JAK WYGLĄDA ZABIEG MEZOTERAPII IGŁOWEJ I JAKIE DAJE EFEKTY?

Data opublikowania : 24-09-2020

 

OPIS ZABIEGU: dla kogo jest dedykowany i jak przebiega zabieg

Mezoterapia igłowa jest jednym z najstarszych i zarazem najprostszych zabiegów kosmetologicznych. Ma na celu dostarczenie do głębokich warstw skóry konkretnych substancji aktywnych, które będą miały przede wszystkim działanie nawilżające, odżywcze i regenerujące.

Zabiegowi można poddać niemal cały obszar ciała, jednak najczęściej wykonuje się go w okolicy twarzy, szyi, dekoltu, a także skóry głowy.

Mezoterapia igłowa, jest idealnym rozwiązaniem nie tylko w przypadku pojawienia się pierwszych oznak starzenia się skóry. Jest także niezbędnym elementem terapii leczniczych, przeciwtrądzikowych, które w znaczny sposób przyspieszą osiągnięcie wymarzonych efektów oczekiwanych po wizycie u kosmetologa. 

Zabieg wykonywany jest przez przeszkolonego specjalistę - lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa - w znieczuleniu miejscowym, za pomocą maści znieczulającej. Podczas konsultacji z pacjentem indywidualnie dobieramy preparat do aktualnych potrzeb skóry, a także jego oczekiwań. Następnym krokiem jest podanie preparatu za pomocą igły w głąb skóry, z uwzględnieniem odpowiedniej metody podania środka. Po zabiegu kosmetolog przekazuje zalecenia pozabiegowe, których należy sumiennie przestrzegać. 

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU

-  Utrata jędrności,

-  Wiotkość skóry,

-  Zmarszczki,

-  Obecne przebarwienia i blizny,

-  Silnie przesuszona i odwodniona skóra,

-  Skóra reaktywna.

-  Nadmierne wypadanie włosów.

 

EFEKTY ZABIEGU

Po zabiegu skóra jest lekko zaróżowiona, obrzęknięta. W niektórych miejscach może pojawić się ślad po wkłuciu lub zasinienie. W zależności od metody podania preparatu, na skórze mogą być widoczne grudki/depozyty, które w przeciągu kilku/kilkunastu godzin same się wchłoną. Przy zastosowaniu metody mikro-wlewu, preparat podaje się zdecydowanie głębiej, do warstwy skóry właściwej, stąd brak widoczności depozytów preparatu. 

W zależności od użytego preparatu możemy spodziewać się odmiennych efektów zabiegowych. Zdecydowana większość preparatów, dzięki obecności kwasu hialuronowego, daje efekt silnego nawilżenia, a także odżywienia skóry. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy efekt ujędrnienia, rozjaśnienia przebarwień, wyrównanie kolorytu, a także struktury skóry. W naszej warszawskiej klinice pomagamy również osiągnąć efekt spłycenia zmarszczek, dzięki silnej stymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. 

 

ZABIEG ANTI-AGE i ZABIEG PROFILAKTYCZNY

Usuwanie objawów starzejącej się skóry (nadmierna wiotkość, utrata gęstości, jędrności, zmarszczki), czyli tzw. biorewitalizacja jest najczęstszą przyczyną poddania się serii zabiegów mezoterapii igłowej. Terapie łączone z zastosowaniem np. peelingów chemicznych, radiofrekwencji, elektrostymulacji, czy ultradźwięków, przynoszą zdecydowanie lepsze efekty, gdyż ułatwiają penetrację preparatu oraz ich dystrybucję. Młody i zdrowy wygląd może być swojego rodzaju terapią, dzięki której zyskujemy pewność siebie, poprawiamy własną samoocenę, a także pozytywnie wpływa na relacje z innymi.

Najczęściej stosuje się wtedy stymulatory tkankowe, które dzięki dużej ilości substancji aktywnych, silnie stymulują struktury skóry do przebudowy i tworzenia sieci nowych włókien kolagenowych. 

Aby spowolnić postępujący proces starzenia się skóry, można zastosować terapię z wykorzystaniem mezoterapii igłowej, jako profilaktykę. Nasza klinika IB SKINSPACE w Warszawie korzysta w tym wypadku delikatniejszych preparatów, które głównie mają nawilżyć, odżywić i zregenerować skórę. 

 

MEZOTERAPIA IGŁOWA OKOLICE OCZU

Skóra wokół oczu bardzo często jest cienka, delikatna, z niskim wskaźnikiem podbicia tłuszczowego. Przez co oznaki starzenia się skóry w tej okolicy są najszybciej widoczne. To właśnie oczy widzimy w pierwszym kontakcie z drugim człowiekiem, dlatego warto o nie zadbać. Mezoterapia igłowa jest rewelacyjnym rozwiązaniem na poprawienie kondycji tego obszaru. W zależności od problemu dobiera się odpowiedni preparat, który warunkuje uzyskanie najlepszych efektów. Najczęściej wykorzystywane są takie substancje jak:

-  kwas hialuronowy 

-  kompleksy aminokwasów

-  peptydy

-  witaminy

-  antyoksydanty

 

MEZOTERAPIA IGŁOWA SKÓRA GŁOWY

Główną przyczyną wykonywania zabiegów mezoterapii igłowej w tej okolicy, jest nadmierne wypadanie włosów. Aby zabiegi były skuteczne, najpierw należy określić przyczynę powstawania problemu, a następnie dobrać odpowiednie preparaty. Zabieg odznacza się dużą skutecznością i polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy, substancjami mającymi pobudzić wzrost i hamować wypadanie włosów (głównie witaminy, aminokwasy, leki przeciwzapalne czy substancje odżywcze).

 

PRZECIWWSKAZANIA

-  ciąża oraz karmienie piersią,

-  uczulenie na składniki, które znajdują się w preparatach, 

-  cukrzyca,

-  aktywna opryszczka, 

-  bakteryjne, wirusowe i grzybicze infekcje skórne, 

-  stany zapalne

-  przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych

-  choroby nowotworowe.

 

Tekst przygotowany przez:

Izabellę Jabłońską, kosmetolog w IB SKINSPACE