TERAPIE PROFILAKTYCZNE I ANTI-AGE W KLINICE SKINSPACE – JAK ZADBAĆ O SKÓRĘ JAK NAJWCZESNIEJ

Zauważyłaś pierwsze drobne linie i załamania skórne lub zaczęły uwidaczniać się oznaki starzenia na Twojej twarzy, stała się mniej jędrna, a może zaczęło się ?coś? dziać z Twoją skórą, pojawiły się zmiany skórne i dopiero pomyślałaś o skonsultowaniu tego ze specjalistą? Bardzo dobrze, im wcześniej wdrożyć odpowiednie działania tym lepiej. A to dlatego, że łatwiej opóźniać procesy starzenia niż niwelować ich skutki.

PROCES STARZENIA SIĘ SKÓRY

Wraz z wiekiem zachodzą pewne zmiany degradacyjne w skórze. Obejmują one wszystkie jej warstwy, zarówno skórę właściwą, jak również naskórek, czyli zewnętrzną warstwę skóry. Około 25 roku życia procesy starzenia się skóry przybierają tempo. Możemy wyróżnić starzenie endogenne czyli takie, które zależy głównie od pracy naszego organizmu – czynniki genetyczne oraz egzogenne – środowiskowe to w jaki sposób codzienne życie wpływa na naszą kondycję tj. pielęgnacji, zanieczyszczone środowisko czy też promieniowanie UV (fotostarzenie).To co możemy zauważyć na skórze to pojawienie się na początku drobnych linii około 25 roku życia. Zazwyczaj są one efektem niedostatecznego nawilżenia skóry. Później przekształcających się w zmarszczki a następnie dostrzegamy utratę napięcia skóry i obojętności na twarzy. Częstymi zmianami są również przebarwienia i inne zmiany barwnikowe.

A jakie dokładnie zmiany zachodzą w skórze?

Wszystkie procesy degradacyjne zachodzą jednocześnie na wszsytkich warstwach skóry. Naskórek ulega ścieńczeniu poprzez spowalniające procesy podziałów komórkowych (proliferacji keratynocytów). O ile warstwa żywa naskórka staje się cieńsza tak warstwa martwa – rogowa pogrubia się. Dlaczego? Zmniejsza się ilość enzymów (proteinaz), dzięki którym rozwiązują się wiązania międzykomórkowe niezbędne do złuszczenia martwych nabudowanych komórek naskórka. Komórki Langerhansa ulegają redukcji, przekłada się to na zmniejszoną ochroną immunologiczną skóry. Staje się ona bardziej podatna np. na promieniowanie UV. Takie działania natomiast wpływają na pracę melanocytów – komórek barwnikowych i dochodzi do zmian pigmentacyjnych skóry zarówno przebarwienia jak i odbarwienia. Funkcje wydzielnicze gruczołów także spowalniają. Skóra wraz z wiekiem staje się sucha, a skład bariery hydrolipidowej się zmienia. Granica skórno-naskórkowa ulega spłaszczeniu. Powoduje to mniejsze przyleganie naskórka do skóry właściwej, dodatkowo zmniejszone napięcie mięśni znajdujących się pod skórą, sprawia że wyczuwalny jest brak jędrności. Przechodząc do skóry właściwej to tutaj z biegiem czasu redukuje się ilość i praca fibroblastów. Syntezowany kolagen nie zachodzi z taka sama intensywnościa jak w młodym wieku i nie dotyczy to tylko skóry. Ułożenie włókien podporowych staje się chaotyczne. Poprzez długoletnie narażenie na promienowanie UV, które nie jest obojętne skórze dochodzi do tzw elastozy i spada elastyczność skóry, a kolagen z typu I przekształca się w typ III, który nie jest tak odporny.

Co możemy zrobić, aby procesy takie odwracać i opóźnić w czasie? Jeszcze antidotum na zatrzymanie starzenia się nie zostało odkryte, natomiast W Klinice SKINSPACE mamy kilka równie dobrych sposobów, aby zachować młody wygląd przez długie lata.

TERAPIE PROFILAKTYCZNE

Skierowane są zarówno dla osób w wieku młodym jak również dla pacjentek dojrzałych. Celem takich terapii jest utrzymanie osiągniętych rezultatów jakie osiągniętą w terapiach anti-age lub leczniczych.

