JAKIE ZABIEGI NA SKÓRĘ GŁOWY ZNAJDZIESZ W SKINSPACE?

Problem wypadających, przerzedzających się włosów stanowi poważny kłopot i duży dyskomfort zarówno dla wielu kobiet, jak i mężczyzn. Coraz większa ilość włosów w wannie, pod prysznicem czy na szczotce to pierwsze objawy, które sugerują nadmierną utratę włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. 

Zarówno jak w przypadku rozpoczęcia terapii leczniczej skierowanej na pozbycie się zmian trądzikowych, tak w przypadku wypadania włosów niezbędnym elementem terapii jest poznanie przyczyny tego problemu. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie podjąć odpowiednio dostosowane działania, mające na celu pozbycie się go. Wypadanie włosów może powodować stopniowe ich przerzedzanie, jak również zupełne wyłysienie. Pamiętajmy też, że kondycja włosów w znacznym stopniu ukazuje stan zdrowia organizmu, co jest istotnym sygnałem w diagnozowaniu różnych chorób wewnątrzustrojowych czy zaburzeń hormonalnych. 

W naszej klinice pomagamy pacjentom zwiększyć pewność siebie, poprawiając nie tylko kondycję skóry twarzy, lecz również dbamy o skórę głowy. Piękne, gęste, zadbane włosy niewątpliwie są atrybutem kobiecości, dzięki czemu czujemy, że możemy podbić świat. Tylko osoby zmagające się z długotrwałym wpadaniem i problemami z włosami, potrafią zrozumieć jak dużą pewność siebie i poczucie własnej wartości potrafią odebrać nam tego typu problemy. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom naszych pacjentek. W ofercie SKINSPACE możecie znaleźć zabiegi redukujące wypadanie włosów, poprawiając tym samym kondycję skóry głowy.

Osocze bogatopłytkowe skóry głowy

Wielokrotnie pisaliśmy już o dobroczynnym działaniu zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego w okolicy twarzy, lecz nie każdy wie, że zabieg z powodzeniem znalazł zastosowanie także w terapii nadmiernego wypadania włosów. Zabieg polega na pobraniu, a następnie odwirowaniu osocza bogatego w cenne składniki aktywne pobudzające regenerację i stymulację skóry głowy. Na szczególną uwagę zasługują czynniki wzrostu, które stymulują pracę cebulek włosowych, redukując ilość wypadających włosów, a także pobudzając porost nowego owłosienia w miejscu wykonywanego zabiegu.

Dermapen + czynniki wzrostu AQ Skin Solutions Hair Complex 

Zabieg mezoterapii mikroigłowej w połączeniu z czynnikami wzrostu marki AQ Skin Solutions to idealne rozwiązanie dla pacjentów o niższym progu bólowym. Zawarte w preparacie czynniki wzrostu z kompleksem witamin, peptydów i aminokwasów w znacznym stopniu przyczyniają się do zmniejszenia wypadania włosów. Dzięki nakłuciom wykonanym za pomocą urządzenia Dermapen 4.0, skóra zostaje pobudzona do silnej regeneracji, a preparat dostaje się do głębokich warstw skóry właściwej, gdzie zlokalizowane są cebulki włosowe. Zwiększone zostaje krążenie na skórze głowy, przez cebulki stają się lepiej dotlenione i odżywione, a w konsekwencji zmniejsza się wypadanie. 

Mezoterapia igłowa skóry głowy indywidualnie dobranym preparatem 

Zabieg, w którym użyty będzie preparat witaminowy lub peptydowy w celu dostarczenia bezpośrednio do komórek włosa odpowiednich skoncentrowanych substancji odżywczych, które pobudzą wzrost i zahamują jego wypadanie. 

Podsumowując, pamiętajmy że w zależności od przyczyny powstawania problemu dobierana jest odpowiednia metoda leczenia. Kluczowym czynnikiem decydującym o skuteczności terapii jest czas reakcji i wdrożenie odpowiednich działań mających na celu zahamowanie wypadania i przerzedzania włosów.

Tekst przygotowany przez:

Kosmetologa w SKINSPACE