PIERWSZA WIZYTA W SKINSPACE – JAK SIĘ DO NIEJ PRZYGOTOWAĆ

BADANIA PRZED ZABIEGIEM

Stan skóry jest odzwierciedleniem pracy całego organizmu. Jeżeli dzieje się coś niepokojącego, wówczas skóra informuje nas o tym np. poprzez pogorszenie się stanu cery i pojawienie się niedoskonałości. Skąd wiemy jaka jest przyczyna aktualnego stanu cery? Weryfikujemy to poprzez badania, które pokazują nam, czy organizm i jego układ hormonalny pracują prawidłowo. Badania, które pomogą nam poprawić stan Twojej skóry:

Pełna morfologia z uwzględnieniem:

– FSH 

– LH

– prolaktyna

– progesteron 

– aldosteron 

– testosteron

– testosteron wolny

– androstendion

– kortyzol

– TSH

– przeciwciała anty-TPO

– przeciwciała anty-TG

– ACTH

– próby wątrobowe

– nietolerancje pokarmowe

Badania progesteronu wykonujemy w 20-22 dniu cyklu, a pozostałe jednostki badań w 3-5 dniu cyklu. Ważne aby badania wykonać rano na czczo.

CZY BADANIA MOGĘ WYKONAĆ PO PIERWSZEJ WIZYCIE W KLINICE?

Jak najbardziej. Wówczas prosimy o przesłanie odpowiednich badań drogą mailową, do konkretnego kosmetologa. Każdy kosmetolog w naszej klinice jest w stałym kontakcie ze swoimi Pacjentami. Wyniki zostają dołączone do karty Pacjenta i przeanalizowane przez specjalistę.

PRZYGOTOWANIE LISTY PRODUKTÓW, KTÓRE STOSUJESZ W PIELĘGNACJI DOMOWEJ

Kosmetolog przeanalizuje skład produktów stosowanych w pielęgnacji domowej  i na jego podstawie zweryfikuje ewentualne błędy. Zrobienie zdjęć stosowanym produktom i przedstawienie ich na wizycie jest alternatywną opcją, którą również akceptujemy.

JAK PRZEBIEGA PIERWSZA WIZYTA W KLINICE?

1. WYWIAD PRZEDZABIEGOWY

Skupia się na znalezieniu przyczyny pogorszenia się stanu skóry, tworzenia się kolejnych przykrych zmian na cerze. Analizujemy styl życia, przyjmowane leki i suplementację, ilość snu, przebieg zabiegów, które zostały wykonane przed wizytą w Klinice SKINSPACE, oraz ewentualne przeciwwskazania do części zabiegów.

Przykładowo: stosowanie leków, które są światłouczulające wyklucza Pacjenta z korzystania z zabiegów z zakresu laseroterapii.

Bez obaw! Zawsze znajdziemy alternatywę.

Określamy również cel terapii zabiegowej, która pozwoli osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

2.WYKONANIE ZABIEGU

Rozpoczynamy od diagnozy skóry, określenia jej aktualnego stanu. 

Każdy etap dopasowujemy indywidualnie do aktualnych potrzeb skóry, mając na uwadze poprawę jej jakości. Etapy zabiegu są szczegółowo omawiane przez Kosmetologa. Pod koniec procedury, Kosmetolog informuje Pacjenta o postępowaniu pozabiegowym i o stosowaniu odpowiedniej  pielęgnacji domowej. Przedstawiony zostaje również plan działania, jaki należy podjąć, aby osiągnąć satysfakcjonujący plan cery. 

3. STWORZENIE INDYWIDUALNEGO PLANU ZABIEGU, WYDRUK KARTY PACJENTA

Po każdej wizycie w naszej klinice, Pacjent otrzymuje kartę zabiegową w której znajduje się dokładny opis zabiegu, plan zabiegowy oraz rekomendowana pielęgnacja domowa. Ważne jest, aby Pacjent współpracował z Kosmetologiem: określona pielęgnacja domowa jest minimalistyczna i ma za zadanie przygotowanie skóry do kolejnych etapów zabiegów. 

Tekst przygotowany przez:

Izabelę Szymbor, kosmetologa i właścicielkę Kliniki SKINSPACE