REGENERACJA SKÓRY PO URLOPIE – JAK LATEM ZADBAĆ O SKÓRĘ?

Na pewno większość z Was się zgodzi, że okres wakacyjny skutecznie niweluje oznaki zmęczenia, niechciane napięcie czy też stres.. Pozwala na wyciszenie oraz regenerację organizmu, ale czy równie dobrze wpływa na kondycję naszej skóry? Niestety, jest to czas, kiedy ciało i umysł odpoczywają, a skóra sama w sobie najczęściej nieco cierpi. Istnieje szereg czynników wpływających na jej stan, a wśród nich oprócz stylu życia, diety bądź stanu zdrowia, szczególne znaczenie w okresie letnim odgrywa nadmierne promieniowanie ultrafioletowe i związane z nim fotostarzenie, niedostateczne nawodnienie, zanieczyszczenia środowiska, a także działanie klimatyzacji czy wiatru. 

SKÓRA W OKRESIE LETNIM – Z JAKIMI PROBLEMAMI SIĘ BORYKA?

Jakie zmiany obserwuje się wtedy na skórze? Przede wszystkim suchość lub odwodnienie, reaktywność, a więc często towarzyszący nasilony rumień twarzy. Dalej oczywiście przebarwienia, wiotkość skóry, szary koloryt, utratę jędrności i elastyczności, jak również pogłębiające się zmarszczki. Ponadto wskutek nadmiernej ekspozycji słonecznej dochodzi do przerostu gruczołów łojowych, co wiąże się tworzeniem się zmian o charakterze niezapalnym (zaskórników), które mogą predysponować do rozwoju trądziku.

CZY MOŻEMY ZMINIMALIZOWAĆ TE PROBLEMY?

Czy na pewno wiesz jak należy postępować podczas urlopu, aby zminimalizować skutki negatywnych czynników wpływających na skórę? Już wyjaśniam 🙂 Bardzo ważna, jak nie najważniejsza jest skuteczna ochrona przed słońcem, a składa się na nią: stosowanie kremów z filtrem SPF 50, ich reaplikacja co 2-3h lub po każdej kąpieli w morzu/basenie, noszenie nakrycia głowy i okularów przeciwsłonecznych oraz w miarę możliwości unikanie miejsc ekstremalnie nasłonecznionych. Kluczowe jest także odpowiednie nawodnienie tkanek, dlatego niezwykle ważne jest picie dużych ilości wody – 2,5 l – 3 l. Unikniemy w ten sposób niebezpiecznego dla organizmu odwodnienia, a tym samym odwodnienia powłoki skórnej. Nie bez znaczenia jest także pielęgnacja domowa zarówno podczas słonecznych wakacji, jak i po powrocie. Co najważniejsze powinna być minimalistyczna i skupiać się na trzech podstawowych krokach:

  • Etap 1. Odpowiednie, delikatne oczyszczenie skóry bez uszkodzenia ochronnej warstwy hydrolipidowej.
  • Etap 2. Nawilżanie, regeneracja, odbudowa, działanie łagodzące.
  • Etap 3. Fotoprotekcja.

O ile w trakcie wyjazdu to fotoprotekcja jest najważniejszym etapem, by uniknąć przebarwień, starzenia się skóry a także poparzeń i ryzyka związanego z nowotworem skóry, tak postępowanie bezpośrednio po urlopie powinno skupiać się na mocnej regeneracji. W warunkach domowych z pomocą przychodzą produkty kosmetyczne bogate w składniki takie jak: pantenol, wąkrota azjatycka, beta-glukan, ceramidy, alantoina, kwas hialuronowy, mocznik, czy witaminy A, C, E. 

JAK ZREGENEROWAĆ SKÓRĘ PO LECIE?

Oczywiście w odbudowie uszkodzonych tkanek po wakacjach, w redukcji przebarwień czy rumienia, przywróceniu jędrności i elastyczności skóry, niwelowaniu aktywnych niedoskonałości i zapobieganiu powstawania nowych, bardzo istotną rolę odgrywać będzie indywidualnie dobrany zabieg. Pamiętajcie że w SKINSPACE nie ma miejsca na schematy, każdy nasz Pacjent objęty jest kompleksową opieką i po konsultacji nasz kosmetolog indywidualnie dobiera plan zabiegowy, biorąc pod uwagę aktualny stan i potrzeby skóry. Możliwości jest wiele, ale w tym wpisie przybliżymy Wam dwa z najczęściej wybieranych w tym okresie zabiegów w SKINSPACE. A są to:

  • Połączenie indywidualnej terapii leczniczej z mezoterapią igłową wykonywaną w obszarze twarzy i szyi: dzięki takiej procedurze zabiegowej możemy działać na wiele problemów skórnych, opracowując jednocześnie obszar twarzy i szyi. Po pierwsze, terapia lecznicza umożliwia dokładne oczyszczenie skóry, redukcję nadmiernej warstwy rogowej, jak również działanie drenujące zalegające toksyny do węzłów chłonnych – czyli oczyszczamy skórę od zewnątrz i od wewnątrz. Działamy przeciwzapalnie, redukujemy aktywne zmiany skórne, przywracamy skórze blask i zdrowy wygląd. Z kolei mezoterapia igłowa, bogata w konkretne składniki regenerujące, intensywnie nawilża, redukuje odwodnienie, wycisza wzmożoną reaktywność wynikłą z podrażnienia po słońcu, ale również poprawia koloryt i kondycjonuje skórę, poprawia jej ujędrnienie. To zdecydowanie ulubiona terapia łączona wśród naszych pacjentów.
  • Zabieg Amber Rederm: musimy przyznać, że jest to kolejny ulubieniec naszych Pacjentów i wcale nas to nie dziwi 🙂 Podczas zabiegu wykorzystujemy działanie kwasy bursztynowego, który tworzy proces redermalizacji skóry, czyli wzmocnienie procesów regeneracyjnych. Dzięki tej procedurze działamy na skórę mocno regenerująco, poprawiamy jej koloryt, zagęszczamy ją, redukujemy wszelkie oznaki zmęczenia lub wakacyjnych przyjemności na słońcu, a dodatkowo rzeźbimy rysy twarzy, podkreślamy policzki i naturalne rysy twarzy. Co więcej,  jest to zabieg bez okresu rekonwalescencji. Od razu po wykonanej procedurze można podbijać świat 🙂

Jeśli i Ty jesteś wypoczęta/y po wakacjach, nie zapomnij o swojej skórze! Ona również potrzebuje regeneracji. Zadbaj o swój organizm, wyśpij się, pamiętaj o nawodnieniu. Nigdy nie zapominaj o spf i odpowiedniej pielęgnacji domowej. Z kolei w gabinecie możesz liczyć na naszą pomoc – w Klinice SKINSPACE wyczarujemy dla Ciebie tylko to co najlepsze! 🙂

Tekst przygotowała:

Maja Gaworowska – Kosmetolog w SKINSPACE IZABLEA SZYMBOR