PRZEBARWIENIA – JAKIE MAMY NA NIE SPOSOBY W KLINICE SKINSPACE?

Wśród naszych Pacjentów jest na prawdę duża grupa osób, która po okresie letnim boryka się z przebarwieniami posłonecznymi. Z drugiej strony część Pacjentów z trądzikiem narzeka na przebarwienia pozapalne. Każde z nich da się w zredukować lub w pełni usunąć, a my mamy w Klinice na te problemy kilka skutecznych rozwiązań. 

Zacznijmy od przedstawienia krótkiego podziału zmian barwnikowych. 

W zależności od głębokości przebarwienia możemy podzielić na:

– naskórkowe (płytkie): barwnik melanina gromadzi się nadmiernie w naskórku, bądź występuje zwiększona liczba melanocytów (komórek barwnikowych);

– skórne (głębokie): barwnik zlokalizowany jest w warstwie skóry właściwej;

– skórno: naskórkowe czyli mieszane, barwnik gromadzi się w naskórku i skórze właściwej.

W zależności od rodzaju przebarwień, ich podział wygląda nastęująco:

– piegi (dziedziczne);

– plamy soczewicowate (starcze);

– melasma (ostuda): związane z działaniem hormonów;

– przebarwienia pozapalne: czyli związane z wcześniejszym wystąpieniem stanu zapalnego w przebiegu trądziku, alergii, infekcji wirusowej bądź grzybiczej lub mechanicznego uszkodzenia skóry;

– przebarwienia posłoneczne.

Co możemy zrobić, gdy pojawią się przebarwienia?

W sytuacji, gdy występuje którekolwiek z wyżej wymienionych przebarwień najważniejszą czynnością w codziennej pielęgnacji domowej jest stosowanie kremu z filtrem, aby nie pogłębiać problemu. Dalej w pierwszej kolejności najważniejsze jest umiejętne dobranie zabiegów, w zależności od rodzaju przebarwienia. Najczęściej najlepsze efekty przynoszą terapie łączone, jak np. działanie peelingów i mezoterapii.  

Przy walce z przebarwieniami podstawowym działaniem jest zastosowanie mieszanek kwasów, które dobieramy indywidualnie do potrzeb skóry. Zabieg najlepiej rozpocząć od powierzchownego oczyszczenia skóry za pomocą naszego flagowego urządzenia, którym jest Hydrafacial, pozwoli to na zdecydowanie lepsze działanie substancji czynnych zawartych w peelingach. 

Kolejną grupą działań, które świetnie się uzupełniają z zabiegami kwasowymi jest mezoterapia. W tym celu wykonujemy:

– mezoterapię Pink Glow Boost, która idealnie sprawdza się w przypadku każdego rodzaju przebarwień, a dodatkowo rozświetla i nawilża skórę. 

– osocze bogatopłytkowe, działające w mechanizmie stymulowania komórek do odnowy, dzięki zawartym w osoczu czynnikom wzrostu. Ten zabieg najlepiej sprawdzi się w terapii skojarzonej z bardziej agresywnymi peelingami ponieważ doskonale poprawia właściwości regeneracyjne skóry. Najlepiej wykonać ostrzykiwanie osoczem tydzień przed planowanym zabiegiem mocno złuszczającym. 

– mezoterapię mikroigłową Dermapen 4.0 – najefektywniej działa w połączeniu z peelingiem o działaniu rozjaśniającym lub czynnikami wzrostu pochodzących z osocza bądź gotowymi izolowanymi czynnikami zawartymi w preparacie AQ Skin Solutions. W tym zabiegu dochodzi do silnej stymulacji skóry, która ma na celu przebudowę oraz redukcję przebarwień, szczególnie pozapalnych. 

Za każdym razem terapie na przebarwienia dobieramy indywidualnie, w zależności od ich rodzaju, głębokości i ogólnego stanu skóry. Ustalamy plan terapii, najczęściej łącząc różne zabiegi tak, aby efekty były jak najbardziej spektakularne, a nasi Pacjenci zadowoleni z pięknej skóry.

Tekst przygotowany przez:

Kosmetologa w SKINSPACE