IDEALNY ZABIEG NA LATO – CZYLI ZABIEG HYDRAFACIAL

Oczyszczenie, odżywienie, nadanie skórze promiennego wyglądu -czy jest to możliwe do osiągnięcia w jednym zabiegu? U nas w Klinice oczywiście, że TAK! Wszystko dzięki zabiegowi Hydrafacial.

Na czym polega działanie Hydrafacial?

Hydrafacial to medyczne urządzenie, które w naszej Klinice wykorzystywane jest do bezinwazyjnego oczyszczania skóry. Jest to rodzaj wodnej dermabrazji, która za pomocą specjalnych i jednorazowych sterylnych końcówek złuszcza martwy naskórek. Dzięki zaawansowanej technologii możemy oczyścić, ale jednocześnie odżywić każdy typ skóry, nawet wrażliwej!

Przebieg zabiegu

Zabieg Hydrafacial w wersji podstawowej składa się z kilku etapów. Po wykonanym demakijażu, w pierwszym etapie zabiegu Hydrafacial następuje złuszczanie naskórka z całego obszaru twarzy, redukując wszelkie zanieczyszczenia (nadbudowaną warstwa rogowa, zaskórniki). Dzięki temu w kolejnych etapach substancje odżywcze wnikają w głębsze warstwy skóry. W drugim etapie, poprzez działaniu kwasów regulowana jest pracy gruczołów łojowych oraz zamknięcie oczyszczonych porów. Kolejny etap to etap odbudowy i regeneracji skóry. Wtłaczane są tutaj do skóry substancje o działaniu nawilżającym i antyoksydacyjnym, które usuwają wolne rodniki, a te zaś są jedną z przyczyn starzenia się komórek skóry. Takie zastosowanie tych substancji w zabiegu pomaga nam utrzymać młody i promienny wygląd skóry.

Zabieg bankietowy

Złuszczając naskórek za pomocą niższego stężenia kwasów oraz intensywnego nawilżenia, skóra staje się bardziej promienna oraz poprawia się jej koloryt. Pamiętaj – aby makijaż wyglądał zniewalająco, podstawą jest zdrowa, oczyszczona i odpowiednio nawilżona cera, a w tym właśnie pomoże nam zabieg Hydrafacial.

Wskazania

– skóra zanieczyszczona z nadbudowaną warstwą rogową,

– poszarzała, pozbawiona witalności,

– zaskórniki otwarte,

– skóra problematyczna, trądzik zaskórnikowy,

– jako przygotowanie do innych zabiegów np. mezoterapii igłowej,

Obszary wykonywania zabiegu

Zabieg Hydrafacial najczęściej wykonuje się oczywiście na twarzy, ale zabieg ten świetnie się sprawdzi również na plecach. Zazwyczaj skóra na plecach jest grubsza i wymaga mocniejszego oczyszczenia. Dzięki możliwości dopasowania nakładek, kosmetolog jest w stanie dobrać odpowiednią do danego obszaru skóry, aby osiągnąć zamierzone efekty.

Efekty zabiegu Hydrafacial

Skóra po zabiegu nie wymaga okresu rekonwalescencji. Od razu po zakończonej procedurze zabiegowej skóra staje się wygładzona, promienna, wygląda świeżo i po prostu pięknie. A wykonując regularnie zabiegi Hydrofacial w połączeniu z naszymi terapiami leczniczymi lub profilaktycznymi, jestesmy wstanie zmniejszyć widoczność przebarwień, wygładzić skórę oraz zredukować ilość zaskórników, a także wyregulować pracę gruczołów łojowych.

Samodzielny zabieg lub połączony z terapią leczniczą/profilaktyczną/PRX

Zabieg Hydrafacial można wykonać samodzielnie, ale jeśli Twoja skóra tego wymaga można połączyć go również z terapią leczniczą oraz terapią profilaktyczną.

– Połączenie Hydrafacial z terapią leczniczą pozwoli na osiągnięcie lepszych efektów, jeśli borykasz się z niedoskonałościami na skórze. Pory zostają oczyszczone z zaskórników, a wydzielanie sebum zmniejszone. To wszystko zawdzięczając indywidualnie skomponowanej terapii do potrzeb Twojej skóry.

– Z kolei przy terapiach profilaktycznych wykorzystanie Hydrafacial pomoże uzyskać efekt gładkiej skóry, dzięki zastosowaniu wyższych stężeń kwasu, a także preparatów na bazie peptydów. Skóra jest w odpowiedni sposób nie tylko oczyszczona, ale także działanie substancji aktywnych na tak przygotowanej skórze jest mocniejsze, poprzez przenikanie w głębsze jej struktury. Prowadzi to do opóźniania procesów starzenia się skóry. Dzięki temu możesz cieszyć się dłużej młodym wyglądem.

– Kolejną możliwością jaką daje nam wykorzystanie Hydrafacial to połączenie tego rodzaju oczyszczania skóry z PRX, czyli preparatem, który zawiera kwas trójchlorooctowy oraz kwas kojowy. Te połączenie sprawi, że skóra będzie promienna, oczyszczona, ale także napięta i wygładzona. Drobne zmarszczki zostaną wyrównane, przebarwienia rozjaśnione, a widoczność porów skórnych zminimalizowana.

Podsumowując – Hydrafacial czyni cuda! Chciałabyś zniwelować niedoskonałości na swojej skórze? Borykasz się z zaskórnikami, przebarwieniami, a może zależy Ci na odświeżeniu, odżywieniu i napięciu skóry? Chętnie zajmiemy się Twoją skórą i pomożemy wybrać najlepszą opcję zabiegową i sprawić, że będziesz jeszcze piękniej wyglądać i cieszyć się zdrową cerą bez makijażu.Tekst przygotowany przez:

Kosmetologa w Klinice SKINSPACE