ZABIEGI NA TWARZ W OKRESIE LETNIM – POZNAJ NASZE TOP 5

Lato to czas, w którym nasza skóra narażona jest na działanie róznych czynników zewnętrznych, przede wszystkim na promieniowanie UV, słoną lub chlorowaną wodę zanieczyszczenia powietrza czy wiatr. Co za tym idzie jej stan może nie być taki, jaki bysmy oczekiwali. Gruczoły łojowe pracują intensywniej, więc skóra bardziej się przetłuszcza. Z drugiej strony, słońce wysusza naszą skórę. 

Jak zatem znaleźć balans w pielęgnacji skóry latem? W okresie tym dobrze jest wybierać kosmetyki o lekkich, nieobciążających formułach i przede wszystkim skupić się na ochronie skóry przed słońcem. Natomiast czy lato wyklucza profesjonalne zabiegi w gabinecie? Oczywiście, że nie! Prawdą jest, że część zabiegów zdecydowanie lepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym, ale inne można przeprowadzać przez cały rok, również latem, co pozwala nam na zapewnienie skórze wszystkiego, czego potrzebuje ona w słoneczne i ciepłe dni.

Dzisiejszy wpis to zestawienie zabiegów, które wybraliśmy na nasze ulubione tego lata. Ciężko zdecydować się na tylko 1 zabieg, dlatego wyróżniliśmy ich kilka. Poniżej nasze top 5 zabiegów na lato:

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg, który kochamy i wykonujemy przez cały rok! Osocze bogatopłytkowe PRP to preparat pozyskiwany z krwi autologicznej (własnej pacjenta), w którym stężenie płytek krwi jest większe niż w fizjologicznym (naturalnym). Co istotne – z racji autologicznego pochodzenia osocza, nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej w przypadku jego stosowania.

Po pierwsze osocze bogatopłytkowe zawiera czynniki wzrostu, które odpowiadają za regenerację skóry. Po drugie, często słyszymy, że latem nie możemy działać na blizny lub przebarwienia. Otóż możemy! I właśnie zabieg z osoczem bogatopłytkowym jest idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z nieestetycznymi bliznami, rozstępami czy niejednolitym kolorem skóry. Po trzecie zabieg jest doskonały dla osób ze skórą przesuszoną, odwodnioną, zmęczoną, a nawet atopowym zapaleniem skóry. Cera po zabiegu jest nawilżona i pełna blasku, ukojona, wyciszona, reaktywność i zaczerwienienia są zredukowane. 

Hydrafacial

To zabieg mający na celu szybkie i bezinwazyjne oczyszczenie skóry, rozświetlenie i jej odżywienie. Technologia oparta jest na delikatnym zasysaniu skóry jednorazowymi końcówkami o różnej intensywności i ścieralności, bez agresywnego działania. Podczas zabiegu zostają wtłoczone substancje aktywne, które działają przeciwzapalnie, seboregulująco i antyoksydacyjnie.

Zabieg jest wykonywany jest za pomocą specjalnych jednorazowych, sterylnych końcówek o różnym poziomie ścieralności. Pozwala to na przeprowadzenie zabiegów niezależnie od rodzaju skóry, także tej wrażliwej. Nawet pacjent borykający się z AZS, ŁZS może skorzystać z zabiegu Hydrafacial! Efekt widoczny jest od razu po zabiegu. Skóra jest dogłębnie oczyszczona, bez nadbudowanej warstwy rogowej (zewnętrzna warstwa naskórka). Jest nawilżona i rozjaśniona, z efektem glow! Po zabiegu poprawia się również wchłanianie substancji aktywnych zawartych w produktach pielęgnacyjnych, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się efektami zabiegu.I co ważne, skóra po zabiegu nie wymaga okresu rekonwalescencji. Od razu po zakończonej procedurze zabiegowej staje się wygładzona, promienna, wygląda świeżo i po prostu pięknie. 

Terapie enzymatyczne

Nasze terapie zabiegowe z wykorzystaniem enzymów są doskonałym wyborem dla każdej skóry, nawet tej najbardziej wymagającej, jak skóra trądzikowa lub zmagająca się z różnego rodzaju egzemami.

Enzymy mają zdolność do „odblokowywania” skóry i działania stymulującego na naczynia włosowate, dając tzw. efekt cytoplazmatyczny, inaczej – oczyszczający. Po zabiegu skóra jest przedrenowana, a zatem oczyszczona z wszelkich zalegających toksyn i złogów. Nabiera blasku i zdrowego wyglądu. 

Pink Glow Boost 

Zdecydowanie jeden z naszych bestsellerów, który pokochało wiele naszych pacjentek za efekty jakie można uzyskać dzięki temu zabiegowi.

Pink Glow Boost świetnie sprawdzi się przy cerach, które są zmęczone, szare z przebarwieniami, które potrzebują mocnego odżywienia np. po zimie. Właśnie dlatego jest to idealny zabieg na wiosnę, ponieważ zregeneruje skórę, a także doda jej blasku, rozświetlenia. Sprawi, że będzie ona wyglądała na zdrową. Skóra stanie się także nawilżona i napięta po okresie zimowym, w którym narażona była na różne czynniki zewnętrze, takie jak np. wahania temperatury, czy suche powietrze w pomieszczeniach. Zabieg ten pomoże również rozjaśnić cerę i pozbyć się przebarwień hormonalnych oraz posłonecznych na skórze, dzięki wysokie stężenie glutationu, który hamuje enzym pobudzający komórki barwnikowe w skórze (melanocyty).

Nici PDO

Wyjątkowość nici PDO polega na wykorzystaniu materiałów stopniowo rozpuszczających się pod skórą, co jest bardzo istotne dla jej procesów regeneracyjnych. Zabieg jest kolejnym krokiem w stymulowaniu skóry, bez sztucznego efektu! Ich zastosowanie powoduje naturalną przebudowę i zagęszczenie skóry, co daje gwarancję znacznie dłuższego utrzymywania się efektu zabiegu niż w przypadku użycia wypełniaczy. 

Efekty zabiegu z użyciem nici PDO:

– lifting twarzy – nici tworzą pewnego rodzaju stelaż podskórny, który zapewnia podniesienie konturu twarzy. 

– działanie anti-age, odmłodzenie skóry

–  likwidacja podwójnego podbródka oraz tzw. chomiczków

– poprawa owalu twarzy

– spłycenie zmarszczek, wypełnienie bruzd nosowo- wargowych

– silne zagęszczenie skóry twarzy i okolicy oczu

– redukcja doliny łez

– uniesienie łuku brwiowego

Poprawa wyglądu skóry za pomocą wprowadzania nici PDO jest natychmiastowa. Po około 2 tygodniach zaczyna się synteza naturalnych białek organizmu, która trwa przez okres do 240 dni (czas utrzymywania się nici w organizmie). Efekty po zabiegu utrzymują się do 24 miesięcy.

Pamiętaj, że latem skóra wymaga Twojej uwagi – przede wszystkim ochrony przeciwsłonecznej, dogłębnego oczyszczenia i intensywnego nawilżenia. Chcąc cieszyć się nieskazitelną skórą całym rokiem nie zapominajmy o niej podczas okresu letniego. I razem ze specjalistą wybieraj zabiegi, które dostarczą jej wszystkiego, czego potrzebuje w tym okresie.

Tekst przygotowany przez:

Agatę Skibińską – Kosmetologa i pielęgniarkę w Klinice SKINSPACE