TERAPIE ANTI-AGE

Tak skomponowane terapię bogate są w elementy zabiegowe mające na celu silną stymulację skóry, poprawę jej napięcia. Nie są skierowane tylko do osób w wieku dojrzałym. W zależności od kondycji skóry, ale ten typ terapii już sprawdzi się u Pań czy Pan po 30 roku życia.

Jakie zabiegi będą stymulować lub zachowywać skórę w odpowiedniej kondycji?

Złuszczanie naskórka

Zewnętrzna warstwa naskórka cyklicznie się odbudowuje. Niekiedy jest ona nabudowana, skóra wówczas wygląda na suchą, zmęczoną i nie ma jednolitego kolorytu. W takim przypadku sprawdzą się terapie profilaktyczne, które pozwolą na przywrócenie blasku i rozjaśnienie skóry, a także jej wygładzenie. Składniki aktywne podczas terapii, będa mogły przenikać głębiej. Indywidualnie skomponowane terapie profilaktyczne pozwolą na dobranie odpowiednich preparatów dostosowanych do aktualnych potrzeb skóry bazujących na kwasach, enzymach i innych składników aktywnych lub aparatury tj Hydrafacial do uzyskania jak najlepszych rezultatów.

Terapie enzymatyczne

Zabiegi paramedyczne, które w bezinwazyjny sposób napinają skórę. Bogaty skład aktywny tj. enzymy, aminokwasy i antyutleniacze stymulują poprzez głębokie skurcze skórę twarzy szyi i dekoltu. Zwiększony przepływ krwi pozwala na odżywienie skóry, ale i jej oczyszczenie, poprzez drenaż tkanek. Taka terapia to trening mięśni i naczyń, połączony z silnymi właściwościami przeciwutleniającymi, niszczącymi wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starzenia się skóry.

Stymulatory tkankowe

Mezoterapia igłowa z polinukleotydami to jeden z doskonałych wyborów. Są to stymulatory tkankowe, których rolą jest aktywizacja fibroblastów do podziałów i produkcji nowych włókien kolagenowych oraz poprawa kondycji już istniejących białek podporowych w skórze właściwej. Zabieg ten pozwala na zagęszczenie skóry cienkiej, wiotkiej. Przywraca odpowiednie nawilżenie skóry. Pozostawia skórę napięta i gładką.

Natomiast mezoterapia igłowa z hydroksyapatytem wapnia to rodzaj zabiegu odżywczego, nawilżającego ale również pobudza procesy naprawcze w skórze właściwej. Sprawdzi się jako zabiegi podtrzymujący efekty stymulacji poprzez polinukleotydy lub u osób chcących zacząć swoją przygodę profilaktyczną. Kosmetolog podczas diagnozy i konsultacji dobierze odpowiedni preparat do skóry, aby osiągnąć zamierzone efekty.

Mikronakłucia

Mezoterapia mikroigłowa, która wykorzystuje jednorazowe kartridże zawierające kilkanaście igieł, które w sposób pulsacyjny i frakcyjny sposób nakłuwają skórę. Taka metoda wykorzystuje naturalne zdolności regenerujące skóry. To zabieg, który powoduje resurfacing skóry. W efekcie staje się ona gładka, widoczność zmarszczek zmniejszona. Tak silna stymulacja pozwala na zagęszczenie skóry i staje się ona napięta. Zabieg ten nie tylko działa anti -age. Również ujścia gruczołów łojowych, pory skórne ulegają zmniejszeniu a blizny także te potrądzikowe i przebarwienia zredukowane.

Osocze bogatopłytkowe i fibryna

Osocze i fibrynę bogatopłytkową zaliczamy do stymulatorów tkankowych. Oba zabiegi polegają na pobraniu Twojej krwi przez pielęgniarkę, odwirowaniu i wstrzyknięciu pod skórę uzyskanego preparatu. Zabiegi uznawane są za niezwykle bezpieczne, bo Twoja własna krew nie może Cię uczulić!

W pielęgnacji skóry najważniejsza jest profilaktyka i regularność. Jeśli zadbamy o nią już od najmłodszych lat, poprzez odpowiednio dobraną pielęgnację domową jak i profesjonalne zabiegi gabinetowe, których działanie pozwoli na opóźnianie procesów starzenia czy też zachowanie kondycji skór problematycznych, zawsze będziemy wyglądać dobrze i pięknie, a makijaż będzie tylko dodatkiem.

Tekst przygotowany przez:

Kosmetologa w Klinice SKINSPACE