Istota konsultacji przedzabiegowej w SKINSPACE – dlaczego jest ona tak ważna?

Mało kto zdaje sobie sprawę jak ważna jest konsultacja przedzabiegowa, zatem SKINSPACE rusza z pomocą i wyjaśnia! 

CEL KONSULTACJI PRZEDZABIEGOWEJ w SKINSPACE IZABELA SZYMBOR

Zacznijmy od początku 🙂 Celem konsultacji przed zabiegiem kosmetycznym, medycznym  jest poznanie jak największej ilości szczegółów dotyczących Pacjenta. To wtedy w wyniku wnikliwej analizy potrzeb możemy dostrzec problem z jakim zmaga się Pacjent. Nasz karta konsultacyjna m.in. opiera się o stan zdrowia, styl życia oraz pielęgnację domową. W końcowym etapie uwzględnione zostają oczywiście oczekiwania pacjenta. Podkreślamy, że są to tylko podstawy, umożliwiające nam początkową ocenę potrzeb skóry. 

Pewnie część z Was pomyśli, czy faktycznie to wszystko jest potrzebne? Odpowiedź – jak najbardziej!. Wbrew pozorom wszystko jest ze sobą powiązane. Dlatego zadaniem naszego eksperta jest zdiagnozowanie przyczyny powstania patologii zmian skórnych, postawienie trafnej diagnozy oraz opracowanie indywidualnego planu terapii.  

Mamy to i co dalej? Dostarczone informacje pozwalają nam dobrać odpowiedni zabieg i  wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Zatem czy możemy uznać ten etap Twojej wizyty w SKINSPACE za zakończony? Nie, jeszcze nie. 

Edukacja Pacjenta w zakresie jednostki chorobowej jest kluczowym elementem. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty musimy wiedzieć z czym mamy do czynienia, jaka jest patogeneza, czynniki wyzwalające chorobę, jak się ona objawia i jakie działania powinniśmy podjąć w pielęgnacji domowej. Cały proces tworzymy po to, aby poprawić jakość życia Pacjenta.

Reasumując, dowiedzieliśmy się już dlaczego każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją. Czas wspomnieć o kolejnych krokach do jakich zalicza się przygotowanie do konsultacji i czy faktycznie jest ona taka ważna? W końcu, idąc do lekarza wspominamy mu o wszystkich zażywanych lekach, dolegliwościach, więc czemu mamy w gabinecie pomijać ten temat?

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU MEDYCYNY ESTETYCZNEJ? JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU KOSMETYCZNEGO

Przygotowanie nazw wszystkich zażywanych leków, suplementów, ziół oraz produktów używanych do codziennej pielęgnacji, ułatwi ekspertom dobranie odpowiedniej opieki terapeutycznej i wykluczy możliwość działań niepożądanych. Należy również wspomnieć o przebytych operacjach, oraz wykonanych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. 

To co z tymi badaniami laboratoryjnymi? Przede wszystkim bardzo ważnym aspektem jest profilaktyka. Każdy z nas powinien badać morfologię krwi co najmniej raz w roku, w szczególności gdy dostrzegamy zmiany skórne z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy problemu. To skóra jako pierwsza pokazuje, że z naszymi narządami może dziać się coś niedobrego. Tak, więc przyniesienie badań nie jest konieczne, ale warto je mieć. Wyniki mogą nam pomóc szybciej zdiagnozować problem z którym się zmagamy.

Pamiętajmy, zatajanie informacji dotyczących zdrowia nie przyśpieszy efektów, a może nieść ze sobą szereg konsekwencji. Dlatego istotnym elementem jest współpraca pacjenta z kosmetologiem. To jedna z podstawowych zasad w SKINSPACE IZABELA SZYMBOR, która pozwala nam na osiągniecie zamierzonych efektów zabiegowych 🙂

Tekst przygotowany przez:

Justynę Lemańską – Kosmetologa w SKINSPACE IZABELA SZYMBOR