TOP 3 WŚRÓD ZABIEGÓW NA CIAŁO W OKRESIE LETNIM – CZYLI JAK WYMODELOWAĆ SYLWETKĘ, POZBYĆ SIĘ CELLULITU I ZBĘDNEJ TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Sezon letni trwa. To niewątpliwie wyjątkowy czas, w którym większość z nas chce dobrze wyglądać, zarówno podczas wakacyjnego wyjazdu, w kostiumie na plaży, czy też po prostu w letnich sukienkach czy spodenkach na co dzień. Cel jest więc jeden – modelowanie sylwetki, pozbycie się cellulitu, nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry. Takie efekty zapewnią nam zabiegi na ciało, które opiszemy Wam niżej. Mamy w Klinice swoje top 3, które zarówno my, jak i nasi pacjenci uwielbiają za efekty jakie one przynoszą. Dodatkowo należy zaznaczyć, iż nie są to zabiegi możliwe do wykonania jedynie w okresie letnim – możemy wykonywać je przez cały rok, w zależności od naszych celów i potrzeb.

Nasze top 3 zabiegów na ciało:

1. Endermologia – jest to bezinwazyjny oraz bezbolesny zabieg. Precyzyjnie skonstruowana głowica pod wpływem podciśnienia sprawia że skóra przybiera kształt “fali” i jest mocno ugniatana w różnych kierunkach. To działanie stymuluje skórę do podjęcia procesów regeneracyjnych. Dodatkowo podczas zabiegu pobudzamy krążenie oraz metabolizm, jednocześnie odprowadzając toksyny i tkankę tłuszczową do węzłów chłonnych, eliminując je z organizmu. 

Zabieg rozpoczyna się od wnikliwej konsultacji z kosmetologiem, który określa potrzeby i oczekiwania pacjenta, aby zająć się tymi częściami ciała, które najbardziej tego wymagają oraz aby efekty zabiegowe były jak najlepsze. Następnie pacjent przebiera się w specjalny strój do zabiegu. Ma to na celu uniknięcie zaciągania skóry przez urządzenie.

Zabieg endermologii będzie idealny dla Pań, które borykają się z utratą jędrności skóry, cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz uczuciem “ciężkich nóg”. Efekty jakich możemy się spodziewać to m.in ujędrnienie skóry, redukcja cellulitu, zmniejszona opuchlizna w obrębie kończyn dolnych, redukcja tkanki tłuszczowej.

2. Fala uderzeniowa – jest to technologia oparta na działaniu skoncentrowanej fali akustycznej o wysokim ciśnieniu w krótkim czasie. Impulsy wywołują wibracje po przyłożeniu głowicy do ciała – fale rozpraszają się na duży obszar dzięki czemu docierają do tkanki podskórnej i tam wywołują efekt rozproszenia komórek tłuszczowych. Dodatkowo fala uderzeniowa stymuluje struktury skóry, przyspiesza metabolizm, poprawia mikrocyrkulację oraz stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, co z kolei odpowiada za ujędrnienie skóry.

Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej jest lekko odczuwalny dla pacjenta, a skóra po zabiegu jest lekko zaróżowiona. Po zabiegu można od razu powrócić do codziennych obowiązków. Efekty zabiegowe to m.in ujędrnienie skóry, redukcja tkanki tłuszczowej, wyrównanie struktury skóry, redukcja cellulitu, uelastycznienie skóry.

Co ważne, zabieg fali uderzeniowej zawsze łączymy z zabiegami endermologii – jest to najlepsze połączenie w przypadku redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Zabieg fali uderzeniowej wykonywany jest bezpośrednio przed endermologią. Fala uderzeniowa silnie rozbija komórki tłuszczowe, natomiast endermologia odprowadza wszelkie toksyny oraz rozbite komórki tłuszczowe z organizmu do węzłów chłonnych, gdzie zostają one usuwane z organizmu. Skutkuje to silniejszym działaniem ujędrniającym, antycellulitowym i modelującym sylwetkę.

