Mezoterapia igłowa jest jednym z najstarszych i zarazem najprostszych zabiegów kosmetologicznych, który w efekcie ma dostarczyć do głębokich warstw skóry konkretnych substancji aktywnych. Sustancje te mają przede wszystkim działanie nawilżające, odżywcze i regenerujące.
Spis treści
Kiedy wykonać zabieg?
Kto wykonuje zabieg?
Wskazania
Następstwa zabiegu
Anti-age
Okolice oczu
Skóra głowy
Kiedy wykonać mezoterapię igłową, by uzyskać i jak najlepsze efekty?
Zabiegowi mezoterapii igłowej, w zależności od pożądanych efektów, można poddać niemal cały obszar ciała, jednak najczęściej wykonuje się go w okolicy twarzy, szyi, dekoltu, a także skóry głowy.
Zabieg, jest idealnym rozwiązaniem nie tylko w przypadku pojawienia się pierwszych oznak starzenia się skóry. Jest także niezbędnym elementem terapii leczniczych, przeciwtrądzikowych, które w znaczny sposób przyspieszą osiągnięcie wymarzonych efektów oczekiwanych po wizycie u kosmetologa.
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonywany jest przez przeszkolonego specjalistę ? lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa ? w znieczuleniu miejscowym, za pomocą maści znieczulającej. Podczas konsultacji z pacjentem indywidualnie dobieramy preparat do aktualnych potrzeb skóry, a także jego oczekiwań. Następnym krokiem jest podanie preparatu za pomocą igły w głąb skóry, z uwzględnieniem odpowiedniej metody podania środka. Po zabiegu kosmetolog przekazuje zalecenia pozabiegowe, których należy sumiennie przestrzegać.
Wskazania do zabiegu
? Utrata jędrności,
? Wiotkość skóry,
? Zmarszczki,
? Obecne przebarwienia i blizny,
? Silnie przesuszona i odwodniona skóra,
? Skóra reaktywna.
? Nadmierne wypadanie włosów.
Jakie efekty zapewnia mezoterapia igłowa i na jakich obszarach ciała można ją przeprowadzić?
W zależności od użytego preparatu możemy spodziewać się odmiennych efektów zabiegu mezoterapii igłowej. Zdecydowana większość preparatów, dzięki obecności kwasu hialuronowego, daje efekt silnego nawilżenia, a także odżywienia skóry. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy efekt ujędrnienia, rozjaśnienia przebarwień, wyrównanie kolorytu, a także struktury skóry. W naszej warszawskiej klinice pomagamy również osiągnąć efekt spłycenia zmarszczek, dzięki silnej stymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych.
Po zabiegu skóra jest lekko zaróżowiona, obrzęknięta. W niektórych miejscach może pojawić się ślad po wkłuciu lub zasinienie. W zależności od metody podania preparatu, na skórze mogą być widoczne grudki/depozyty, które w przeciągu kilku/kilkunastu godzin same się wchłoną. Przy zastosowaniu metody mikro-wlewu, preparat podaje się zdecydowanie głębiej, do warstwy skóry właściwej, stąd brak widoczności depozytów preparatu.
Zabieg anti-age i zabieg profilaktyczny
Usuwanie objawów starzejącej się skóry (nadmierna wiotkość, utrata gęstości, jędrności, zmarszczki), czyli tzw. biorewitalizacja jest najczęstszą przyczyną poddania się serii zabiegów mezoterapii igłowej. Terapie łączone z zastosowaniem np. peelingów chemicznych, radiofrekwencji, elektrostymulacji czy ultradźwięków, przynoszą zdecydowanie lepsze efekty, gdyż ułatwiają penetrację preparatu oraz ich dystrybucję. Młody i zdrowy wygląd może być swojego rodzaju terapią, dzięki której zyskujemy pewność siebie, poprawiamy własną samoocenę, a także pozytywnie wpływa na relacje z innymi.
Najczęściej stosuje się wtedy stymulatory tkankowe, które dzięki dużej ilości substancji aktywnych, silnie stymulują struktury skóry do przebudowy i tworzenia sieci nowych włókien kolagenowych.
Aby spowolnić postępujący proces starzenia się skóry, można zastosować tę terapię jako profilaktykę. Nasza klinika SKINSPACE w Warszawie korzysta w tym wypadku z delikatniejszych preparatów, które głównie mają nawilżyć, odżywić i zregenerować skórę.
Okolice oczu
Skóra wokół oczu bardzo często jest cienka, delikatna, z niskim wskaźnikiem podbicia tłuszczowego. Przez to oznaki starzenia się skóry w tej okolicy są najszybciej widoczne. To właśnie oczy widzimy w pierwszym kontakcie z drugim człowiekiem, dlatego warto o nie zadbać. Mezoterapia igłowa jest rewelacyjnym rozwiązaniem na poprawienie kondycji tego obszaru. W zależności od problemu dobiera się odpowiedni preparat, który warunkuje uzyskanie najlepszych efektów. Najczęściej wykorzystywane są takie substancje, jak:
? kwas hialuronowy
? kompleksy aminokwasów
? peptydy
? witaminy
? antyoksydanty
Skóra głowy
Główną przyczyną wykonywania zabiegów w tej okolicy, jest nadmierne wypadanie włosów. Aby zabiegi były skuteczne, najpierw należy określić przyczynę powstawania problemu, a następnie dobrać odpowiednie preparaty. Zabieg odznacza się dużą skutecznością i polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami mającymi pobudzić wzrost i hamować wypadanie włosów (głównie witaminy, aminokwasy, leki przeciwzapalne czy substancje odżywcze).
Przeciwwskazania
? ciąża oraz karmienie piersią,
? uczulenie na składniki, które znajdują się w preparatach,
? cukrzyca,
? aktywna opryszczka,
? bakteryjne, wirusowe i grzybicze infekcje skórne,
? stany zapalne
? przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
? choroby nowotworowe.