PROCESY STARZENIA SIĘ SKÓRY – CZY SKÓRA MOŻE ZACHOWAĆ MŁODY I PIĘKNY WYGLĄD NA LATA?

Proces starzenia się skóry

Proces starzenia się skóry jest nieodzownym i niepohamowanym elementem życia każdego z nas. Zaczyna się już po osiągnięciu dojrzałości. Około 25-30 roku życia człowiek wchodzi w okres powolnego starzenia się organizmu.

Proces starzenia obejmuje wszystkie warstwy skóry od naskórka do tkanki podskórnej. Głównymi cechami starzejącej się skóry jest nasilone przesuszenie z nadmiernym rogowaceniem. Dzieje się tak dlatego, że z wiekiem znacznie zmniejsza się ilość lipidów i wody w naskórku. W głównej mierze za wzrost wiotkości skóry odpowiada zanikająca tkanka tłuszczowa, co jest procesem naturalnym i postępującym z biegiem lat. W pierwszej  kolejności zmniejsza się jej ilość w okolicy pod jarzmowej, oczodołów, skroni. Przyjmuje się, że skóra właściwa z wiekiem zmniejsza swoją grubość o około 20%. Badania strukturalne wykazują, że starzejąca się skóra charakteryzuje się zmniejszonym unaczynieniem, dezorganizacją włókien kolagenowych oraz kumulacją nieprawidłowej elastyny. Co skutkuje zmniejszeniem jędrności i elastyczności skóry, słabszym dotlenieniem i zaburzeniem kolorytu.

Z wiekiem dochodzi również, do upośledzenia funkcji fibroblastów, a co za tym idzie – obniża się ilość wytwarzanych przez nie włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego, który jest odpowiedzialny za utrzymanie bilansu wodno-elektrolitowego. Skóra jest skomplikowanym narządem pełniącym wiele ról istotnych w funkcjonowaniu organizmu, zaczynając od ochrony, kończąc na przekazywaniu informacji. Ulega stopniowym zmianom pod wpływem działania wewnętrznych i zewnętrznych czynników.

Starzenie się nie jest tylko procesem pogorszenia fizjologicznych funkcji skóry, ale także wyglądu zewnętrznego. W XXI wieku dążymy do opóźnienia lub usuwania jego skutków w celach głównie estetycznych. Terapie anti-aging coraz częściej łączone są z zabiegami z zastosowaniem innowacyjnych urządzeń, w celu zmaksymalizowania lub wydłużenia uzyskanych efektów. Jak pisał francuski filozof w XVI w. “Uroda jest najlepszym listem polecającym” , człowiek od niepamiętnych czasów starał się podkreślić atrakcyjny wygląd i zachować go jak najdłużej.

Terapie profilaktyczne w SKINSPACE

Jak nazwa sama wskazuje, w terapiach profilaktycznych, które prowadzimy w Klinice SKINSPACE, wykonujemy wszystkie działania, które mają spowolnić postępujące procesy starzenia się skóry, aby pierwsze oznaki, pojawiły się możliwie jak najpóźniej. Wzmacniamy funkcje naprawcze skóry,  poprawiamy jej odporność i regenerację, pobudzamy fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu. Staramy się zwiększać świadomość naszych pacjentów, jakie kroki powinni podjąć w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Dzięki czemu uzyskane efekty, utrzymują się o wiele dłużej. Wśród zabiegów wykorzystywanych w terapiach profilaktycznych najczęstsze zastosowanie ma zabieg Dermapen 4.0 w połączeniu z czynnikami wzrostu lub osoczem bogatopłytkowym, a także stymulatory tkankowe. Niejednokrotnie podkreślałyśmy już fakt, że w Klinice IB SKINSPACE zamiast wypełniać – stymulujemy! Zamiast stosowania popularnych wypełniaczy, które dają chwilowy efekt wolumetryczny, MY wybieramy stymulatory tkankowe! Podkreślamy naturalne piękno i dbamy, aby satysfakcjonujący stan skóry został z nami przez lata!

Zabiegi  anti-age w SKINSPACE

Czy da się cofnąć czas? Niestety czasu nie cofniemy, ale skutki jakie wywołał na naszej skórze już tak! Z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu terapii anti age, które są silnie skierowane na redukcję oznak starzenia się skóry. Dbamy o młody, promienny wygląd, przy zachowaniu naturalnych rysów twarzy, bez efektu sztuczności! Pojęcie zabiegów anti-aging obejmuje wszelkie sposoby pozwalające na spowolnienie i odwrócenie procesu starzenia się skóry. W Klinice IB SKINSPACE przede wszystkim proponujemy:

Mezoterapia mikroigłowa – tego zabiegu chyba nikomu nie musimy już przedstawiać! Siła mikronakłuć w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym, czynnikami wzrostu czy PRX, daje niesamowite rezultaty w przypadku walki z oznakami starzenia się. Dochodzi wówczas do silnej stymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra ujędrnia się, napina, poprawia się owal i struktura skóry!  

Osocze bogatopłytkowe – Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. W efekcie skóra się szybciej regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast głębokie bruzdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu i spłyceniu .Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.

Stymulatory tkankowe – zaliczane są do najbardziej zaawansowanych rozwiązań w zabiegach anti – age. Działają zdecydowanie silniej niż mezoterapia igłowa, a za dobór odpowiedniego preparatu odpowiedzialna jest osoba wykonująca zabieg. Zabieg z użyciem stymulatora tkankowego może być traktowany zarówno jako terapia anti-age, gdzie występują zauważalne oznaki starzenia się, jak również może być to zabieg profilaktyczny, spowalniający ten proces. Za jędrną i elastyczną skórę, w głównej mierze odpowiadają białka – kolagen i elastyna, które stanowią swoiste rusztowanie skóry. Z wiekiem zmniejsza ich ilość, włókna się rozciągają a skóra staje się coraz mniej elastyczna i jędrna, pojawiają się także pierwsze zmarszczki. Stymulator dostarcza odpowiednich substancji odżywczych fibroblastom, niezbędnych do produkcji nowych, silnych włókien kolagenowych. Redukuje zmarszczki oraz  zapobiega degradacji kolagenu i elastyny.

Tekst przygotowany przez:

Kosmetologa w Klinice SKINSPACE