3. HIFU (high intensity focused ultrasound) – jest to zabieg wykorzystujący technologię skupionej wiązki fal ultradźwiękowych o dużym nasileniu. Zabieg ten pozwala na pozbycie się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym oddziaływaniu fal na fibroblasty, które odpowiedzialne są za tworzenie nowego kolagenu, dzięki czemu skóra staje się zagęszczona i jędrna. 

Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań oraz sprawdzeniu skóry pod kątem jej wrażliwości, grubości i ilości tkanki tłuszczowej możemy przystąpić do zabiegu. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia, ponieważ jest całkowicie bezbolesny. Deponowanie bodźca o zróżnicowanej częstotliwości wykonywane jest wymiennymi końcówkami na trzech różnych głębokościach: warstwy naskórka, skóry właściwej i powięzi. Dzięki możliwości zmianu głębkości oddziaływania technologii możemy dokładnie dobrać głębokość zabiegu do danej okolicy ciała, tak aby zabieg był skuteczny i bezpieczny.

Efekty zabiegowe to głównie redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej oraz silne zagęszczenie i ujędrnienie skóry.

Ile zabiegów należy wykonać, aby był efekt?

Zabiegi z zastosowaniem fali uderzeniowej oraz endermologii zaleca się wykonywać w serii z zachowaniem systematyczności. To właśnie wtedy będziemy obserwować najlepsze efekty zabiegowe. Liczba zabiegów, w celu usunięcia danego problemu, ustalana jest z kosmetologiem podczas konsultacji i zależna jest od stopnia nasilenia oraz rozległości problemu z którym boryka się pacjent.

Najczęściej pierwsze zadowalające efekty zabiegowe zaobserwujemy w przypadku endermologii po 10 zabiegach natomiast w przypadku fali uderzeniowej niezbędna jest seria 5-8 zabiegów łączonych z endermologią. Natomiast należy pamiętać, że jest to kwestia bardzo indywidualna. Niektórzy pacjenci mogą obserwować efekty szybciej a inni nieco wolniej. Do każdego naszego pacjenta podchodzimy bardzo indywidualnie.

Jeśli chodzi o zabieg HIFU to jest to zabieg którego nie wykonujemy w serii. Już jeden zabieg pozwala cieszyć się oczekiwanymi efektami.

Pakiety zabiegowe w IB SKINSPACE

Mając na uwadzę różne potrzeby naszych pacjentów w Klinice IB SKINSPACE oferujemy kilka różnych pakietów zabiegowych, które pozwalają uzyskać oczekiwane efekty. Pakiety są oczywiście dostępne w korzystniejszej cenie niż pojedyńczy zabieg.

Pakiet 10 zabiegów endermologii po 60 minut – pakiet ten można również połączyć z pojedynczymi zabiegami fali uderzeniowej aby wzmocnić efekty zabiegowe

Pakiet 2w1 – obejmuje 5 zabiegów endermologii oraz 5 zabiegów fali uderzeniowej

Pakiet 2w1 summer edition – jest to pakiet dostępny w Klinice tylko w okresie letnim. Skierowany jest do Pań, które chcą w szybki sposób pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc. W skład pakietu wchodzi 5 zabiegów endermologii oraz 5 zabiegów z wykorzystaniem lipolizy iniekcyjnej.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na podaniu preparatu redukującego miejscową tkankę tłuszczową, za pomocą mezoterapii igłowej, w miejsca problematyczne jak np. brzuch, ramiona, nadmiar tkanki tłuszczowej nad kolanami, boczki, podbródek. Pod wpływem podanego preparatu, komórki tłuszczowe są niszczone oraz wydalane z organizmu.

Pakiet 3w1 – obejmuje 8 zabiegów endermologii, 6 zabiegów fali uderzeniowej oraz 1 zabieg lipolizy iniekcyjnej – jest idealnym wyborem dla Pań, które chcą zadziałać kompleksowo na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz silnie ujędrnić skórę. 

Dobór zabiegu oraz pakietu może wydawać się Wam nie oczywisty, dlatego pamiętajcie, że specjaliści IB SKINSPACE zawsze służą pomocą, tak aby Wasz wybór był dopasowany do indywidualnych potrzeb i aby efekty zabiegowe były najlepsze.

Tekst przygotowany przez:

Kosmetologa w Klinice IB SKINSPACE