brwi, masz już dosyć codziennego makijażu i malowania brwi od nowa, to ta metoda makijażu permanentnego jest dla Ciebie. 

Zabieg metodą piórkową (to inna nazwa Microbladingu) wykonywany jest jednorazowym mikroostrzem z wieloma igłami oraz piórkiem. Rozpoczęcie zabiegu poprzedzone jest rysunkiem wstępnym brwi. 

Efekt Microbladingu jakim jest imitacja włosków to zabieg który zdecydowanie sprawdzi się u osób, którym zależy, żeby ich brwi wyglądały jak własne.

Podsumowując, zobaczmy na jakie “brwiowe problemy” rozwiązaniem będzie Microblading?

 • trudne do pokrycia, problematyczne ubytki i asymetrie w łukach brwiowych – Microblading to najlepszy kamuflaż mankamentów!
 • chęć zaoszczędzenia czasu przy porannym makijażu;
 • żmudne i nieudane próby dobierania właściwego kształtu brwi;
 • trudności z ich malowaniem;
 • rozwiązanie dla osób pragnących wygody i komfortu, których oprawa oczu jest gotowa tuż po przebudzeniu.

Co wyróżnia Microblading, czyli metodę piórkową?

Ta manualna technika to przede wszystkim NATURALNOŚĆ. Poważnie, to najlepsze określenie, jakie można zastosować mówiąc o Microbladingu. 

EFEKTY to: 

 • naturalny efekt podkreślonych brwi;
 • włoski powstałe w procesie Microbladingu wyglądają jak Twoje naturalne. Trzeba dobrze się przyjrzeć aby dostrzec, że te piękne brwi powstały dzięki technice Microbladingu;
 • wyrównanie asymetrii, podniesienie łuku;
 • dopasowanie kształtu do rysów twarzy, charakteru i osobowości.

KTÓRĄ METODĘ MAKIJAŻU PERMANENTNEGO WYBRAĆ?

Obie metody oraz ich wykonanie mają różny przebieg i pozwalają osiągnąć inne efekty. Dlatego nie można jednoznacznie odpowiedzieć, którą metodę wybrać. Wszystko zależy od naszych preferencji i oczekiwań. Osoba wykonująca zabieg czyli linergista, powinien odpowiednio dobrać najbardziej pasującą do Klientki, jej urody, a przede wszystkim brwi metodę wykonania makijażu permanentnego. Patrząc na rozwój oraz dynamikę zmiany trendów panujących w makijażu permanentnym, wszystkie metody ukierunkowują się na uzyskiwanie jak najbardziej naturalnego efektu. Jedną z metod dającą taki rezultat przedstawiłem powyżej. 

Tekst przygotował

Michał Szymbor, specjalista od makijażu permanentnego brwi w Klinice SKINSPACE