CZYM JEST ZABIEG HYDRAFACIAL I JAKIE SĄ JEGO EFEKTY?

OPIS ZABIEGU

Zabieg Hydrafacial jest jednym z najbardziej skutecznych i bezpiecznych metod bezkryształowej dermabrazji wodnej z substancjami aktywnymi zawierający antyoksydanty, kwas hialuronowy, kwasy AHA. Zabieg Hydrafacial w wersji podstawowej składa się z kilku etapów:

Pierwszy z nich ma na celu złuszczanie martwego naskórka z całego obszaru twarzy, redukując wszelkie zanieczyszczenia.

Drugi etap polega na zastosowaniu połączenia kilku kwasów, których zadaniem jest zamknięcie oczyszczonych w etapie 1 porów skórnych. 

Końcowym etapem jesr wtłoczenie składników aktywnych oraz antyoksydantów mających za zadanie neutralizowanie wolnych rodników i zapobieganie szkodliwym procesom utleniania zachodzącym na skórze.. Dzięki temu zabiegowi skóra jest nawilżona, rozjaśniona i odzyskuje zdrowy koloryt.

Bardzo ważna informacja!

Zabieg jest wykonywany jest za pomocą specjalnych JEDNORAZOWYCH, sterylnych końcówek o różnym poziomie ścieralności. Pozwala to na przeprowadzenie zabiegów niezależnie od rodzaju skóry, nawet w przypadku skóry wrażliwej. Indywidualna terapia zabiegowa dotyczy również tej procedury: cały zabieg tworzymy zgodnie z potrzebami skóry, biorąc pod uwagę jej strukturę, stopień unaczynienia, reaktywność. Nawet Pacjent borykający się z AZS, ŁZS może skorzystać z zabiegu Hydrafacial!

INNE PROGRAMY ZABIEGOWE HYDRAFACIAL:

OCZYSZCZANIE MEDYCZNE

Jest to program oczyszczający dla skór zanieczyszczonych, problematycznych. Dzięki specjalnej końcówce oraz działaniu preparatów z zawartością kwasów AHA usuwamy nadbudowaną warstwę rogową naskórka oraz odblokowujemy ujścia gruczołów łojowych, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia ilości zaskórników.

ZABIEG BANKIETOWY 

Złuszczając naskórek za pomocą niższego stężenia kwasów oraz intensywnego nawilżenia, skóra staje się bardziej promienna oraz poprawia się jej koloryt.

Pamiętajmy !

Aby makijaż wyglądał zniewalająco, podstawą jest zdrowa, oczyszczona i odpowiednio nawilżona cera !

ZABIEG PRZECIWSTARZENIOWY

Hydrafacial jest znakomitym przykładem na to, że głęboka regeneracja skóry twarzy jest możliwa, dzięki zastosowaniu wyższego stężenia kwasów oraz aktywnie działających peptydów, korygując powierzchowne załamania skórne oraz zapobiegając ich powstawaniu bez konieczności zastosowania inwazyjnych metod.

HYDRAFACIAL I PRX-T33

W połączeniu Hydrafacial z  zabiegiem  PRX-T33 uzyskujemy efekt promiennej, świetlistej skóry. Po zabiegu jest napięta, wygładzona , rozjaśniona (świetne efekty są widoczne u skóry palacza) oraz widoczna redukcja blizn i przebarwień potrądzikowych. Takie połączenie zabiegowe można nazwać biorewitalizacją bez igieł !

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Przede wszystkim to doskonałe przygotowanie skóry do zabiegów iniekcyjnych, kwasowych, złuszczających, resurfacingu skóry z zastosowaniem Dermapena 4.0! Ponadto, jest idealnym rozwiązaniem dla osób ze skórą odwodnioną, zanieczyszczoną, z nierównym kolorytem, oraz poszarzałą. Ze względu na jego bezpieczeństwo i nieinwazyjność, jest możliwy do wykonania nawet przy skórach wrażliwych, reaktywnych oraz borykających się z trądzikiem różowatym. Możliwe jest to, dzięki zastosowaniu odpowiedniej końcówki złuszczającej warstwę rogową.

HYDRAFACIAL WARSZAWA – TO OSIĄGNIESZ W NASZEJ KLINICE

Efekt widoczny jest od razu po zabiegu. Skóra jest gruntownie oczyszczona, bez  nadbudowanej warstwy rogowej (zewnętrzna warstwa naskórka). Jest nawilżona i rozjaśniona, z efektem glow! Ponadto uczucie gładkości jest wręcz nieocenione. Po zabiegu poprawia się wchłanianie substancji aktywnych zawartych w produktach pielęgnacyjnych, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się efektami zabiegu. Musicie mieć świadomość, że tak oczyszczona skóra przyjmie wszystkie produkty, które zastosujecie w pielęgnacji domowej, również te komedogenne.

HYDRAFACIAL JAKO ELEMENT TERAPII LECZNICZYCH I  PROFILAKTYCZNYCH

Medyczne oczyszczanie może być wykonywane zarówno samodzielnie, jak i w ramach jednego z elementów przygotowania skóry do dalszych  etapów zabiegu, które są dobierane indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta. Hydrafacial może być łączony z mezoterapią igłową, eksfoliacją kwasową czy zabiegami HI-TECH. Często w pierwszej kolejności wykonujemy zabieg Hydrafacial a następnie przechodzimy do mezoterapii igłowej, Dermapena czy dodajemy buforowany kwas PRX. Wszystko po to, aby zabieg był jak najbardziej dostosowany do potrzeb skóry Pacjenta.

HYDRAFACIAL – ZABIEG NA PLECY

Zabieg Hydrafacial można stosować nie tylko na skórze twarzy, ale również na innym obszarze ciała jakim są plecy. Używana wtedy jest specjalna nakładka do oczyszczenia ciała, co umożliwia silniejsze złuszczenie i oczyszczenie skóry pleców, która jest grubsza i mniej reaktywna niż skóra twarzy.

Wykonując regularne złuszczanie mechaniczne w połączeniu z terapią leczniczą lub profilaktyczną jesteśmy w stanie w krótkim czasie zredukować przebarwienia, zaskórniki, zamknąć pory skórne, działać przeciwzapalne.

Hydrafacial czyni cuda!

Tekst przygotowany przez:

Agatę Skibińską, kosmetolog w SKINSPACE